programy
kategorie

Białorusini przyjadą do Polski? "Pracujemy nad ułatwieniami"

Polski rynek pracy otworzy się na Białorusinów tak, jak na Ukraińców? - Cały czas jesteśmy otwarci, rejestrujemy oświadczenia dla pracowników z krajów tzw. szóstki. Są tam też pracownicy z Białorusi. Z wielką troską i zaangażowaniem obserwujemy to, co dzieje się na Białorusi. Nie ukrywam, że chcielibyśmy w jakiś sposób ułatwić tym pracownikom dostęp do naszego rynku pracy. Będziemy nad tym pracować - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Myślę, że to jest kwestia najbliższych miesięcy. To nie są tematy, które będziemy przedłużali. Sytuacja jest dynamiczna, będziemy działać tu i teraz, by na czas przyjść z pomocą tym, którzy tej pomocy od nas oczekują - dodała.

Tranksrypcja:Polski rynek pracy otworzy się na Białorusinów tak jak na Uk...
rozwiń
W ramach takiego wsparcia. Tak, panie redaktorze, ja powiem tak. My cały czas jesteśmy otwarci tutaj i rejestrujemy oświadczenia dla pracowników z krajów tak zwanej szóstki.
W tych krajach również są pracownicy z Białorusi. Z wielką troską i zaangażowaniem obserwujemy to, co się dzieje na Białorusi.
Nie ukrywam, że chcielibyśmy w jakiś sposób ułatwić tutaj jeszcze tym pracownikom dostęp do rynku pracy.
Myślę, że nad tym pochylamy się. Jestem przekonana, że będą prace podejmowane w tym zakresie, aby ten dostęp do rynku pracy i wszelkie wsparcie skierować również do pracowników z Białorusi.
I w jakim czasie możemy poznać jakieś szczegóły? To jest kwestia tego roku, najbliższych miesięcy, czy raczej gdzieś to jest odległa przyszłość?
Panie redaktorze, myślę, że to jest kwestia najbliższych miesięcy. Że to nie są tematy, które będziemy przedłużali w czasie.
Sytuacja jest dynamiczna i nasze działania muszą być realizowane tu i teraz, żeby na czas przyjść z wsparciem i z pomocą dla tych, którzy tej pomocy od nas oczekują.
55 reakcji
18
37
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)