bCNXudsQ
bCNXudsU
bCNXudsY
programy
kategorie
bCNXudsR

Borys Budka odpowiada Zbigniewowi Ziobrze. "Wyjątkowa hipokryzja"

Zbigniew Ziobro przekazał wiceszefowej KE Verze Jourovej tłumaczenia dwóch dokumentów. Mają świadczyć o tym, że PO chciała podobnej reformy sprawiedliwości, jak dziś PiS. Co na to szef partii Borys Budka? - Kolejne kłamstwo. Nie ma żadnej reformy wymiaru sprawiedliwości. Jedyne, na czym skupił się Ziobro, to wrzucenie "swojaków" we wszystkie możliwe miejsca w sądownictwie - komentował w programie "Tłit". - To wyjątkowa hipokryzja, jeśli człowiek, który jest ministrem, powinien znać Konstytucję, nagle wybiera niemieckie rozwiązania kraju federalnego. Nikt w Europie nie da się nabrać na tę propagandę. To, co robi polski rząd, jest sprzeczne z polską racją stanu - dodał.

Tranksrypcja:Minister Ziobro przekazał wiceprzewodniczącej Komisji Europe...
rozwiń
Pokazują one, że dzisiejsi przeciwnicy reformy wymiaru sprawiedliwości przed laty domagali się jej przeprowadzenia w podobnym kształcie, jak dzieje się to obecnie.
Czyli właściwie minister Ziobro pokazuje Komisji Europejskiej to, co Platforma swego czasu chciała. Kolejne kłamstwo.
Po pierwsze, nie ma żadnej reformy wymiaru sprawiedliwości. Zawłaszczono Trybunał Konstytucyjny, KRS, prokuraturę - postępowania trwają dłużej.
A jedyne na czym Ziobro skupił się, to na wrzuceniu swojaków we wszystkie możliwe miejsca w polskim sądownictwie, gdzie tylko potrafił.
Po drugie. To jest wyjątkowa hipokryzja, jeżeli człowiek, który jest ministrem sprawiedliwości, powinien znać polską Konstytucję, nagle wybiera niemieckie rozwiązania z kraju federalnego.
To znaczy nikt nie da się nabrać w Europie na tą propagandę. To co Ziobro mówi, to jest tylko na użytek tutaj własny.
I przypomnę, że Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Rada - wszyscy mówią jednym głosem. Natomiast Ziobro idzie pod prąd.
I moim zdaniem to, co w tej chwili robi polski rząd, to jest absolutnie sprzeczne z polską racją stanu.
I te argumenty są oczywiście nieprawdziwe, o których była mowa w tym przed chwilą materiale.
1 reakcja
1
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bCNXudtd
Napisz komentarz
bCNXudtP
bCNXudsW
bCNXudtW
bCNXudtX