bDYwlyOc
bDYwlyOg
bDYwlyOk
programy
kategorie
bDYwlyOd

Biblijny lud Kananejczyków. Zagadka ich pochodzenia rozwiązana

W Księdze Powtórzonego Prawa Biblii dowiadujemy się, że Bóg nakazał wytępić lud Kananejczyków. Rozdział 20, werset 17 mówi: ''Hetytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów macie doszczętnie zniszczyć — tak jak wam nakazał Jehowa, wasz Bóg''. Nowy Testament mówi jednak o przetrwaniu ludu Kananejczyków. Jaka jest zatem prawda o nich? Naukowcy z hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie potwierdzili biblijne fakty z dziejów Kananejczyków. Lud ten zamieszkiwał tereny obecnego Izraela, Palestyny, Jordanii i Libanu między 3500 a 1150 rokiem p. n. e. Naukowcy przeanalizowali szczątki 93 osób, które żyły ponad 1500 lat temu, w 9 różnych miejscach Lewantu. Ustalili, że mimo życia w różnych miastach i państwach, łączy ich wspólne DNA ludu Kananejczyków. Na podstawie analiz DNA naukowcy wywnioskowali również, że zanim Kananejczycy wyruszyli do Lewantu zamieszkiwali tereny dzisiejszego Kaukazu i Iranu. Najstarsze ślady ich obecności są tam odnajdywane...

rozwiń
366 reakcji
131
68
167
Podziel się
Komentarze (167)
29-05-2020
AlaCzyli mordowali jak ich Bog nakazal....i tak im zostalo.
zobacz więcej komentarzy (167)

Programy Wirtualnej Polski

bDYwlyOp
KOMENTARZE
(167)
Ala
11 miesięcy temu
Czyli mordowali jak ich Bog nakazal....i tak im zostalo.
Holmes
12 miesięcy temu
Jehowa??? Matko, tylko nie to . Jeśli już to Jahwe! Kto stoi za tym materiałem?
Haga
12 miesięcy temu
znowu ktos ma interes zeby tworzyc fikcje. Na zamienie i za opłata. Dla kogo? dla masonów
bDYwlyOH
ssssss
11 miesięcy temu
Bóg kazał kogoś wytępić? Terroryzm....
Hrp
11 miesięcy temu
Jahwe - bożek wojny, jeden z wielu bożków wyznawanych przez plemiona pustynne , do których należeli żydzi. Cechowały go : okrucieństwo, żądza dominacji i krwi.
Najnowsze komentarze (167)
Gosia RFN
4 miesiące temu
Lajdak. Gdzie Twoje swiecenia
gryzzli
6 miesięcy temu
Poniżej trwa w najlepsze kłótnia: Jahwe czy Jehowa, a to wszystko psu na budę, bo nie jest to imię boga żydów. Znaczy nie tylko "jestem, który jestem", ale też "byłem, który byłem" oraz "będę, który będę", czyli po prostu PRZEDWIECZNY!!! Imię Boże jest inne - wypowiedział je Chrystus na krzyżu - tyle tylko, że użył Wołacza. Utwórzcie od niego Mianownik i... gotowe. Miłej gimnastyki w zakresie hebrajskiej fleksji życzę.
katolik
7 miesięcy temu
Nie ma czegoś takiego jak Jehowa. To błąd, który powstał przez niedokładne tłumaczenie Biblii W XIII wieku.
redli
7 miesięcy temu
nazwa boga nieodmiennie brzmi Eli,reszta to tylko reszta
krogulec
7 miesięcy temu
Biblia to nie jest artefakt, to spisanie wspomnienia innych.
Piotrek
7 miesięcy temu
wytępić narody? czyli niemcy popełnili plagiat?
Paradoks zbro...
11 miesięcy temu
czyli wiemy jaki lud jest jednym z największych zbrodniarzy na świecie i dokonał eksterminacji a mimo to płacze że został podobnie potraktowany aczkolwiek nieskutecznie. Biedni Kanaejczycyi inne ludy zgładzone przez jedyną słuszną wiarę i jedyną dobrą rasę wybraną przez boga bo nie wierzę że przez prawdziwego BOGA
Adam.
11 miesięcy temu
Do Olek 77789 - Jahwe to nie jest twój Bóg, przecież katolicy uważacie za Boga swojego Jezusa Chrystusa, a nie uważacie go za syna bożego i wierzycie w zwyczajną kobietę Marie. Poco więc piszecie Imię Jahwe jak Boga,? przecież dla was katolicy to nie jest Bóg jak to was naucza kościół który sam ma w sobie w swoich obrzędach cześć wierzeń pochodzących od Baala i Babilonu.
bDYwlyOz
normalny
11 miesięcy temu
Człowiek nie powinien ingerować w Naturę...tyle w temacie....
Karol
11 miesięcy temu
KarolOczywiście,autor nie zająknął się nawet ,na temat:"Dlaczego Bóg Jehowa(Jahwe) kazał wybić lud Kananejczyków?".Otóż sprawa jest dość prosta.Kananejczycy czcili boga Baala.Ofiary dla tego boga polegały m.in. na orgiach seksualnych i na SKŁADANIU OFIAR Z WŁASNYCH DZIECI.Dzieci były m.in. palone żywcem .Jest o tym wiele wzmianek w Biblii.Bóg Jehowa chciał m.in. zapobiec naśladowaniu obrzędów kananejskich przez Hebrajczyków ,którzy mieli żyć w Kanaanie.No cóż ,nie udało się i Żydzi zaczęli naśladować Kananejczyków.Zamiast Boga Jehowy zaczęli czcić boga Baala i wiele innych bogów.Potem poszło " z górki".Swoje dzieci mordowali nie tylko zwykli ludzie ,ale nawet królowie.Zakończył tę rzeź bóg Jehowa dopiero ,gdy nakazał Babilończykom zniszczyć królestwo Judy i Jerozolimę ,łącznie ze świątynią ,którą dla Niego zbudował król Salomon.Na koniec zagadka.Co znaczy imię boga Baala?Po polsku tłumaczy się je jako "Pan ,Właściciel".Wyjaśnienie dedykuję tym czytelnikom ,którzy nie uznają Imienia "Jehowa" lub "Jahwe" i mówią ,że ich Bóg ma na imię "Pan".
Olek77789
11 miesięcy temu
No to problem dla nas chrześcijan .Toż to o naszym Bogu artykuł .Bo innego nie ma .To nakazał mordować i to jest napisane w Biblii .????? Szok co to za wiara ?????
ZNM
11 miesięcy temu
Bog nie mogl kazac nikogo zabijac , nie po to stworzyl ludzi aby sie wzajemnie zabijali , to chore umysly kaplanow kazaly zabijac , pewnie za powodu rzadzy wladzy , bogactw . Dzis jest tak samo , wszyscy sie zabijaja nawzajem , sposob zabijania nie ma znaczenia , winni sa ci co maja wladze a chca jeszcze wiecej . Nikt nie wie dlaczego Bog nie zrobi z tym porzadku !!!!!!!!!
mm
11 miesięcy temu
Bóg nakazał wymordować to taka prawda jakby napisano że kazał wymordować Żydów Polaków w czasie 2 wojny że ktoś jeszcze w takie bzdety wierzy
Gilgamesh
11 miesięcy temu
Fikcyjny bożek Jahwe...i wszytsko jasne.
...
Następna strona
bDYwlyPb
bDYwlyOi
bDYwlyPi
bDYwlyPj