bESKWZGs
bESKWZGw
bESKWZGA
programy
kategorie
bESKWZGt

Alarmujące dane dla Kościoła. "Szukamy recepty na poprawę sytuacji"

Jak wynika z badania CBOS w latach 1992-2021 odnotowano poważny spadek poziomu wiary religijnej i praktyk religijnych. Najgwałtowniej spada liczba praktykujących osób w wieku 18-24 lata - z 60 proc. do 23 proc. - Rzeczywiście problem jest i my też się nad tym zastanawiamy. To też było jednym z głównych tematów wizyty ad limina w Rzymie - mówił w programie "Newsroom" WP ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. - Mamy problem z rodzinami, bo dzieci są w rodzinach, młodzież jest w rodzinach. Jeżeli stamtąd nie wynosi tych fundamentów wiary, to gdzie jest może znaleźć? Przecież nie znajdzie ich na ulicy czy w szkole - dodał.

25-11-2021
3005 reakcji
1254
151
1600
Podziel się
Komentarze (1600)
25-11-2021
ANNAI będzie jeszcze gorzej a na to czarni sobie sami zapracowali.
zobacz więcej komentarzy (1600)

Programy Wirtualnej Polski

bESKWZGF
KOMENTARZE
(1600)
ANNA
4 dni temu
I będzie jeszcze gorzej a na to czarni sobie sami zapracowali.
Arnie
4 dni temu
A jasne. Winne są rodziny temu, że młodzi przestali chodzić do kościoła. Gratuluje diagnozy! Trzymać tak dalej!
Wikary
4 dni temu
Receptą jest wiara w Boga a nie w kasę i władzę przez kler
bESKWZGX
Antoni
4 dni temu
Sześć lat kumania się z władzą wystarczyło, żeby upadł kościół o 2021 lat historii. To już jest w Polsce po nim. Żywy trup. Powoli zejdzie do 10%. Mniej niż jakiekolwiek inne wyznanie. Brawo biskupi i księża. Dokonaliście dzieła samozniszczenia, a PRL tyle kasy ładował, żeby kościół zniszczyć i nic nie wyszło. A tu bez nacisków. Sami.
Ala
4 dni temu
Szukają sposobu jak przyciągnąć wiernych. Hahaha,najpierw trzeba zacząć od siebie. Opodatkować tą instytucje, teraz księża żyją w luksusach za ludzi kasę
Najnowsze komentarze (1600)
CZYTAJ
12 godz. temu
CYTAT Z KSIĄŻKI CHOIŃSKIEGO: przemowa rabina, wygłoszona już w r. 1875 w kahale lwowskim. — „Bracia! — mówił rabin — dziewiętnaście wieków walczą Żydzi o władzę nad światem, którą Bóg Abrahamowi przyobiecał; krzyż jednak powalił Żydów. Rozproszeni po wszystkich ziemiach świata, byli Żydzi wszędzie przedmiotem prześladowania. Ale już to samo rozproszenie Żydów po całym świecie świadczy o przynależności całego świata do nas! Dziś naród żydowski staje się coraz potężniejszy. W rękach żydowskich nagromadzony jest pieniądz, przed którym uchyla czoło cały świat. Pieniądz to przyszłość Żydów. Czasy prześladowania już minęły. Postęp i cywilizacya ludów chrześcijańskich stanowią mury ochronne dla żydów i przyspieszają urzeczywistnienie naszych planów. Nam, Żydom, udało się opanować