bDBbZaWI
bDBbZaWM
bDBbZaWQ
programy
kategorie
bDBbZaWJ

Betsaida. Archeolodzy po 32 latach potwierdzili odkrycie biblijnego miasta cudów Jezusa

Betsaida to biblijne miasto, jedno z trzech, w którym prężnie działał Jezus. To w tym mieście Jezus miał nakarmić tłum głodnych 5 tys. osób, chodzić po wodzie i uzdrowić niewidomego. Przez postawę mieszkańców, Jezus miał skazać miasto na potępienie. Około IV w. opustoszało i popadło w ruinę. Eksperci z Uniwersytetu Nebraska po 32 latach prac wykopaliskowych twierdzą, że znają lokalizację Betsaidy. Jest nią stanowisko archeologiczne At-Tall w Izraelu, na Wzgórzach Golan, przy ujściu Jordanu do jeziora Genezaret. Prace w At-Tall ujawniły mury miejskie, pozostałości budowli pałacowej oraz budynku o przeznaczeniu sakralnym. Pierwszy raz sugerowano to miejsce już w 1838 r., ale nie było wówczas wystarczających dowodów. Zespół wykorzystał do analiz pisma żydowskiego historyka Józefa Flawiusza. Wskazał on dokładnie to samo miejsce. Betsaida została później zmieniona na miasto "Julias", na cześć córki rzymskiego cesarza Oktawiana Augusta.

399 reakcji
210
82
107
Podziel się
Komentarze (107)
27-08-2020
Oczywiście!Podobnie jak fakt, że piramidy stoją do dzisiaj, jasno dowodzi, że faraonowie byli bogami :-)
zobacz więcej komentarzy (107)

