bGkbCZPE
bGkbCZPI
bGkbCZPM
programy
kategorie
bGkbCZPF

Apel Afgańczyków mieszkających w Polsce. "Uratujcie nasze rodziny"

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ewakuacja zakończyła się, ale tak naprawdę są ludzie, dla których dziś nic się nie zakończyło. Rozpoczyna się dla nich prawdziwy dramat związany ze strachem o najbliższych. Około południa przed Ministerstwem Spraw Zagranicznych pojawiła się grupka Afgańczyków, którzy mieszkają w Polsce od blisko dekady. Jak mówią, tydzień temu pisali do ministerstwa prośbę o ewakuację ich bliskich. Dostali odpowiedź, że listy są już zamknięte. - Nie możemy tam mieszkać. Nie wiem, dlaczego mamy taki problem w Afganistanie. Od kiedy pamiętam, cały czas mieliśmy takie życie - mówi Ziba Yaghoobi, Afganka mieszkająca w Polsce.

785 reakcji
101
279
405
Podziel się
Komentarze (405)
26-08-2021
To jaOddali kraj za darmo a teraz oczekują żeby ktoś inny ginął, śmiech na sali
zobacz więcej komentarzy (405)

Programy Wirtualnej Polski

bGkbCZPR
KOMENTARZE
(405)
To ja
rok temu
Oddali kraj za darmo a teraz oczekują żeby ktoś inny ginął, śmiech na sali
W2E
rok temu
KABUL ZDOBYTY BEZ JEDNEGO STRZAŁU
piękna
rok temu
To wróć i walcz o swój kraj .
bGkbCZQj
tylko nie to
rok temu
niech jada i ratuja swoje rodziny.Kto im bromiPolacy na emigracji. nie prosza o litosc
janko polak
rok temu
Niech sami walczą o swoją ojczyznę jeśli chcą ,my już dziękujemy i z nich tez nie chcemy tu ich
Najnowsze komentarze (405)
no,
rok temu
Zdejmij te chustkę z głowy to może kto ci uwierzy w Polsce.
Kazik
rok temu
Dowiedziałem z treści z tych postów dlaczego Hitler budował w Polsce obozy zagłady
Alpa Chino
rok temu
Smutne. Co innego emigracja zarobkowa albo socjalna, a co innego wojna. NATO ich zdradzilo, w tym Polska, bo albo w ogóle nas tam nie powinno być, albo powinniśmy im pomoc.
tak
rok temu
już się kuźwa pakuję.
dorka
rok temu
Pojechali ratowali i ZGINELI . Byli ojcami ,synami braćmi i ja się pytam W IMIĘ CZEGO Czy ktoś wspomniał o nich ? Zamiast beczeć jedż walczyć z talibami o swoją ojczyznę
trudno
rok temu
Armia afgańska miała od Amerykanów uzbrojenie większe i lepsze niż 85% państw na świecie. Wszystko oddali Talibom. Co teraz Polska może zrobić, kiedy Talibowie blokują Afgańczykom dojście do lotniska w Kabulu?
Talibout
rok temu
Jak wam nie wstyd,sami uciekaliśmy z kraju gdy była komuna i pomagali nam wszyscy. Jak możecie pisać takie komentaże . Katolicki kraj,ehhh
Edekzzawody
rok temu
Kto tam wie co US-mani kombinuja.Interest to US ma w wysadzeniu w powietrze Iranu.I moze Dlatego zostawili tyle broni Talibom?CIA to nie jest instytucja glupcow.Po co narazac boys,kiedy Talibowie(Sunnici) moga napsuc krwi Iranowi (Szyici).Proste.Doskonaly wybieg i masa broni jest tam gdzie trzeba.A kolaboranci Afghanscy?Kto by sie tym przejmowal….
bGkbCZQb
Projektant
rok temu
Przecież nie walczyli o swoją wolność, oddali wszystko, gdybyśmy mieli takie zaopatrzenie podczas II wojny światowej, to sami wypędzilibyśmy Niemców i Rosjan z naszych ziem wschodnich. Prawo natury nie walczysz o swoje, to giniesz.
Małgosia Mil...
rok temu
Wojna to najstraszniejsza rzecz na świecie, też uciekałabym, bo życie mamy tylko jedno!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Artur
rok temu
Talibowie zdobyli Afganistan jak Niemcy Francję podczas II Wojny Światowej.
antygłupek
rok temu
Ratujcie sobie sami!!! Było nie oddawać broni talibom a się bronić!!!
dahrretjh
rok temu
Gdzie były te rodziny zanim wkroczyli Talibowie i niemal bez walki przejęli kraj? Teoretycznie pod bronią było więcej mieszańców Afganistanu, ale jak wola palic hasz, po kątach i wymieniać oporządzenie, umundurowanie na hasz... to nie mogło się to inaczej skończyć. Ktoś być może odzyska ten kraj/tereny ale raczej nie dla Afgańczyków. Bo czy istnieją jeszcze jacyś faktyczni Afgańczycy?
PDM
rok temu
Wstyd Polacy uważają się za katolików, takich miłosiernych, a nie potrafią nawet współczuć, solidaryzować się i innymi , wstyd mi ludzie za was co piszecie ohydne komentarze, obyście wy nigdy nie potrzebowali pomocy innych, bo co będzie jak wam też napiszą to co wy teraz!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bGkbCZQD
bGkbCZPK
bGkbCZQK
bGkbCZQL