główne centra giełdy światowej w Paryżu, Londynie, Wiedniu, Berlinie, Amsterdamie i Hamburgu. Wszędzie, gdzie są Żydzi, rozporządzają wielkim kapitałem. Wszystkie państwa są dziś zadłużone. O długach stanowimy my, Żydzi, więc państwa muszą się coraz więcej obdłużać. Długi zaciągnięte222 oddają w zastaw w ręce żydowskie kopalnie, dobra, państwa, koleje i fabryki państw. Konieczną jest jeszcze rzeczą, aby Żydzi wszędzie ziemię zagarnęli, a zwłaszcza wielką posiadłość. Skoro wielka posiadłość przejdzie w ręce żydowskie, wtedy robotnicy chrześcijańscy umożliwią nam wielkie dochody. Uciskano nas przez 19 wieków, teraz wyrośliśmy ponad głowy tych, którzy nas dotąd uciskali. Prawda, że niektórzy Żydzi dają się chrzcić, ale fakt ten tylko przyczynia się do wzmocnienia naszej potęgi, gdyż chrzceni Żydzi zawsze Żydami zostają. Przyjdzie czas, w którym chrześcijanie zechcą przyjąć wiarę żydowską, ale Juda ze wstrętem ich odrzuci. Wrogiem naturalnym Żydów to Kościół katolicki. Dlatego musimy Kościół zarazić duchem swawoli, niewiary i brakiem wszelkiej karności. Musimy podsycać walkę i niezgodę pośród różnych wyznań chrześcijańskich. Kapłanom katolickim wypowiedzmy walkę najzacieklejszą na wszystkich polach. Kapłanów musimy zarzucić całą masą szyderstw i wyśmiewisk, oraz skandalami z prywatnego życia, aby ich przez to oddać w ogólną pogardę i pośmiewisko. Musimy dalej mieć wpływ na szkołę. Religia chrześcijańska musi być wycofana ze szkół, wówczas religia chrześcijańska musi zaginąć. Kościół zubożeje wtedy i straci znaczenie, a dobra jego przejdą w ręce Żydów. Żydzi muszą wszystko w swe ręce ująć, a zwłaszcza władzę i urzędy, dalej adwokaturę, sądownictwo a najbardziej medycynę. Żydowski lekarz ma najlepszą sposobność zetknięcia się najbliższego z rodziną chrześcijańską. Żydzi muszą kres położyć nierozerwalności małżeńskiej i doprowadzić do państwowych ślubów223 cywilnych. Francya pada już ofiarą, obecnie czas na Austryę. W końcu idzie o zawładnięcie prasy. Wtedy panowanie nasze całkiem zapewnione.“ i TO SIĘ WŁAŚNIE DZIEJE.
jku
12 godz. temu
"Szukamy recepty na poprawę sytuacji". Naprawde trzeba szukac? Jesli oni szukaja, to na pewno bedzie jeszcze gorzej. Widac kompletny brak kontaktu z rzeczywistoscia. A moze po prostu niech zapytaja tych, ktorzy decyduja sie odejsc z Kosciola. Oni im powiedza dlaczego. Bez szukania.
Bogdan
13 godz. temu
Jak Kościół nie wierzy w to co głosi, to nic dziwnego że społeczeństwo budzi się z letargu i zaczyna myśleć. Ktoś mądrze napisał że, wiara to śmierć rozumu i na tym Kościół żerował. Masz wierzyć bez żadnych dowodów w to, co Ci się wmawia, wygodne nie trzeba nic udowadniać.
posoborowie t...