Programy Wirtualnej Polski

bDBbZaWV
KOMENTARZE
(107)
Oczywiście!
5 miesięcy temu
Podobnie jak fakt, że piramidy stoją do dzisiaj, jasno dowodzi, że faraonowie byli bogami :-)
Rębacz
5 miesięcy temu
Wszystko co zapisano w Iliadzie to prawda bo Troja istniała!
Abp
5 miesięcy temu
Ja we wszystko wierzę. I wierzę, że Jezus nakarmił pięcioma bochenkami chleba 5000 ludzi, ale że oni się najedli to nie wierzę
bDBbZaXn
elektronik
5 miesięcy temu
Gdyby teraz w Polsce zaczoł działać Jezus, to nie miał by lekko. ZUS, dochodówka, podatek za deszcz... . Do tego 100 różnych uprawnień, za które co 5 lat trzeba płacić, bo przecież fizyka 5 lat temu była inna. Niema lekko. Ewolucja.
Anonim.
5 miesięcy temu
W Izraelu odkrywają fundamenty domów, które żydzi zburzyliPalestyńczykom 70 lat temu.
Najnowsze komentarze (107)
Antek
miesiąc temu
Czyżby Watykan za sponsorował przeprowadzenie tych badań?
bobbb
2 miesiące temu
Jezus jest 7 w kolejce uzdrawiaczy chodzących po wodzie i czyniących rózne cuda. Kto chce niech wierzy w uzgodnienia dotyczące wiary na kolejnych synodach. Widocznie ludzie muszą wierzyć w siły nadprzyrodzone i uzaleznione jest to od stopnia rozwoju intelektualnego - od szamana do księdza.
olo
5 miesięcy temu
Jet prawda, tylko prawda ,cała prawda i a dalej niech sobie każdy dopowie.
JACEK X
5 miesięcy temu
W Biblii jest mnóstwo wskazówek, aby tylko człowiek chciał z nich korzystać, takie podstawowe poniżej .Gdyby naukowcy i nie tylko chcieli je odkryć na nowo. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Czcij ojca swego i matkę swoją. Nie zabijaj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie pożądaj żony bliźniego swego. Ani żadnej rzeczy, która jego (bliźniego) jest.”
kat
5 miesięcy temu
A potwierdzenie tych "cudów" też znaleźli ?
Imata
5 miesięcy temu
To kolejny dowód na prawdziwość Biblii
$tn
5 miesięcy temu
skoda tych co maja slaba wiare :) sa słabi i sami Ja mam Boga i wierze w niego i nigdy nie bede sam:)
DOROTA
5 miesięcy temu
Pan Jezus mówił do św. s. Faustyny, że Polskę szczególnie umiłował. Że jeżeli będziemy posłuszni JEGO woli wywyższy nasz kraj! Pan Bóg nadal kocha Polskę i każdego z nas! Chcę Wam powiedzieć jak bardzo właśnie nas kocha. Przeczytajcie świadectwo objawienia jakiego doświadczyłam na: pojednanie . eu . NAPRAWDĘ JESTEŚMY UMIŁOWANYMI DZIEĆMI STWÓRCY WSZECHŚWIATA! Przede wszystkim mamy być posłuszni Panu Bogu i warunkom Przymierza z Nim, czyli Dekalogowi. CHOROBĄ TOCZĄCĄ TERAZ CAŁY ŚWIAT JEST UBÓSTWIENIE CZŁOWIEKA I POGARDA WOBEC PANA BOGA. MÓDLMY SIĘ WIĘC PRZEDE WSZYSTKIM O NAWRÓCENIE LUDZKOŚCI DO PANA BOGA. Jezus mówi: „Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i co macie pić; ani o swoje ciało, czym macie je przyodziewać... Przypatrzcie się ptakom w powietrzu; nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów; a Ojciec wasz niebieski żywi je. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?” (Mt 6, 25-26); „A o odzienie, czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną; nie pracują ani przędą. A powiadam wam: Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany, jak którakolwiek z nich” (Mt 6, 28-29); „Nie troszczcie się zbytnio i nie pytajcie: Co będziemy jeść? Co będziemy pić? Czym będziemy się przyodziewać?... Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane” (Mt 6, 31-33). ON JEST PRAWDĄ I ZAWSZE MÓWI PRAWDĘ. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, EUCHARYSTIA, POKUTA!!!, RÓŻANIEC ŚWIĘTY, ADORACJA PANA JEZUSA, NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA! MODLITWA - LEKARSTWO NA CHOROBY NASZYCH CZASÓW. UWIERZMY PANU BOGU, KTÓRY NIESAMOWICIE NAS KOCHA! Kiedyś w to nie wierzyłam, teraz już to wiem. Jedna sekunda mojego życia ukazała mi tę prawdę. Doświadczyłam niesamowitego cudu. On naprawdę nas słucha! Jeżeli chcecie zastosować moją metodę poczytajcie świadectwo na stronie: pojednanie . eu . "Chodźcie zobaczyć kogoś, kto, wyjawił mi wszystko, co uczyniłam. Czyż nie jest On Chrystusem?" (Jan 4,29) „Zanim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia”. Słowa Pana Jezusa do św. s. Faustyny (Dz.83). Boże MIŁOSIERDZIE jest ostatnią nadzieją ludzi! Ja Go już doświadczyłam! Przeczytajcie świadectwo. To jest świadectwo o naszym prawdziwym pochodzeniu i naszym prawdziwym przeznaczeniu!
bDBbZaXf
tede
5 miesięcy temu
te wykopaliska znane są od dziesiątek lat. Są tam tabliczki z informacjami które tu w artykule podawane są jako nowość. .
Pa3
5 miesięcy temu
Podobnie jak fakt, że niemądry nie ma ani matki ani ojca.
bobbb
5 miesięcy temu
Czy ktoś policzył ilu było Bogów od momentu wynalezienia pisma. Wiara w siły nadprzyrodzone zawsze była związana z władzą. Nawet naczelnik wioski nie bardzo mógł podskoczyć szamanowi. Konstantyn dostrzegł olbrzymie korzyści płynące z dogadania się z chrześcijanami. Zawiązała się sztama między władzą i wiarą. Wprawdzie bywały konflikty między "cesarstwem" a "papiestwem" ale zawsze jakiś się dogadywali i zgodnie łupili maluczkich, co trwa do tej pory.
Lesiu
5 miesięcy temu
A na tych starych murach byl napis: BYLEM TU Jezus
Tomasz
5 miesięcy temu
No dobra ale skąd wiedzą że te ruiny, to akurat to te ruiny, co dużo skórek po chlebie znaleźli, No i co z tym jeziorem
jolka
5 miesięcy temu
Wielu jest na forum niedowiarkow..nie wierzą w Boga bo go nie widzieli...ale czlowiek wielu rzeczy nie widzi bo ma wzrok niedoskonaly..nie widzi mikrobów wirusow bakterii plemnikow.....a przecież istnieja one od zawsze.Wierzą jednak w ich istnienie bo biolodzy widzieli je przez mikroskopy... ale czy przed wynalezieniem mikroskopow ich nie bylo? Maryja ukazala sie wielu.. Jezus też...ale niedowiarkow nie ubylo...gdyby ukazał się jednemu z was.. to czy pozostali by mu uwierzyli...pewnie nie....Tak więc jedni wierzą inni nie... tylko dlaczego ci niewierzący kpia z wierzących...a jednocześnie krzyczą o tolerancji..Czy dziecko w brzuchu matki uwierzyloby gdyby mu ktos powiedział ze niedlugo wyjdzie z ciemnego brzucha przez tunel ..w stronę swiatla..ze bedą tam drzewa ptaki zwierzeta ze bedzie mialo mamę i tatę.. ze urosnie ze bedzie chodzić ze bedzie się samo odżywiac..itp...pewnie tez nie... a jednak....
...
Następna strona
bDBbZaXH
bDBbZaWO
bDBbZaXO
bDBbZaXP