bFGkVBDo
bFGkVBDs
bFGkVBDw
programy
kategorie
bFGkVBDp

Brutalna śmierć Lwa Trockiego. Wróg Stalina spodziewał się najgorszego

Lew Trocki był jednym z twórców ZSRR. Popadł jednak w konflikt ze Stalinem i stał się jego głównym wrogiem. Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl. W 1928 r. wypędzono go ze Związku Sowieckiego. Tułał się po Turcji, Francji i Norwegii. W 1936 r. otrzymał azyl w Meksyku. Tam przygotowywał się na najgorsze. Spodziewał się zamachu, ale nie przewidział jednego. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Śmierć Lwa Trockiego. Wiedział, że umrze, ale takiego końca nie był w stanie przewidzieć.

65 reakcji
10
21
34
Podziel się
Komentarze (34)
13-12-2021
mimik
Socjalizm wg Trockiego byłby jeszcze gorszy od stalinizmu. Wszyscy zasuwaliby non stop w armiach pracy - oczywiście z wyjątkiem towarzysza Bronsztajna (czyli Trockiego) i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bFGkVBDB
KOMENTARZE
(34)
mimik
5 miesięcy temu
Socjalizm wg Trockiego byłby jeszcze gorszy od stalinizmu. Wszyscy zasuwaliby non stop w armiach pracy - oczywiście z wyjątkiem towarzysza Bronsztajna (czyli Trockiego) i czekistów - oni musieliby się uginać pod ciężarem władzy.
fox
5 miesięcy temu
Lejba Dawidowicz Bronsztejn, Eskimos
Jaman
5 miesięcy temu
Przypomnę, że Lenina na akcję rewolucyjną przywieźli Niemcy, a Trockiego Amerykanie. Obu ze sporym zapasem złota na "drobne wydatki" :) Trocki podczas wojny domowej dowodził armią bolszewicką, także ma na rękach całe rzeki krwi. To Trocki miał ideę zanieść rewolucję na bagnetach na całą Europę, Stalinowi w zasadzie wystarczył Związek Radziecki. Nie ma więc kogo żałować i podziękować Stalinowi, podobnie jak za uratowanie biologicznego istnienia Polski, czy tam za takie drobiazgi jak Prusy Wschodnie, kawał Niemiec czy Podlasie z Białymstokiem, które dostaliśmy w zamian za Wilno podarowane litwakom... :)
bFGkVBDT
Oczy
5 miesięcy temu
A Putin sobie inaczej poczyna? Po kolei: Nawalny, Gusinski, Bierezowski, Chodorkowski, Pusty Riot, Udalcow, Niemców, Politkowskaja, Litwinienko, Niemcow i wielu innych: doprowadzeni do ruiny, powsadzani do lagrów i kolonii karnych, albo gryzą ziemie i nie robi tu różnicy, dokąd uciekali!
poli
5 miesięcy temu
Trocki był taką samą, o ile nie gorszą, szują jak Stalin
Najnowsze komentarze (34)
zorro
5 miesięcy temu
Jakiego pochodzenia byl tow. Trocki ?
bronek
5 miesięcy temu
milioner tusk tez na wzor stalinowski robi czystki w swoim wodzowskim ugrupowaniu
Graud
5 miesięcy temu
A jak wykańczają przeciwników fachowcy z rejonu filtrów.
ffrrytka
5 miesięcy temu
bardziej interesuja mnie jak USA cia mi6 mosad wykancza "wrogow" np takiego prezydenta Kenedego sikorskiego gen Pattona i innych wielkich amerykanow
Jerzy W.
5 miesięcy temu
Trocki był ważnym ideologiem Rewolucji Październikowej.Ale każdy dyktator wycina każdego , który mu zagraża...Można to również zaobserwować wśród naszych politykierów...A co do Trockiego : jego idea rewolucji ogólnoświatowej i stworzenia jednego, proletariackiego państwa - doskonale komponuje się w Brukseli...Tyle ,że nie chodzi o państwo proletariackie.
qwer
5 miesięcy temu
Bronsztain to jeden z najgorszych ludobójców w historii świata. Jego zwolennicy i wyznawcy mają się dobrze.
Historyk
5 miesięcy temu
Jeden psychopata wykończył drugiego psychopatę.Jak się zapoznać z tym co Bronsztejn vel Trocki chciał wprowadzić,to naprawdę mamy szczęście w nieszczęściu że to tow.Stalin wykopał Lejbę Bronsztejna.
Sasza
5 miesięcy temu
Tą drogą idzie Putin wykańcza przeciwników tą samą metodą.
bFGkVBDL
lew
5 miesięcy temu
A u nas jak pijany ksiądz przejedzie na pasach ciężarną zakonnicę, to winna jest Rosja albo Niemcy
swieta madonn...
5 miesięcy temu
a koledzy stalina wykaczali narod wiec swoj postepowal jak swoj /w rym gniezdzie byli sami bandyci,zlodzieje,mordercy/ wiec trzeba sie cieszyc ze sie mordowali na wzajem szkoda ze tak malo
Piotr
5 miesięcy temu