bCYOiuWc
bCYOiuWg
bCYOiuWk
programy
kategorie
bCYOiuWd

Biblijny lud Kananejczyków. Zagadka ich pochodzenia rozwiązana

W Księdze Powtórzonego Prawa Biblii dowiadujemy się, że Bóg nakazał wytępić lud Kananejczyków. Rozdział 20, werset 17 mówi: ''Hetytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów macie doszczętnie zniszczyć — tak jak wam nakazał Jehowa, wasz Bóg''. Nowy Testament mówi jednak o przetrwaniu ludu Kananejczyków. Jaka jest zatem prawda o nich? Naukowcy z hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie potwierdzili biblijne fakty z dziejów Kananejczyków. Lud ten zamieszkiwał tereny obecnego Izraela, Palestyny, Jordanii i Libanu między 3500 a 1150 rokiem p. n. e. Naukowcy przeanalizowali szczątki 93 osób, które żyły ponad 1500 lat temu, w 9 różnych miejscach Lewantu. Ustalili, że mimo życia w różnych miastach i państwach, łączy ich wspólne DNA ludu Kananejczyków. Na podstawie analiz DNA naukowcy wywnioskowali również, że zanim Kananejczycy wyruszyli do Lewantu zamieszkiwali tereny dzisiejszego Kaukazu i Iranu. Najstarsze ślady ich obecności są tam odnajdywane...

rozwiń
353 reakcje
125
67
161
Podziel się
Komentarze (161)
29-05-2020
AlaCzyli mordowali jak ich Bog nakazal....i tak im zostalo.
zobacz więcej komentarzy (161)

Programy Wirtualnej Polski

bCYOiuWp
KOMENTARZE
(161)
Ala
4 miesiące temu
Czyli mordowali jak ich Bog nakazal....i tak im zostalo.
Holmes
4 miesiące temu
Jehowa??? Matko, tylko nie to . Jeśli już to Jahwe! Kto stoi za tym materiałem?
Haga
4 miesiące temu
znowu ktos ma interes zeby tworzyc fikcje. Na zamienie i za opłata. Dla kogo? dla masonów
bCYOiuWH
Najnowsze komentarze (161)
Paradoks zbro...
4 miesiące temu
czyli wiemy jaki lud jest jednym z największych zbrodniarzy na świecie i dokonał eksterminacji a mimo to płacze że został podobnie potraktowany aczkolwiek nieskutecznie. Biedni Kanaejczycyi inne ludy zgładzone przez jedyną słuszną wiarę i jedyną dobrą rasę wybraną przez boga bo nie wierzę że przez prawdziwego BOGA
Adam.
4 miesiące temu
Do Olek 77789 - Jahwe to nie jest twój Bóg, przecież katolicy uważacie za Boga swojego Jezusa Chrystusa, a nie uważacie go za syna bożego i wierzycie w zwyczajną kobietę Marie. Poco więc piszecie Imię Jahwe jak Boga,? przecież dla was katolicy to nie jest Bóg jak to was naucza kościół który sam ma w sobie w swoich obrzędach cześć wierzeń pochodzących od Baala i Babilonu.
normalny
4 miesiące temu
Człowiek nie powinien ingerować w Naturę...tyle w temacie....
Karol
4 miesiące temu
KarolOczywiście,autor nie zająknął się nawet ,na temat:"Dlaczego Bóg Jehowa(Jahwe) kazał wybić lud Kananejczyków?".Otóż sprawa jest dość prosta.Kananejczycy czcili boga Baala.Ofiary dla tego boga polegały m.in. na orgiach seksualnych i na SKŁADANIU OFIAR Z WŁASNYCH DZIECI.Dzieci były m.in. palone żywcem .Jest o tym wiele wzmianek w Biblii.Bóg Jehowa chciał m.in. zapobiec naśladowaniu obrzędów kananejskich przez Hebrajczyków ,którzy mieli żyć w Kanaanie.No cóż ,nie udało się i Żydzi zaczęli naśladować Kananejczyków.Zamiast Boga Jehowy zaczęli czcić boga Baala i wiele innych bogów.Potem poszło " z górki".Swoje dzieci mordowali nie tylko zwykli ludzie ,ale nawet królowie.Zakończył tę rzeź bóg Jehowa dopiero ,gdy nakazał Babilończykom zniszczyć królestwo Judy i Jerozolimę ,łącznie ze świątynią ,którą dla Niego zbudował król Salomon.Na koniec zagadka.Co znaczy imię boga Baala?Po polsku tłumaczy się je jako "Pan ,Właściciel".Wyjaśnienie dedykuję tym czytelnikom ,którzy nie uznają Imienia "Jehowa" lub "Jahwe" i mówią ,że ich Bóg ma na imię "Pan".
Olek77789
4 miesiące temu
No to problem dla nas chrześcijan .Toż to o naszym Bogu artykuł .Bo innego nie ma .To nakazał mordować i to jest napisane w Biblii .????? Szok co to za wiara ?????
ZNM
4 miesiące temu
Bog nie mogl kazac nikogo zabijac , nie po to stworzyl ludzi aby sie wzajemnie zabijali , to chore umysly kaplanow kazaly zabijac , pewnie za powodu rzadzy wladzy , bogactw . Dzis jest tak samo , wszyscy sie zabijaja nawzajem , sposob zabijania nie ma znaczenia , winni sa ci co maja wladze a chca jeszcze wiecej . Nikt nie wie dlaczego Bog nie zrobi z tym porzadku !!!!!!!!!
mm
4 miesiące temu
Bóg nakazał wymordować to taka prawda jakby napisano że kazał wymordować Żydów Polaków w czasie 2 wojny że ktoś jeszcze w takie bzdety wierzy
Gilgamesh
4 miesiące temu
Fikcyjny bożek Jahwe...i wszytsko jasne.
bCYOiuWz
gfd
4 miesiące temu
ten wasz wszechmogacy bog kazal wymordowac rozne ludy!!!! ludzie przeciez to pismo czysto polityczne, jakby w tamtych czasach rzadzil pis to by napisali, ze trzeba wymordowac po!!! jak wy mozecie w to wszystko wierzyc nie majac zadnych dowodow, tylko lykacie to co wam panowie w kieckach w mawiaja!!!
Maciek
4 miesiące temu
Myślę, że ani autor arykułu, ani większość osób zamieszczających tutaj swoje opinie nigdy nie czytało "Księgi rodzaju" ... żeby zrozumieć dokładnie istotę sprawy należy 100 razy przeczytać ww. księgę + ew. Jana + Objawienie Jana + księgę Henocha. Tam wszystko jest, tylko należy czytać między wierszami, porównywać jedno z drugim i szukać, szukać odpowiedzi wśród świeckich teologów.
vetto
4 miesiące temu
dlaczego nie napisali jaka to była haplogrupa Y-DNA ?
lola
4 miesiące temu
Dobry, milosierny Bog...
Jadwiga
4 miesiące temu
nie ma innego Boga.tylko jeden Bog to Jehowa.syn to Jezus Chrystus.Amen
Jak zwykle
4 miesiące temu
Czyli jak zwykle: potwierdziły się niektóre przekazy biblijne, ale brak cienia dowodu na istnienie boga.
...
Następna strona
bCYOiuXb
bCYOiuWi
bCYOiuXi
bCYOiuXj