bFHkPBLo
bFHkPBLs
bFHkPBLw
programy
kategorie
bFHkPBLp

Burze wrócą. "Już obserwujemy pewne drgnięcie w tym niekorzystnym kierunku"

Kilka dni temu przez Polskę przetoczył się groźny, burzowy front. W Czechach tornado zdewastowało południe Moraw. Czy takie ekstremalne zjawiska, które do tej pory były raczej rzadkością, będą się w naszym regionie pojawiać częściej? - Będą się powtarzać coraz częściej i coraz częściej będziemy o nich słyszeć, dlatego że będą przynosić coraz większe szkody. Nie ma już bowiem obszarów, na których nie prowadzimy działalności - ostrzega prof. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki UW. - Nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że globalne ocieplenie zmniejszy liczbę tego typu zjawisk. Wszelkie obliczenia wskazują, że powinny one, zarówno ilościowo jak i jakościowo, wzrastać. Już obserwujemy pewne drgnięcie w tym niekorzystnym kierunku - potwierdza dr Witold Lenart, klimatolog, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW.

349 reakcji
66
169
114
Podziel się
Komentarze (114)
28-06-2021
theo king
to można wmówić młodemu pokoleniu, od dawna s a u nas burze, zdarzają sie tra by powietrzne, Od 40 lat żyję i zawsze w lecie zdarzały się takie anomalie pogodowe, tak...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (114)

Programy Wirtualnej Polski

bFHkPBLB
KOMENTARZE
(114)
theo king
11 miesięcy temu
to można wmówić młodemu pokoleniu, od dawna s a u nas burze, zdarzają sie tra by powietrzne, Od 40 lat żyję i zawsze w lecie zdarzały się takie anomalie pogodowe, tak samo jak upały latem i mrozy zimą. Słychac było o szkodach na plach, połamanych drzewach. A nie było jeszce internetu i podsycajacycj w sieci dramaturgię pismaków. W ogóle mam wrażenie, że ludziom szwankuje od jakiegoś czasu pamięć i każdy może dzisiaj wmówić wszystkich swoje teorie.Naiwnosć ludi nie ma granic.
tolek
11 miesięcy temu
Pamiętam lata 60/70 gdy w lato było tak gorąco że topniał asfalt polewaczki lały wodę na wzniesieniach bo spływał w dół a też był rok gdy na dzień wagarowicza kąpaliśmy się w jeziorze.
gojgoj
11 miesięcy temu
to nie ocieplenie lecz normalny ,powtarzalny cykl ziemi ! jak cos co jest od poczatku ziemi normalnym procesem zmian mozna przekuc dla potrzeb lobby ekologow i im podobnych ! sociotechnika to potezna dziedzina nauki i sprawowania kontroli nad niby inteligentnymi nie swiadomymi narodami .
bFHkPBLT
Janek
11 miesięcy temu
Proponuje szczepienia na burze, chodzenie w kaskach motocyklowych pod grozba mandatu karnego
Janek
11 miesięcy temu
Proponuje lockdown burzowy. Wszyscy w domu nie wychodzic. Zadbajmy o siebie i o swoich dziadkow.
Najnowsze komentarze (114)
Stefan
11 miesięcy temu
Bez sensu
theo king
11 miesięcy temu
jest w błędzie i to dużym, też zyje 40 lat i mam inne zdanie
emerytka
11 miesięcy temu
Upały, burze z wichurami i gradem były od zawsze jak pamiętam a mam 70 lat. Tylko nie było internetu a były normalne gazety, które tym się nie zajmowały i nie straszyły ludzi. Nie było też klimatyzacji, rolet, żaluzji, za to była normalna zdrowa bawełniana odzież, ludzie byli przyzwyczajeni do upałów. Teraz wszędzie klimatyzacja, która wydelikaciła organizm człowieka więc zetknięcie z gorącym powietrzem stanowi problem. Popatrzcie jak pracują hutnicy, budowlańcy, rolnicy. Ich organizm tak "nie płacze" że gorąco.
Chyba no ten
11 miesięcy temu
Raz świeci słońce, a raz pada deszcz
janmaria
11 miesięcy temu
KARA BOZA
r@zer
11 miesięcy temu
Burze były i będą w końcu jest sezon
DOG
11 miesięcy temu
NIE BYŁO MNIE 3 TYG. W POLSCE BYŁEM BARDZO ZADOWOLONY CZYTAJĄC O BURZACH. MIESZKAM SAM I NIE MIAŁ KTO PODLAĆ MOJEGO OGRÓDKA. ŻADNYCH WARZYW TYLKO RÓŻNE DRZEWKA KTÓRE POSADZIŁA MOJA ŻONA.JAK WRÓCIŁEM-TRAGEDIA WSZYSTKO USCHŁO. WIĘC PRZESTAŃCIE PIEPRZYĆ O BURZACH KTÓRYCH NIE MA. Instytut Geofizyki UW. niech weźmie sie lepiej za np.golenie trawników.
Leon
11 miesięcy temu
Nastąpiła straszna dewaluacja słowa EKSPERT. Niedługo to będzie obelga.
bFHkPBLL
niepokorna
11 miesięcy temu