13 godz. temu
Wiele, wiele lat temu, w celu ZNISZCZENIA Kościoła od wewnątrz, pewna grupa osób wymyśliła nie takie skomplikowane (jeśli chodzi o sam pomysł), ale za to wręcz genialne rozwiązanie: najpierw wpuszczamy do seminariów duchownych o ''wiadomych skłonnościach'' i/albo o liberalno-modernistycznych poglądach, a potem pchamy ich po szczeblach hierarchii. Ci pierwsi mieli zrobić coś, o czym po latach będą mówić i pisać w mediach: molestowanie seksualne dzieci i homoseksualizm wśród duchowieństwa. Ci drudzy zaś, zrobią swoją robotę pod szyldem: ''odnowa Kościoła'' (prawda, jakie niewinne hasło ?) - będzie to polegało na zmianie doktryny Kościoła w sposób maksymalnie niejednoznaczny, żeby można było sobie ją odczytywać możliwie dogodnie, w zależności od uznania, np. dawniej Kościół jasno nauczał, że poza Kościołem (Rzymskokatolickim) nie ma zbawienia - teraz już nie jest to aż tak konieczne - ''Jesteś luteraninem ? No to sobie możesz być. Nie ma problemu.'' - tak ''naucza'' posoborowy Kościół. Mało tego: zmiany będą także dotyczyć Sakramentów Św. i Liturgii, ale też i kształcenia księży w Seminariach. Tak ''przygotowani'' księża ruszą do odprawiania protestancko-podobnych Mszy (''Nowa Msza'' odprawiana od 1970 r., w językach narodowych i tu znowu kolejna zmyłka: zniesiono NIE TYLKO łacinę, ale też pomniejszono KATOLICKOŚĆ Mszy) - ci kapłani będą się posuwali do nadużyć, nawet takich, że Sakramenty Św., których będą udzielali, w przynajmniej niektórych przypadkach staną się NIEWAŻNE. To spowoduje erozję, a nawet upadet wiary u wielu ludzi. A inni księża o ''wiadomych skłonnościach'', skupią na sobie uwagę mediów. MAŁO KTO będzie się zastanawiał nad tym, jak to jest w końcu z Nauczaniem Kościoła, czy Mszą, wszyscy będą debatowali nad skandalami pedofilskimi i pazernością wśród duchowieństwa. Po prostu, JEDEN PROBLEM ODWRÓCIŁ UWAGĘ wielu ludzi od TEGO DRUGIEGO PROBLEMU.
posoborowie t...
13 godz. temu
Szanowni duchowni zachowują się trochę, jak ten góral z anegdoty, w której gdy piłował gałąź, na której siedział, został ostrzeżony przez turystę, że spadnie. Turysta sobie poszedł, a góral pracowicie nadal piłował gałąź. Po chiwli spadł, potłukł się i zdziwiony mówił do siebie: "Prorok jakiś, czy co..." Takimi "prorokami" byli np. Abp Marcel Lefebvre i Bp Antonio de Castro-Mayer, którzy PRZESTRZEGALI przed FATALNYMI następstwami posoborowych zmian w Kościele. Ale tysiące ludzi, urzeczonych i uchachanych "odnową" Kościoła, czy osobami papieży: Pawła VI i Jana Pawła II, nie chciało słuchać Abp Lefebvre'a i Bp de Castro-Mayera. No to teraz są NASTĘPSTWA tych zmian m.in. PROTETSANTYZACJA Kościoła. Jedną z jej przyczyn było wprowadzenie w 1970 r. posoborowej "Nowej Mszy" o protestancko-podobnym rycie. Inną przyczyną było zezwolenie na czytanie Pisma Św. przez wiernych. Jeszcze inną - zniesienie przez Pawła VI w 1967 r., Przysięgi Antymodernistycznej. To wszystko podziałało, jak "dziury" w ścianie zapory, przez którą wlała się do Kościoła zaraza liberalizmu i modernizmu. A tysiące NAIWNIAKÓW wzięło to za dobrą monetę, nie wiedząc nawet, jak wpuszczono ich "w maliny". I wielu nadal tego nie wie.
posoborowie t...
