bELwYTLo
bELwYTLs
bELwYTLw
programy
kategorie
bELwYTLp

Andrzej Halicki: ta władza dba tylko o siebie

Z najnowszego sondażu IBSP dla WP wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, PiS straciłby większość w parlamencie. Skąd ten nagły spadek poparcia dla rządzącego ugrupowania? - Z tej arogancji, której symbolem był palec Lichockiej - ocenił europoseł Koalicji Europejskiej Andrzej Halicki. - Znowu wracamy do onkologii, oczywiście wiem, że w tle jest wiele potrzeb społecznych, ale dzisiaj chyba wszyscy mamy świadomość, że ta władza dba tylko o siebie - tłumaczył polityk PO.

26-02-2020
Tranksrypcja:Najnowszy sondaż dla Wirtualnej Polski Stan Polityki. I PiS ...
rozwiń
PiS mimo wygranej bez samodzielnej większości. Skąd ten spadek PiS w sondażach?
Myślę, że z tej arogancji wynika, którą widzieliśmy też w ostatnich dniach. To takim symbolem był ten palec posłanki Lichockiej.
To znowu wracamy do onkologii. Oczywiście, że w tle jest wiele potrzeb społecznych. Natomiast dziś wszyscy mamy chyba świadomość, że ta władza dba tylko o siebie.
To dlaczego PiS w takim razie unika ukarania poseł Lichockiej? Dlatego, że nie chce się przyznać do błędu.
To jest taka polityka ucieczki do przodu, że, prawda? Za chwilę pokażemy, zrobimy konferencję taką czy inną i ludzie zapomną.
Nie. Nie zapomną tego, że nagrody się nam należały i wielomilionowe wypłaty były kierowane tylko w stronę polityków Prawa i Sprawiedliwości.
Przy jednoczesnych obcięciach uposażeń innym. Że różnego rodzaju defraudacje, skandale i afery miały miejsce i mogę tutaj za cały program zapełnić wymienianiem ich po kolei.
Od srebrnej zaczynając, przez bank za złotówkę, pana Chrzanowskiego, Glapińskiego. Teraz pana Banasia. Czy inne kwestie, które bulwersują ludzi.
Żeby nie wspomnieć o tym jak CBA okradło CBA. Czy inne tego typu wątki. To są służby specjalne?
To co robi Prawo i Sprawiedliwość, widać wyraźnie, że z profesjonalizmem, transparentnością, dbałością o obywatela nie ma wiele wspólnego.
I myślę, że przeciwko temu dzisiaj również budzi się taka świadomość społeczna. Że można to zmienić, warto to zmienić i, że ta władza może być lepsza.
6 reakcji
1
5
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bELwYTLB
KOMENTARZE
(0)
bELwYTMn
bELwYTLu
bELwYTMu
bELwYTMv