programy
kategorie

Chorobliwa obsesja papieża. Preludium polowania na czarownice

W 1316 roku 72-letni Jacques Duèze zasiadł na tronie Piotrowym i przyjął imię Jan XXII. Dał się poznać jako dobry administrator i bezwzględny dusigrosz. Z racji leciwego wieku panicznie obawiał się śmierci. Przekonany był, że zostanie otruty lub zginie z rąk czarownicy. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jan XXII. Szalony papież, który zapoczątkował polowania na czarownice.

58 reakcji
10
20
28
Podziel się
Komentarze (28)
17-07-2020
MNICH
PRZECIERZ HISTORIA PAPIESTWA TO HAŃBA DLA KOŚCIOŁA!!!Zawsze byli faryzuszami z czasów Jezusa!!!papiestwo ma na swoich rękach krew milionów ludzi!!!to wysłannicy szatana...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(28)
MNICH
4 lata temu
PRZECIERZ HISTORIA PAPIESTWA TO HAŃBA DLA KOŚCIOŁA!!!Zawsze byli faryzuszami z czasów Jezusa!!!papiestwo ma na swoich rękach krew milionów ludzi!!!to wysłannicy szatana nie BOGA!!!!
oj
4 lata temu
Jan XXII próbował przekonać Franciszkanów do zaprzestania głoszenia apoteozy ubóstwa. Nie pasowało to do wizerunku Kościoła opływającego w bogactwa i zbytek i luksus. Gdy się nie udało udało się przekonać Franciszkanów papież wydał ich Świętej Inkwizycji i spłonęli na stosach. W obecnych czasach palenie ludzi na stosach jest niedozwolone, więc Kościół walczy innymi metodami.
robert
4 lata temu
WIERZĄCY I BAŁ SIĘ ŚMIERCI- CIEKAWE
Olo
4 lata temu
Kościół to największa zbrodnicza organizacja na świecie...
FinitO
4 lata temu
Może nadszedł czas aby rozliczyć kk za te zbrodnie !?
Najnowsze komentarze (28)
mieszkaniec S...
4 lata temu
Odpowiednie służby => Do Działania !!!
Darecki
4 lata temu
a auto zabierać na rzecz ofiar wypadków drogowych
Gość
4 lata temu
Najbardziej interesujące byłoby gdybyście pokazali 2 nagrania. Pierwsze z "rewelacyjnej" jazdy kierowcy, drugie gdy dostaje mandat i odbierają jemu prawo jazdy.
sikak
4 lata temu
Chrzescijanstwo to sekta religijna !!! cel to wladza i kasa !!! od zawsze !!!! nie ma zadnego wytlumaczenia dla bezecenstw wyprawianych przez kaplanow chrzescijanskich
miki
4 lata temu
Tw no właśnie ten co sie zna na HISTORI DOBRZE WIE ŻE TO JEST KWINTESENCJA KOŚCIOŁA
Szalency rzad...
4 lata temu
Nasz wspolczesny Ojciec Torunski tez jest nie lepszy. Twierdzi ze Maryja potrzebuje pieniedzy. Glosi ta nowine a ludzie przez cale lata wplacaja te pieniadze. Juz nie dlugo ci co nie wplacaja beda plonac na stosach.
pawel
4 lata temu
inkwizycja spaliła na stosach około 8800 niewinnych istot - czas na zmiany +++
rol
4 lata temu
Ponoć zbrodnia przeciw ludzkości sie nie przedawnia.
kolo
4 lata temu
Dziwnym trafem zdecydowana większość "czarownic" zginęła w krajach protestanckich. Widocznie protestanci byli bardzo posłuszni papieżowi.
Pinokio
4 lata temu
WRÓĆMY DO NASZYCH SŁOWIAŃSKICH BOGÓW. Zostawmy Żydom ich swojego....
Pinokio
4 lata temu
No, ale Papieże to bezpośredni pośrednicy z BOGIEM. Czy nam taki BÓG odpowiada???????
elli
4 lata temu
czytalem historia papestwa mam w domu ksiege prawda jest porazajaca ich zachowanie to podloisc mam ichb dosc
olo
4 lata temu
Tak to jest jak przeważająca część wiernych KK nie czyta Pisma Świętego nie zapoznała się z historią swojego KK .Tylko słucha swojego proboszcza .Przyjmując wszystko co powie za "pewnik i wyrocznię"
ert
4 lata temu
Teraz role powinny się odwrócić...