13 godz. temu
@49 latek "To jest efekt który został zapoczątkowany wiele lat temu - prowadzenia Religi w szkołach i to przez nieodpowiednich ludzi. Religia została sprowadzona do zwykłych przedmiotów nawet ciężko powiedzieć lekcji. " Wiem, że być może reakcją na to, co teraz napiszę, bedzie, że "nudzę", "powtarzam się" itp. Ale trudno, powtórzę: to nie samo wprowadzenie religii do szkół to zapoczątkowało, nie. Zapoczątkowano to wszystko na Soborze Watykańskim II (zwanym też "Vaticanum II"). A to, że "Religia została sprowadzona do zwykłych przedmiotów nawet ciężko powiedzieć lekcji." ? Cóż, najważniejsza ze wszystkich dla katolika spraw: Msza Św. została sprowadzona stopniowo do niemal zwykłego zgromadzenia. A KTO do tego przyłożył rękę ? Ano, papież Paweł VI, w ramach tzw. reformy Liturgii (jej głównym architektem był ks. Annibale Bugnini,a jego współpracownikami - PROTESTANCCY PASTORZY). Tak pojawiła się "Nowa Msza", odprawiana w językach narodowych I OD RAZU napiszę: NIE O SAMO ZNIESIENIE ŁACINY tutaj chodziło (niestety, wielu ludzi tego nie rozumie). POTEM WZMOCNIONO ten efekt, poprzez ruchy charyzmatyczne, ruch Focolari, ruch Taizé itp., oraz osławiony "Neokatechumenat" (tzw. "Droga", "Droga neokatechumenalna"). Wielu nawet NIE DOMYŚLA SIĘ, co NAPRAWDĘ się dzieje.
posoborowie t...
13 godz. temu
@ggg "Wprowadzić "cnoty niewiście", zakaz aborcji, obowiązkowe molestowanie ministrantów, może coś pomoże?" Dla takich jak ty, należałoby za to, wprowadzić obowiązkowy kurs logiki, i lekturę książek: Bella Dodd, ''Szkoła ciemności'' oraz Michael S. Rose, ''Żegnajcie, dobrzy ludzie'', Sun Tzu, ''Sztuka wojny'', Stefan H. Verstappen, ''Trzydzieści sześć strategii starożytnych Chin'', ORAZ: Ks. Mateusz Gaudron, ''Katechizm o kryzysie w Kościele'' I/ALBO Abp Marcel Lefebvre, ''Kościół przesiąknięty modernizmem''. MOŻE WTEDY, niektórzy zrozumieliby CO NAPRAWDĘ się dzieje w Kościele.
Katolik
13 godz. temu
Chrystus wysłał swoich uczniów do ludzi, by im mówili o Bogu Ojcu, o Nim, żeby nauczali i uzdrawiali w Imię Jego... Gdzie są Ci uczniowie teraz? Pochowali się w swoich plebaniach, a co cwańsi pozakładali kanały na YouTubie i tam "ewangelizują". Rodziny często są w rozsypce, a oni w YouTubie ciułają i lajki zbierają.
bESKWZGP
49 latek
13 godz. temu
To jest efekt który został zapoczątkowany wiele lat temu - prowadzenia Religi w szkołach i to przez nieodpowiednich ludzi. Religia została sprowadzona do zwykłych przedmiotów nawet ciężko powiedzieć lekcji. Katecheci myśleli że powiedzą co myślą , a często byli to ludzie z pogranicza fanatyzmu i młodzież to "łyknie". A dziś ta młodzież ma już swoje dzieci w szkołach. I mamy efekt jaki mamy do tego problemy wśród kleru i jego oderwanie od rzeczywistości. Odnośnie katechetów przypadek sprzed kilku lat jedna katechetka z malej miejscowości instruowała młodzież, że przed udzieleniem pomocy poszkodowanemu w wypadku należy zapytać czy jest katolikiem( jak to usłyszałem to w pierwszej chwili pomyślałem żart), a nie był to odosobniony przypadek.
posoborowie t...
