bGjLACes
bGjLACew
bGjLACeA
programy
kategorie
bGjLACet

Brytyjski okręt na rosyjskich wodach. "Oddano strzały ostrzegawcze"

Rosja zatrzymała brytyjski niszczyciel Royal Navy, który 23 czerwca przed południem miał naruszyć jej wody terytorialne. Patrol straży granicznej oddał strzały ostrzegawcze w kierunku okrętu. Jak podał rosyjski MON, niszczyciel "Defender" wpłynął na wody Federacji Rosyjskiej na Morzu Czarnym w okolicach przylądka Fiolent (w pobliżu zaanektowanego Krymu) i nie odpowiedział na ostrzeżenia rosyjskich sił przybrzeżnych. Okręt wpłynął 3 km w głąb wód terytorialnych. W ciągu dziesięciu minut rosyjskie myśliwce dodatkowo przeprowadziły bombardowanie ostrzegawcze, dopiero po którym "Defender" zawrócił. Rzecznik brytyjskiego MON poinformował, że niszczyciel znajdował się na ukraińskich wodach terytorialnych, zgodnie z prawem międzynarodowym. Wielka Brytania zaprzecza też informacjom o strzałach. Moskwa wezwała do swojego ministerstwa obrony brytyjskiego attaché wojskiego.

409 reakcji
187
109
113
Podziel się
Komentarze (113)
23-06-2021
Rysio79 Co Angole robia n’a Morzu Czarnym?
zobacz więcej komentarzy (113)

Programy Wirtualnej Polski

bGjLACeF
KOMENTARZE
(113)
Rysio79
rok temu
Co Angole robia n’a Morzu Czarnym?
znam ich
rok temu
tragiczne jest to, ze dowodztwo nato wysyla zolnierzy na pewna smierc, kaze im wykonywac rozkazy, ktore skoncza sie ich smiercia, zeby tylko zrobic taka prowokacje, ktora DOPROWADZI do WW3..... na szczescie kapitan jeszcze troche myslal i jak rosjanie DALI MU SZANSE uciec......to uciekl. teraz go wymienia, zdegraduja, albo beda opluwac w mediach....ale to jest BOHATER, ktory uratowal swoja zaloge i nawet moze cala europe od WW3.
markos
rok temu
musieli mieć dużo dobrej woli żeby ich nie zatopić , angole by się nie zastanawiali, zaczęli by jeszcze na międzynarodowych a potem podholowali pod Londyn
bGjLACeX
prawda
rok temu
Przez 60 lat Republika Krymska była pod okupacją ukraińską "podarowana" jako prezent przez Genseka ukraińca Chruszczowa w roku 1953. Sześć lat temu Krym POWRÓCIŁ do Rosji i cały "demokratyczny" świat może im naskoczyć.
edy
rok temu
i bardzo dobrze po co tam szpiegowal
Najnowsze komentarze (113)
A propos
rok temu
Ukraina nie ma zatwierdzonych granic od 1995 bodajże. Demarkacja jest jednostronna! Rada Bezpieczeństwa ONZ połapała się niedawno i jest w sieci raport w tej sprawie. De facto, Rosja jest u siebie...
oko
rok temu
A co ruSSki robi na Krymie........ ???
Chruszczow
rok temu
Mają rację angole. Wody przy Krymie zgodnie z prawem międzynarodowym należą do Ukrainy i ruskim nic do tego. Jeżeli już to Ukraińcy mogą mieć uwagi do wpłynięcia na ich wody terytorialne.
Konmasz 50
rok temu
Krym jest ukraiński Ukraina ostrzelała okręt brytyjski?
Sprawiedliwy
rok temu
Przypomnę tylko ze najlepsza marynarka wojna z lotniskowcami i f35B w Europie numer jeden to UK druga to Francja. Reszta sie nie liczy wiec british Navy może sobie robić co chcę. Tak jak Usa
Ciekawe
rok temu
Z tego co wiem to angole sprawdzaja sobie terytoria jak uciec w razie „w „ bo przecież dużo wiedza a nie powiedzą tylko będą masowo uciekać do Rosji taki jest plan !!!
Edek
rok temu
Na rosję należy wykonać wyprzedzające uderzenie termojądrowe. Wszystkie bazy, lotniska, miasta. Im wcześniej rosja zostanie wymazana z mapy tym lepiej dla wszystkich ludzi: Europejczyków, Amerykanów, Chińczyków itp.
Alojz
rok temu
Fajny tytul i artykul. Jutro proponuje taki "trujące gazy na poludniu Polski!" a dalej... : sąsiad z Rzeszowa zawiadomił straż miejską o incydencie kiedy jego sąsiad puscil bąka przy grillu. Dziękuję
bGjLACeP
Nic z PRC
rok temu
Głupie ludzie zajmuja się nadal polityczką zamiast ratować planetę
Mam rację?
rok temu
Z tego artykuliku zrozumialem tyle że poprawnie to Ukraina powinna ostrzelac brytyjski okręt bo to na ich wody wpłynął.
Brawo Rosja
rok temu
musicie bronić SWOJEGO terytorium!
Pkol
rok temu
Powinna Rosja zatopić ten statek bo to angole wszędzie węszą co oni tam robili
odyn
rok temu
A co mistrzowie kolonizacji robili na Morzu Czarnym?
Lolololololol...
rok temu
Rosjanie notorycznie naruszają przestrzeń powietrzną państw NATO... Zdarza im się też wpływać na wody terytorialne państw, które sobie tego nie życzą. Czy od teraz można już zacząć strzelać do rosyjskich obiektów latających oraz pływających? Po co bawić się w jakieś tam sygnały świetlne, przeloty samolotów czy komunikację radiową... Trzeba brać przykład z Rosji:)
...
Następna strona
bGjLACfr
bGjLACey
bGjLACfy
bGjLACfz