bDnmULAQ
bDnmULAU
bDnmULAY
programy
kategorie
bDnmULAR

Cała prawda o żelkach

Kuszą nas różnymi kształtami i kolorami. Jednak popularne żelki to prawdziwa bomba chemiczna. W paczce dowolnych "miśków" znajdziemy całą tablicę Mendelejewa: cukry, aromaty, barwniki, substancje zagęszczające i glazurujące. A wartości odżywcze? Praktycznie zerowe. W ich składzie znajdziemy m.in. błękit brylantowy zakazany w Szwajcarii oraz żółcień chinolinową zakazaną w USA i Japonii.

27-10-2020
302 reakcje
188
80
34
Podziel się
Komentarze (34)
27-10-2020
JuliaA sklad kostek rosolowych albo szyneczki sopockiej widzieliscie? to dopiero bomba
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bDnmULBd
KOMENTARZE
(34)
Julia
miesiąc temu
A sklad kostek rosolowych albo szyneczki sopockiej widzieliscie? to dopiero bomba
Haribo
miesiąc temu
są przepychota
pietruszka
miesiąc temu
a gdzie nie ma chemii wszędzie jest by musiał nic nie jeść nawet warzywa to sama chemia
bDnmULBv
rhg
miesiąc temu
Żelki to przede wszystkim żelatyna, substancja jak najbardziej naturalna. Cały świat składa się z pierwiastków, więc wszystko wokół nas, jak i my sami, to chemia.
Nikidor_80
miesiąc temu
Eee tam...ja wcinam jak się upalę....dobrze wchodzą :)
Najnowsze komentarze (34)
Mniam
miesiąc temu
Ha, ale jakie dobre.
jaglane
miesiąc temu
nie Polacy, bo nigdy nie jem. Moja mama wcale nie je. Dlatego wcale nie kupujemy. Ale różne rzeczy, galaretki, czekolady. Właściwie przychodzą mi tylko do głowy niemieckie tropikalne z witaminami. Czas wygłupów, kwaśne, dodawane płatki i arachidy. Ja popieram cukier(bardziej milion razy niż słodzik). Ale to cukier nas niszczy. Zęby myje się nie po mięsie, tłuszczu, nie jedzeniu, tylko cukrze, słodyczach, kwasie, owocach. To też niszczy serce i organizm. Mniej znane firmy mają tylko salmonelle, listerię i chemię oraz ukrywają skład.
telewidz
miesiąc temu
A czego spodziewać sie można po takich produktach? Nikt ich nie reklamuje jako suplementy diety czy zestawy zastępujące żywność. To tak samo jak papierosy czy alkohol. Różnica jest taka, że te kolorowe glutki sa przyjemnością, której nikt nie zabrania i zohydza tak jak innych używek.
Zdrow
miesiąc temu
Żelków nie zjem bo nie zdrowe ale wypije za to z 2 litry energetyka tygrysowego 😂😂😂😂😂💀😂😂😂
Serena
miesiąc temu
Pisać można jeszcze przez następne 2000 lat o tablicach Mendelejewa w żywności. Ale, pytanie podstawowe, wręcz fundamentalne - jakie mechanizmy wypracował ten nieudolny rząd ''polski'' , aby tak jak w innych cywilizowanych krajach zabronić handlu tymi truciznami. Nie dziwię się ludziom, którzy widząc co się dzieje ulegają emocjom i piszą, że to nieprzeciętni i krótkowzroczni głupcy zasiadają w tym całym niby ''polskim'' rządzie.
33333333
miesiąc temu
Haribo smak radości dla dzieci i dorosłych.
merlin
miesiąc temu
A kto Wam powiedział ,że w USA ,żelki są zakazane? Mieszkam w Stanie Wisconsin i blisko mojęgo domu HARIBO włśnie buduj nową fabrykę. Nawel ulicę nazwali Golden Bear ,czyli Złoty Miś. A w sklepach jest ich w bród!
zaza
miesiąc temu
A gdzie Sanepid?
bDnmULBn
robal
miesiąc temu
chmia żywi, broni i ubiera........kto pamięta gdzie to było napisane?
gość
miesiąc temu
Zatrute jedzenie, gleba, woda, powietrze, epidemia raka, zawałów, wylewów, bo nierząd zajęty walką z koronawirusem i dbaniem o zdrowie Polaków i gospodarkę. Dlaczego ludzie są tacy ślepi i naiwni ?
~~~~~~
miesiąc temu
Porozmawiajmy dzisiaj o złotych misiach Haribo.
Piotrek
miesiąc temu
U mnie chemia jest we wtorki na trzeciej lekcji i w piątki na pierwszej lekcji.
z Buechen
miesiąc temu
w niemczech też wszystkie markty tym zawalone a ceny niższe niż w polsce...
doktor
miesiąc temu
Kochani, jest bardzo duzy wybor ekologicznych zelatynek i gumisiow! nikt nie musi jesc chemii! Prosze szanowac swoje zdrowie i przestawic sie na zdrowa zywnosc :-)
bDnmULBP
bDnmULAW
bDnmULBW
bDnmULBX