13 godz. temu
Intencje grupy hierarchów Kościoła z mafii "Sankt-Gallen" oraz człowieka wyniesionego w 2013 r. zgodnie z ich pragnieniami na Tron Piotrowy, stały się jasne, gdy w 2019 r. papież Franciszek podpisał z muzułmanami deklarację z Abu-Zabi, która jest, jak pisze Abp Vigano cyt. ''ideologicznym manifestem idei pokoju i współpracy pomiędzy religiami, który mógłby być tolerowany, gdyby pochodził od pogan pozbawionych światła Wiary i ognia Miłości.'' Dalej Abp Vigano pisze cyt.''Jednak każdy, kto z racji chrztu świętego posiada łaskę bycia dzieckiem Bożym, powinien być przerażony na samą myśl o możliwości stworzenia współczesnej wersji Wieży Babel, o zebraniu jednego prawdziwego Kościoła Jezusa Chrystusa, dziedzica obietnic danych narodowi wybranemu, z tymi, którzy odrzucają Mesjasza, oraz z tymi, którzy samą myśl o Bogu w Trzech Osobach uważają za bluźnierstwo.'' Wcześniej zaś Abp Vigano wyznaje, iż został oszukany przez piewców Soboru Watykańskiego II (zwanego też ''Vaticanum II'') oraz pisze też cyt.'' [...] rzeczą bezprzeczną jest to, że począwszy od Vaticanum II budowano równoległy 'kościół', całkowicie sprzeczny z Kościołem Chrystusowym i na ten Kościół nakładany. Ten równoległy 'kościół' stopniowo zaciemnił obraz Bożej instytucji ustanowionej przez naszego Pana po to, by zastąpić ją fałszywym bytem, odpowiadającym pożądanej religii uniwersalnej, o której wpierw teoretyzowali masoni. Wyrażenia takie, jak `nowy humanizm`, `powszechne braterstwo`, `godność człowieka`, to hasła przewodnie filantropijnego humanitaryzmu kwestionującego prawdziwego Boga; humanitaryzmu horyzontalnej solidarności o niejasnej, spirytualistycznej inspiracji oraz ekumenicznego irenizmu, jednoznacznie potępionego przez Kościół.'' ############ (cytaty z: ''Zanim nadejdzie. Listy Arcybiskupa Vigano'', Wydawnictwo ''3DOM'', Tłum. Piotr Klinger, Częstochowa 2020)
ggg
13 godz. temu
Wprowadzić "cnoty niewiście", zakaz aborcji, obowiązkowe molestowanie ministrantów, może coś pomoże?
posoborowie t...
13 godz. temu
PRAWDZIWY SKANDAL w Kościele trwa od czasu Soboru Watykańskiego II (zwanego też ''Vaticanum II''), na którym rozpoczęto ODCHODZIĆ od prawdziwej doktryny katolickiej, a później w 1970 r. wprowadzono posoborową protestancko-podobna "Nową Mszę". APOGEUM tego SKANDALU, to pontyfikat papieża Franciszka, który juz wcale bez zahamowań idzie jeszcze DALEJ, niż jego soborowi lub posoborowi poprzednicy (Jan XXIII, Paweł VI, Jan Paweł II, Benedykt XVI). Ostatnio ukazała się książka, w której zebrano listy Abp Carla Vigano (był swego czasu, m.in. nuncjuszem apostolskim w USA). W jednym z tych listów (z 2020 r.), Abp Vigano wspomina np. jak tuż po wyborze kard. Bergoglio na papieża, prałat Marini szykował dla niego insygnia, które wyróżniały Namiestnika Chrystusa, zaś Franciszek je pogardliwie odrzucił, krzycząc ''Karnawały się skończyły !''. Wybór kard. Bergoglio na papieża, to efekt tajnych spotkań pewnej grupy kardynałów i biskupów, organizowanych od lat przez kard. Martiniego we szwajcarskiej miejscowości Sankt Gallen. Jeden z uczestników tych spotkań, kard. Daneels nazwał tę grupę żartobliwie ''mafią Sankt Gallen''... (cytaty z: ''Zanim nadejdzie. Listy Arcybiskupa Vigano'', Wydawnictwo ''3DOM'', Tłum. Piotr Klinger, Częstochowa 2020)
posoborowie t...
