bEDmReRM
bEDmReRQ
bEDmReRU
programy
kategorie
bEDmReRN

Biegaczka Kryscina Cimanouska wrzuciła wideo do sieci. "Po powrocie do kraju spotka mnie kara"

Białoruska sprinterka olimpijska Kryscina Cimanouska we wtorek (3 sierpnia) wrzuciła do sieci nagranie, na którym mówi, że zostanie ukarana przez władze swojego kraju po powrocie z Tokio. Kobieta planuje szukać schronienia w Unii Europejskiej po tym, jak oskarżyła przedstawicieli białoruskiej misji olimpijskiej o próbę zmuszenia jej do wcześniejszego opuszczenia igrzysk. Cimanouska opublikowała nagranie, w którym opowiedziała, między innymi o tym, jak urzędnicy zawieźli ją na lotnisko i próbowali wsadzić do samolotu lecącego do Białorusi. Olimpijka chce kontynuować karierę, ale na razie martwi się o swoje bezpieczeństwo. Kilka krajów zaoferowało jej pomoc, a Polska przyznała jej w poniedziałek (2 sierpnia) wizę humanitarną. Cimanouska planuje lecieć do Warszawy jeszcze w tym tygodniu. - Powiedzieli, że po powrocie do domu na pewno spotka mnie jakaś kara - powiedziała 24-letnia sprinterka w rozmowie z Associated Press. Konflikt z władzami rozpoczął się po tym,...

rozwiń
76 reakcji
11
28
37
Podziel się
Komentarze (37)
03-08-2021
HjbJednej już Polska wystawiła wizę humanitarną wiec następna kombinuje.
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bEDmReRZ
KOMENTARZE
(37)
Hjb
2 miesiące temu
Jednej już Polska wystawiła wizę humanitarną wiec następna kombinuje.
Grazyna
2 miesiące temu
To nie nasze sprawy a nasz kraj jako jedyny zaoferowal tzw pomoc... Bezposrednie klocenie sie z sasiadami, wszystkimi! Ludzie IO jest polityczne...? Co to ma byc????
felek
2 miesiące temu
Zawodniczka przez wiele lat trenowała w Austrii a mąż wczoraj wyjechał z Białorusi na Ukrainę. To Łukaszeka granic nie pilnuje?
bEDmReSr
ewq
2 miesiące temu
Ja też się boję
Krewetka
2 miesiące temu
Bzdury i żenada. Zamiast latać po jakiejś bieżni lepie pleść bzdury w telewizji. Też tak uważam.
Najnowsze komentarze (37)
Jurek
2 miesiące temu
Dobrze to zaplanowała...szacunek dla tej pani
żenada
2 miesiące temu
Za co kara, dziunia? Niechciało się biegać 4x100 i cię zaraz tam powieszą? Nawet wschodni Niemcy by się z tego uśmiali
Marcin
2 miesiące temu
Grażyna, skoro nie nasze sprawy to po co komentujesz i w ogóle czytasz informacje na ten temat? Kłócenie się z sąsiadami Ci przeszkadza? A czy gdyby Twój sąsiad bił swoje dzieci to byś nie zareagowała?
Polak
2 miesiące temu
Na Białorusi to same Cicha...skie ??;)
Trener
2 miesiące temu
Ależ dramat! Dziuni się wydaje ,że znowu wróciły lata 70-te ubiegłego wieku, bo jej się nie chce 4x100 biegać i azyle są automatycznie dla wszystkich zza żelaznej kurtyny :)
lipa z chrzan...
2 miesiące temu
Przestańcie z niej robić bohaterkę pokrzywdzoną przez reżim. Pojechała na Igrzyska na koszt białoruskiego podatnika. Odpadła w eliminacjach na 200 m. Odmówiła występu w sztafecie 4x100m, więc wysłano ją do domu. To chyba normalne, nie chcesz startować to wracasz.
karma wraca
2 miesiące temu
Tak jak traktują legalne władze Białorusi, tak samo beda sami traktowani przez własnych obywateli?
Zgred
2 miesiące temu
Po co mieszamy się w wewnętrzne sprawy siwerennego kraju. Tam jeszcze raczki kaczora nie sięgnęły?Nie dość że finansujemy 5 kolumnę Żydów białoruskich to jeszcze robimy sobie wrogów z kraju do tej pory przyjaznego. Przy takiej pożal się Boże polityce zagranicznej nic dziwnego że otaczają nas wg prezesunia sami wrogowie.
bEDmReSj
Polak Katolik
2 miesiące temu
Skończy na kasie w Biedronce, albo w Austri w Lidlu- bohaterka za dychę!
Karma
2 miesiące temu
Mam nadzieję, że wszyscy przeciwni kiedyś sami znajdą się w potrzebie i że zostaną kompletnie sami. Żeby wszyscy się od nich odwracali gdy potrzebują pomocy. Amen.
Narodzie obud...
2 miesiące temu
Mnie prześladuje polski rząd z paszportami covidowymi i zmuszaniem doszczepień. Nie zgadzam się n to, jesli teraz nie zawalczymy przeciwko temu nigdy nie usuną globalnej bazy, a restrykcje beda dla niezaszczepionych jedynie. Co poł roku nowe szczepienie.
akm
2 miesiące temu
O swoim bezpieczeństwie trzeba było myśleć, zanim się nagadało głupstw.
Halo
2 miesiące temu
Cwaniara i tyle. Miała to zaplanowane
Karolina
2 miesiące temu
Dlaczego nie wybrała tej ukochanej Upainy czy nawet złotoustnych jankesów?
bEDmReSL
bEDmReRS
bEDmReSS
bEDmReST