bDfivvXE
bDfivvXI
bDfivvXM
programy
kategorie
bDfivvXF

Białoruś. Rzecznik rządu: Donald Tusk mógłby pomóc Polsce

Po masowych manifestacjach na Białorusi Donald Tusk skrytykował szefa polskiego rządu. Polityk napisał, że polski rząd powinien domagać się natychmiastowego zwołania Rady Europejskiej, choć była to jedna z pierwszych decyzji Mateusza Morawieckiego. Kilkanaście minut później Tusk przeprosił za swój błąd. - Ja nie jestem od tego, aby przyjmować przeprosiny od Donalda Tuska. Należy prostować nieprawdziwe informacje. Donald Tusk jest szefem największej partii w Parlamencie Europejskim i dziwi mnie, że nie jest informowany o bieżących doniesieniach - mówił w programie "Tłit" Piotr Mueller. Rzecznik rządu poprosił na antenie o wsparcie polskiego rządu ze strony byłego premiera. - Temat białoruski powinien być szerzej podejmowany na unijnej agendzie. Tusk mógłby przyjąć rolę animowania tej sprawy - dodał polityk PiS.

Tranksrypcja:Milczeć również nie zamierzał Donald Tusk. Napisał na Twitte...
rozwiń
Wsparcie Białorusinów to zarówno moralny obowiązek jak i polska racja stanu. Na co czekacie?"
A następnie - właściwie po kilku minutach dopisał: "Premier Morawiecki złożył już wniosek o zwołanie Rady. Umknęło to mojej uwadze za co przepraszam. Liczę na skuteczność akcji premiera".
Czy przyjmuje pan te przeprosiny?
Ja nie jestem od tego, aby przyjmować przeprosiny Donalda Tuska. No, wszedł pan z nim w bezpośrednią polemikę.
To prawda, bo uważam, że należy prostować bezpośrednio nieprawdziwe informacje.
Przewodniczący Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, największej partii w Parlamencie Europejskim nie jest informowany o podstawowych faktach.
To już nie mówiąc o informowaniu - przecież jest byłym premierem Polski, więc na bieżąco obserwuje wydarzenia w Polsce.
To nie trzeba mieć żadnych służb dyplomatycznych, żadnych służb prasowych dużych, tylko po prostu na bieżąco czytać najnowsze informacje z Polski.
I wtedy było to oczywiste, że premier już kilka godzin wcześniej poprosił o zwołanie Rady Europejskiej.
Ja bym raczej prosił teraz - i jeżeli jest to możliwe - o wsparcie ze strony Donalda Tuska, byłego premiera Polski, byłego przewodniczącego Rady Europejskiej, aby faktycznie ten temat był jeszcze szerzej na agendzie europejskiej.
My swój ruch wykonaliśmy, a teraz jestem bardzo ciekawy, jak zachowają się na przykład przewodniczący poszczególnych partii, które należą do Europejskiej Partii Ludowej, bo to jest rola, którą Donald Tusk mógłby przyjąć.
Takiej osoby, która właśnie będzie animować wokół tej istotnej sprawy - również działania swoich kolegów z innych krajów Europy Zachodniej.
8 reakcji
4
3
1
Podziel się
Komentarze (1)
13-08-2020
Piotrek
Czyli rząd robiąc coś w Brukseli udaje że Tuska nie ma. Dziwi się tylko że nie czyta on Twittera Morawieckiego aby dowiedzieć się o czymś o czym go powinni poinformować...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDfivvXR
KOMENTARZE
(1)
Piotrek
2 miesiące temu
Czyli rząd robiąc coś w Brukseli udaje że Tuska nie ma. Dziwi się tylko że nie czyta on Twittera Morawieckiego aby dowiedzieć się o czymś o czym go powinni poinformować dużo wcześniej. Czy PIS nie posiada żadnego europosła, który jest w stanie normalnie porozmawiać z Tuskiem?
Najnowsze komentarze (1)
Piotrek
2 miesiące temu
Czyli rząd robiąc coś w Brukseli udaje że Tuska nie ma. Dziwi się tylko że nie czyta on Twittera Morawieckiego aby dowiedzieć się o czymś o czym go powinni poinformować dużo wcześniej. Czy PIS nie posiada żadnego europosła, który jest w stanie normalnie porozmawiać z Tuskiem?
bDfivvYD
bDfivvXK
bDfivvYK
bDfivvYL