bCYKJESs
bCYKJESw
bCYKJESA
programy
kategorie
bCYKJESt

Ardanowski do dymisji? Mamy komentarz ministra

Podczas jesiennej rekonstrukcji rządu jednym z resortów, w którym może dojść do wielkich zmian jest resort rolnictwa. Na to stanowisko ma być przymierzany poseł klubu PSL-Kukiz'15 Jarosław Sachajko. - Każdy powinien zastanowić się, jakiej sprawie służy. A nie podnosić swoje osobiste ambicje - tak o swojej potencjalnej dymisji mówi minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Gość programu "Money. To się liczy" cytując ewangelię podkreślał, że minister ma przede wszystkim służyć. I nie zamierza rękami i nogami trzymać się swojego stanowiska. Jednocześnie jednak zwracał uwagę, że za jego czasów w rolnictwie dzieje się "dużo dobrych rzeczy". - Realizujemy program PiS, a 81 proc. rolników zagłosowało w wyborach na Andrzeja Dudę - mówił minister.

Tranksrypcja:Panie ministrze, na koniec trochę polityki. Interia podaje, ...
rozwiń
W zamian miałby ściągnąć kilku posłów Koalicji Polskiej właśnie do PiS-u, do Porozumienia lub Solidarnej Polski. Poświęciłby pan swoje stanowisko na to, żeby PiS miał większą kontrolę na tym, co się dzieje w Sejmie?
Wie pan, ja jestem o to pytany już od paru tygodni, bo opinie o rekonstrukcji rządu są. Chcę przytoczyć i niech pan to dobrze zrozumie. Z Ewangelii słudzy nieużyteczni jesteśmy.
I każdy powinien zastanowić się jakiej sprawie służy, a nie podnosić swoje osobiste jakieś tam pozycje, bo jak Kohelet mówi, marność nad marnościami i wszystko marność.
Jeżeli będzie potrzeba, ja nie będę się w żaden sposób upierał. Wydaje mi się, że w tym rolnictwie wiele pozytywnego się dzieje.
Realizujemy program Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą wybierając Andrzeja Dudy, 81% rolników poparło Andrzeja Dudę, to też jest jakby symbol, że akceptują politykę Prawa i Sprawiedliwości.
Natomiast rząd jest strukturą autonomiczną premiera, on jest autorem rządu.
Nie będzie pan obrażony na Jarosława Kaczyńskiego, jeśli powie - panie ministrze, no przepraszamy, ale musimy zadbać o tą stabilność parlamentarną, większość parlamentarną, no i musimy wybrać na przykład pana Sachajko?
Myślenie polityczne jest jak najbardziej zasadne, Koalicje są potrzebne, a co do osób - słudzy nieużyteczni jesteśmy.
694 reakcje
58
630
6
Podziel się
Komentarze (6)
12-08-2020
OloLodu nie zabraknie.Lody kręcą nasi politycy bez chwili przerwy
zobacz więcej komentarzy (6)
bCYKJESF
KOMENTARZE
(6)
Olo
miesiąc temu
Lodu nie zabraknie.Lody kręcą nasi politycy bez chwili przerwy
Prawda
miesiąc temu
A co zrobiliście z URSUSEM zniszczyliście rodzimy biznes . I to Pan Panie Ardanowski się Pan przyczynił osobiście do tego .
Prawda
miesiąc temu
Ale cenzura
bCYKJESX
Najnowsze komentarze (6)
RządTysiąclec...
miesiąc temu
Hmmm, jakby się zastanowić to nie jedyny kandydat do dymisji z tego rządu, ale lepiej nie zgłębiać tematu bo by nic nie zostało
DanielFrancuz
miesiąc temu
Przed objęciem stanowiska bredził coś o "polskim białku" (teraz milczy), holdingu spożywczym (nic nie wyszło, teraz organizuje to Sasin), giełdzie spożywczej (klapa, dwie symboloczne transakcje w ciągu pół roku). Afery kolejne: Eskimos (CBA), Bielmlek (CBA), dopłaty poduszkowe dla rolników, obcięcie środków unijnych na rolnictwo, zatruta wołowina, odstrzał bobrów, nauczyciele na pola, spożywanie żubrów, zatruwanie pszczół pestycydami, kosmiczne nagrody w resorcie, afery w KOWR i ARMiR, zarządy bez konkursów w spółkach (Elewarr), kampania wyborcza Dudy prowadzona za pośrednictwem KRUS. Jedyny ogromny sukces to Kodeks Etyki Rolniczej
DS
miesiąc temu
Gdyby mieli resztki honoru to wszyscy podaliby się do dymisji. Wykorzystują, oszukują i dzieła społeczeństwo, tylko konfederacja głosowała przeciw podwyżkom, stop447, przeciw lockdownowi i we wszystkim co ważne jest po stronie ludzi.
Prawda
miesiąc temu
Ale cenzura
Prawda
miesiąc temu
A co zrobiliście z URSUSEM zniszczyliście rodzimy biznes . I to Pan Panie Ardanowski się Pan przyczynił osobiście do tego .
Olo
miesiąc temu
Lodu nie zabraknie.Lody kręcą nasi politycy bez chwili przerwy
bCYKJETr
bCYKJESy
bCYKJETy
bCYKJETz