programy
kategorie

Burza wokół kontrowersyjnego pomysłu PiS. Borys Budka wskazuje na poważną wadę

Dlaczego głosowanie zdalne nie jest w polskim Sejmie możliwe? - Bo mamy polski regulamin, polski Sejm, polską konstytucję, na Boga - powiedział w programie "Tłit" Borys Budka. Polityk podkreślił, że PiS powołuje się na konstytucyjne innych państw, gdy jest mu do potrzebne do forsowania własnych pomysłów, takich jak wirtualne głosowania i zdalna zmiana regulaminu. - A potem za trzy tygodnie, za trzy miesiące, kiedy PiS-owi zabraknie pieniędzy, ZUS, US upomną się o zwrócenie pomocy, dlatego że prawo jest nielegalne? Czy są granice hipokryzji? Są granice populizmu - powiedział przewodniczący PO. Zapewnił, że w każdym innym kraju można zorganizować spotkania sejmowe tak, by "było to bezpieczne".
26-03-2020
Tranksrypcja:W Parlamencie Europejskim to politycy Platformy między innym...
rozwiń
Bo mamy polski regulamin, polski Sejm, polską Konstytucję. Na Boga. Panie redaktorze, jeżeli PiS-owi jest to potrzebne, to powołują się na Konstytucję Niemiecką.
Jeżeli jest to potrzebne, powołują się na przepisy Parlamentu Europejskiego. W Polsce mamy bardzo proste rozwiązania. Nie można w sposób wirtualny, zdalny głosować.
Dopóki tego nie będzie w regulaminie. Panie przewodniczący, pan mnie nie musi przekonywać, bo ja w tym studiu rozmawiałem z panem wicemarszałkiem Zgorzelskim z PSL-u.
Z szefem kampanii Andrzeja Dudy, panem Adamem Bielanem. I również w tych rozmowach podkreślałem, że zmiana regulaminu Sejmu powinna odbywać się zgodnie z tym regulaminem.
Tylko ja o tą odpowiedzialność pytam, bo tutaj politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego i PiS-u twierdzą, że okej, dobra - zdają sobie sprawę z tego, że być może ten regulamin będzie naginany.
Ale dzisiaj zdrowie, życie parlamentarzystów, pracowników Sejmu i dziennikarzy jest najważniejsze. Więc dlatego parli do tego, żeby ten regulamin zmienić zdalnie.
A potem za 3 tygodnie, za 3 miesiące kiedy PiS-owi zabraknie pieniędzy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urzędy Skarbowe upomną się o zwrócenie pomocy.
Dlatego, że prawo jest nielegalne. Panie redaktorze. Znaczy są granice hipokryzji i są granice populizmu.
Jeżeli ktoś mówi: przymknijmy oczy na Konstytucję, na zasady regulaminowe. Znaczy to w ten sposób (...)
Raz jeszcze podkreślam. W nocy spotykał się Senat Stanów Zjednoczonych.
Wczoraj spotykał się Bundestag. Wszędzie można to zorganizować tak, by było bezpieczne.
PiS stracił 2 tygodnie czasu na to, by dobrze przygotować Sejm.
Nawet politycy Solidarnej Polski zaproponowali na przykład stadion narodowy.
3 reakcje
0
2
1
Podziel się
Komentarze (1)
27-03-2020
AnetaBudka - mieszanka Lenina i Gomułki . PO co to komu potrzebne ?
zobacz więcej komentarzy (1)
Napisz komentarz
27-03-2020

AnetaBudka - mieszanka Lenina i Gomułki . PO co to komu potrzebne ?

Rozwiń komentarze (1)