programy
kategorie

Była polityk PiS odpowiada Jolancie Turczynowicz-Kieryłło. Tłumaczy, co jest "nadużyciem"

Według szefowej sztabu Andrzeja Dudy Jolanty Turczynowicz-Kieryłło "nadużyciem" jest łączenie tematów pieniędzy na TVP i środków na onkologię. - Nadużyciem jest przekazywanie 2 mld zł na propagandę PiS - podkreśliła w programie WP "Tłit" Joanna Kluzik-Rostkowska, dziś posłanka KO, wcześniej związana z PiS-em. - Rozumiem, że ktoś, kto pracuje dla prezydenta Dudy, jest zainteresowany, by telewizja, która pokazała się jako czysta propaganda, dostała te pieniądze. TVP będzie pracowała na Dudę tak jak do tej pory na PiS - wyjaśniła.
Tranksrypcja:Znów w takim razie cytuję szefową sztabu Andrzeja Dudy dla T...
rozwiń
Jest nadużyciem przekazywanie 2 miliardów na propagandę PiS-u.
Ja rozumiem, że ktoś kto pracuje dla prezydenta Dudy, jest zainteresowany tym, żeby telewizja publiczna, która przez ostatnie parę lat pokazała się wyłącznie jako taka czysta propaganda.
Że potrzebuję tych pieniędzy. Bo przecież chyba też już dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że telewizja publiczna, tak naprawdę rządowa, to jest telewizja, która będzie pracowała na Andrzeja Dudę.
Tak jak przez ostatnie 4 lata pracowała na PiS, łamiąc wszystkie standardy dziennikarskie - żeby była jasność. Ale jesteśmy naprawdę w sytuacji trudnej. Te pieniądze na onkologię są bardzo potrzebne.
I co więcej, ostatnie badania pokazały, że Polacy chcieliby, żeby te 2 miliardy złotych były dedykowane onkologii.
No właśnie, dokładnie w tym sondażu 62% Polaków nie chce, żeby te pieniądze zostały przekazane na TVP.
Ale PiS chce, tak? No. I myśli pani, że to na prezydencie zrobi jakieś wrażenie? To znaczy niestety myślę, że nie. Tak, jak na prezydencie nie zrobiło wrażenia bardzo wiele innych rzeczy.
Które powinny były zrobić wrażenie. To jest po prostu 5 lat słabej prezydentury. I żeby była jasność. Te 2 miliardy na telewizję to nie jest jedyny skandaliczny pomysł PiS-u.
Bo za równie skandaliczne uważam przekazanie prawie 3 milionów złotych na działalność podkomisji, która jest raczej widmem.
3 reakcje
2
0
1
Podziel się
Komentarze (1)
24-02-2020
woowcale sie nie dziwie że ją PiS wywalił
zobacz więcej komentarzy (1)
Napisz komentarz
24-02-2020

woowcale sie nie dziwie że ją PiS wywalił

Rozwiń komentarze (1)