programy
kategorie

5 tys. pożyczki dla firm. "Będą umarzane automatycznie, bez wniosku"

- W ustawie dotyczącej pożyczki 5 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych w ramach tarczy znalazł się już zapis, mówiący o tym, że będą one umarzane bez konieczności składania wniosków, praktycznie z automatu - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Alina Nowak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Jedynym warunkiem jest utrzymanie działalności po 3 miesiącach od otrzymania świadczenia, co będziemy sprawdzać. Żaden wniosek nie będzie już potrzebny, chcieliśmy z obowiązku ich przyjmowania i rozpatrywania odciążyć urzędy pracy, które muszą się teraz skupić na aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Tranksrypcja:Jest pożyczka 5000 złotych dla firm - jednoosobowych działal...
rozwiń
I ona najczęściej będzie umarzana, ta pożyczka. Pytanie brzmi, czy nie zastanawialiście się, żeby ją umarzać z automatu?
Żeby to nie było składanie na wniosek, bo to znacznie usprawniłoby pracę i sprawiło, że wielu przedsiębiorców miałoby o jeden papier mniej do złożenia.
Taki wniosek także o automatyczne umorzenie tych pożyczek złożył rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Panie redaktorze, ten zapis w ustawie już jest.
Pożyczka będzie umarzana w zasadzie automatycznie, będziemy mogli sprawdzić sobie, czy osoba wywiązała się z warunku, który jest konieczny do umorzenia tej pożyczy.
Czyli osoba zobowiązała się do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od daty otrzymania tego świadczenia.
I pożyczka będzie automatycznie umarzana każdej osobie, która wywiązała się z tego warunku, bez konieczności składania dodatkowych wniosków i spełnienia dodatkowych formalności.
Zadbaliśmy o to, żeby Urzędy Pracy mogły w dzisiejszych czasach skoncentrować się na aktywizacji osób bezrobotnych.
121 reakcji
102
19
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)