bGywJoTE
bGywJoTI
bGywJoTM
programy
kategorie
bGywJoTF

"Absolutny skandal!". Bogdan Zdrojewski o decyzji Andrzeja Dudy

Marek Suski wyraził "wdzięczność" Andrzejowi Dudzie za podpisanie ustawy represyjnej. Co na to Bogdan Zdrojewski (PO). - Ja odwrotnie. To absolutny skandal. Próba dyscyplinowania sędziów w taki sposób jest niedopuszczalna. Odchodzimy od europejskich standardów. W tej wypowiedzi jest więcej cynizmu niż prawdy - komentował w programie "Tłit".

Tranksrypcja:"W Polsce ma być praworządność, a sędziowie mają być uczciwy...
rozwiń
Ja odwrotnie. Uważam, że podpisanie tej ustawy jest absolutnym skandalem. Że sposób, czy próba dyscyplinowania sędziów właśnie w ten sposób.
Przez polityków, głównie przez polityków jest niedopuszczalne. I, że odchodzimy od europejskich standardów, na które tak bardzo często powoływaliśmy się wcześniej.
Ale to co w takim razie? Politycy - jak chociażby Marek Suski, politycy Prawa i Sprawiedliwości tego nie rozumieją? Nie wiedzą, czym to skutkuje? Czy mają po prostu zupełnie inne podejście do tego tematu.
W tej wypowiedzi jest więcej cynizmu niż prawdy, to po pierwsze. Po drugie wydaje mi się, że nie dostrzega się także tych skutków, które spadną na obywateli.
Dziś, wymiarem sprawiedliwości, tą dewastacją prawa, przejmują się przede wszystkim ci, którzy są tymi głównymi aktorami. Także pewna grupa polityków, inteligencja, ośrodki opiniotwórcze.
Natomiast obywatel jeszcze jest daleko w tym całym łańcuchu zdarzeń, które dotrą także do niego.
Trzeba pamiętać, że dewastacja wymiaru sprawiedliwości, to jest dewastacja systemu także gospodarczego, ekonomicznego.
To jest dewastacja także tych skutków, które dotykają potem każdego obywatela.
Ale też co ważne, to jest także zaprzeczenie wartościom europejskim, które z naszego punktu widzenia powinny być kluczowe.
0
0
0
Podziel się
bGywJoTH
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGywJoTR
KOMENTARZE
(0)
bGywJoUD
bGywJoTK
bGywJoUK
bGywJoUL