programy
kategorie

Chłopiec skradł show w trakcie papieskiej audiencji. 10-latek zaskoczył nawet Franciszka

10-letni chłopiec przerwał cotygodniową audiencję generalną papieża Franciszka w Watykanie. Nietypowy moment uważnie rejestrowały kamery. 10-latek w pewnym momencie wszedł na scenę, przywitał się z papieżem i chciał usiąść obok. Franciszek przyjął go z serdecznością. Po chwili chłopiec wziął za rękę jednego z księży i pokazywał na papieską piuskę (zucchetto), prosząc o nią. Chłopiec był kilkukrotnie był odprowadzany przed duchownych, ale regularnie wracał. Jego wytrwałość opłaciła się – po aplauzie publiczności i wybuchach śmiechu i oklasków – 10-latek otrzymał od Ojca Świętego jego białą piuskę. Serwis Vatican News podał, że to Paolo Jr., chłopiec z niesprawnością intelektualną. Na zakończenie audiencji Franciszek pochwalił odwagę i swobodę 10-latka, który według niego "poruszał się jakby był w domu". Papież dodał, że wszyscy wierni powinni odczuwać taką wolność, by nie bać się zbliżyć do Boga. - Dziękuję temu chłopcu za lekcję, której udzielił nam wszystkim –...

rozwiń
335 reakcji
223
53
59
Podziel się
Komentarze (59)
21-10-2021
yamalod kiedy audiencja to show ?
zobacz więcej komentarzy (59)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(59)
yamal
3 lata temu
od kiedy audiencja to show ?
Torunianin
3 lata temu
jakby ten chłopie podszedł do naszego o. Tadeusza Rydzyka, skromnego redemptorysty, otrzymałby kluczyki do maybacha
WOLNY
3 lata temu
Pozoranci w sutannach spotykają się z dziećmi, a jednocześnie pozwalają je molestować swoim kolegom w sutannach. Jan Paweł 2 oraz długoletni szef Kongregacji Nauki Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzględnego respektowania postanowień tajnego do niedawna dokumentu watykańskiego - „Instructio de modo procedendi in causis sollicitationis”, znanego również pod nazwą „Crimen sollicitationis”. Dokument autorstwa sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, kard. Alfreda Ottavianiego podpisany w 1962 roku przez papieża Jana XXIII, zakazuje ujawniania przypadków pedofilii pod groźbą klątwy dla ujawniających i nakazującą skłanianie ofiar do milczenia - też pod groźbą klątwy. W myśl dokumentu należy niezwłocznie otoczyć opieką księdza, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie małoletniego i przenieść go do innej parafii. Skandal seksualny musi być opanowany i pójść w zapomnienie. Dokument zakazuje współpracy w tych sprawach z władzami śledczymi i nakazuje niszczenie dowodów przestępstw. Osoby, które doprowadziły do ujawnienia skandalu powinny być zneutralizowane i ukarane. Skutkiem tego, zaszczuta rodzina ofiary musi opuścić miejscowość, w której mieszka, albowiem za sprawą agitacji z ambony, jest ona przedmiotem ostracyzmu ze strony wspólnoty lokalnej.
Synek_ksiedza
3 lata temu
... a więc ... Ufność jaka dzieci pokładają w osobie duchownej zakłóca wciąż nie załatwiona sprawa pedofili w kościele ... Dożywotnia izolacja w specjalnych ośrodkach z całkowitym odebraniem praw obywatelskich aby już nikt nigdy nie został skrzywdzony przez pedofila któremu coś udowodniono ale skazać nie było można ...
ceres
3 lata temu
zaplanowane, bo gdzie opiekunowie?
Najnowsze komentarze (59)
Maciek 59
3 lata temu
Sami sobie są winni jak tak postępują wierych księża mają za nic liczy się tyko kasa
Ewcia
3 lata temu
Teraz ten mały musi zostać Papieżem. Dużo musi sie modlić i uczyć.
lolek
3 lata temu
Zrobili show od kiedy papież nie ma ochrony?Chłopiec by nie wszedł nie proszony myślcie..To wszystko zorganizowano.Pokaz..
angel
3 lata temu
Swój ciągnie do swego.
Lirycznie
3 lata temu
Lubię te ich ustawki , to takie miłe następnym razem jakiś tresowany kot lub pies legnie przy tronie to będzie świadectwem że bracia mniejsi też wierzą .
o tam
3 lata temu
to nie jest smieszne 10 latek to nie dzidzius jakis nieporozumite czy co
etc
3 lata temu
Rozglądam się, rozglądam, i nie widzę! Natomiast dostrzegam, jak wygląda praca na akord - niekiedy zostają same badyle!
gryglas
3 lata temu
qorva ale fajnie.
kasandra
3 lata temu
Odkąd to człowiek jest Bogiem? Coś nierozumiem..
iwi
3 lata temu
Zapomniał dodać, że wszyscy ZASZCZEPIENI wierni powinni odczuwać taką wolność, by nie bać się zbliżyć do Boga
...
3 lata temu
Czy to ma zachęcić dzieci do spoufalania się z księżmi?
>>>>>
3 lata temu
I go nie zgwałcił ???? Za dużo ludzi ???? nasi już by go dojechali !!!!!
fakty
3 lata temu
dlaczego go nazywacie ojcem swietym , on nawet nie jest papiezem tylko posadzili go na tym stolku, nie bede pisac kto.
Kleopatra
3 lata temu
"Papież dodał, że wszyscy wierni powinni odczuwać taką wolność, by nie bać się zbliżyć do Boga" - za kogo on się uważa?
...
Następna strona