13 godz. temu
Wróg jest WEWNĄTRZ Kościoła i to OD LAT, a RZECZYWISTE przyczyny kryzysu w Kościele, to: wprowadzanie BŁĘDNEJ doktryny Soboru Watykańskiego II (zwanego też "Vaticanum II") oraz wprowadzenie reform posoborowych (w tym też "Nowej Mszy", która pojawiła się w 1970 r.). "Vaticanum II" został zwołany przez papieża Jana XXIII (kard. Angelo Roncalli) w 1962 r. Jan XXIII był następcą Piusa XII, przeciwnika masonerii oraz liberalizmu i modernizmu. Gdy się przyjrzeć tym sprawom, to wygląda na to, że osobnicy z "lawendowej mafii", czyli ci duchowni, którzy "kochają inaczej", zostali użyci, jako swego rodzaju OSŁONA, żeby opinia publiczna skupiła swoją uwagę na nich i zbytnio nie myślała o FIASKU posoborowych reform w Kościele. Najwyraźniej zatroszczono się o to. Ale wg pewnych ludzi, zanim kard. Roncalli został wybrany następcą Papieża Piusa XII, miały miejsce w Watykanie pewne wydarzenia. Niedługo po śmierci Papieża Piusa XII (w 1958 r.), hrabia di Monteluce, który był ekonomistą i politykiem, brał udział w pewnym spotkaniu, zorganizowanym przez przemysłowca, niejakiego Attilio Botto, który zapraszał specjalistów z różnych dziedzin, żeby omawiali różne zagadnienia. Tego dnia, jak wspomina di Monteluce, była na tym spotkaniu także pewna osoba, którą znał on jako wysoko postawionego masona (wolnomularza), w kontaktach z Watykanem. Odprowadzając di Montelucego do samochodu, tamten powiedział mu, że cyt. ' '... następnym papieżem nie będzie Siri, jak się szepcze w niektórych kręgach Rzymu, gdyż jest to kardynał zbyt autorytarny. Wyłonimy papieża pojednania. Metropolita Wenecji Roncalli został już wybrany.' ' Zaskoczony di Monteluce zapytał: cyt. ' 'Wybrany przez kogo ?' ' Tamten odpowiedział spokojnie cyt. ' 'Przez naszych masońskich przedstawicieli w Kościele.' ' Di Monteluce zapytał cyt. ' 'Na Konklawe są masoni ?' ' Odpowiedź: cyt. ' 'Oczywiście. Kościół jest w naszych rękach.' ' Osłupiały di Monteluce zapytał cyt. ' 'Kto więc rządzi w Kościele ?' ' Po chwili milczenia tamten odparł cyt. ' 'Nikt nie może powiedzieć, gdzie są szczyty. Szczyty są ukryte.' ' (cytaty z: Ks. Andrea Mancinella, ' 'Rok 1962. Rewolucja w Kościele' ', Wydawnictwo ANTYK - Marcin Dybowski, Komorów)
posoborowie t...
13 godz. temu
@Palmel "Ciężko pracował na to Kościół np pracując z Politykami, pedofilią czy zamiatając niewygodne sprawy pod dywan" Jednym z niewielu odważnych hierarchów Kościoła, sprzeciwiających się "zamiataniu pod dywan" FIASKA reform soborowych i posoborowych ("otwarcia Kościoła na świat"itp.), był Abp Marcel Lefebvre. OPLUWANO Go za to, nazywając Go m.in. "buntownikiem", "schizmatykiem", a księży z założonego przezeń Bractwa Św. Piusa X, nazywano i nazywa się nadal, "lefebrystami", sugerując, że to jakaś sekta, podczas gdy NIGDY NIE BYLI I NIE SĄ żadną sektą. Są to po prostu, KATOLICY, WIERNI Nauczaniu Kościoła.
...
Następna strona
bESKWZHr
bESKWZGy
bESKWZHy
bESKWZHz