programy
kategorie

All inclusive po polsku. Tak branża radzi sobie z kryzysem

- Oferty w Polsce zostały mocno rozbudowane i są sprzedawane w formie pakietów - mówi w programie "Money. To się liczy" Anna Kryjer, dyrektor sprzedaży w portalu noclegowym Nocowanie.pl. To efekt kryzysu i wielotygodniowego zamknięcia branży turystycznej z powodu epidemii koronawirusa. Ci, którzy zostali na rynku, muszą więc przystosować się do nowej rzeczywistości. Wielu hotelarzy oprócz samego noclegu proponuje teraz również zabiegi lub usługi SPA oraz dodatkowe aktywności, takie jak wynajęcie rowerów czy spływy kajakowe. - To taki odpowiednik wakacji all inclusive, które są szczególnie popularne w przypadku zagranicznych wyjazdów. I ta tendencja się utrzymuje - tak o swoich obserwacjach mówi dyrektor sprzedaży w portalu noclegowym Nocowanie.pl.

Tranksrypcja:To jeszcze jeden wątek bardzo krótko. Wiemy, że to jest trud...
rozwiń
Na przykład ta walka o klienta jest jakoś bardziej zagorzała? Są bardziej rozbudowane oferty? Czy może w drugą stronę? Ze względu na te straty finansowe, trzeba było trochę oszczędzać i tych atrakcji jest mniej.
Oferty na pewno są bardziej pakietowe. Czyli to czego się spodziewaliśmy w momencie, kiedy turystyka zagraniczna jest mniej popularna wśród Polaków na ten moment.
To te oferty w Polsce zostały rozbudowane - właśnie oferty pakietowe. Czyli obiekty, które oferują noclegi również dołączają do takiej oferty czy SPA, czy dodatkowe usługi typu właśnie kajaki, czy rowery.
Więc tutaj widzimy rozbudowę tej oferty właśnie w kierunku takich może trochę wakacji all inclusive, która była popularna w wycieczkach zagranicznych.
I ta tendencja się utrzymuje. No to ostatnie pytanie. A po liczbie gospodarzy widzicie, że jest trudniej w branży? Czy może te poziomy z ubiegłego roku wróciły albo są nawet przebite?
Pytanie o to po prostu ilu przedsiębiorców się zamknęło na stałe?
Nie obserwujemy takich już w tym momencie tendencji. O tyle jeszcze miesiąc temu, kiedy widać było, że obiekty może jeszcze się czegoś obawiają.
Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, że te obiekty są nadal zamknięte.
Wręcz przeciwnie, my jako Nocowanie.pl widzimy duży wzrost zainteresowania obiektów noclegowych, które jeszcze wcześniej takiej reklamy u nas nie miały.
Więc jak najbardziej przedsiębiorcy poszukują sprawdzonych miejsc, sprawdzonych portali, w których mogą zaprezentować swoją ofertę.
I pojawia się też bardzo dużo nowych obiektów. Te inwestycje, które zostały rozpoczęte w tamtym roku miały być zakończone w obecnym.
One jak najbardziej zostały dokończone i te obiekty noclegowe oferują swoje noclegi również na łamach portalu Nocowanie.pl.
30 reakcji
23
7
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)