bFQMvsro
bFQMvsrs
bFQMvsrw
programy
kategorie
bFQMvsrp

Chrystus w ideologii Hitlera. Jak naziści okłamywali własnych obywateli

Kiedy Hitler przejmował władzę w Niemczech, żydowski Jezus Chrystus był przeszkodą na drodze jego indoktrynacji. Naziści postanowili więc przepisać Biblię i głosić, że Chrystus wcale Żydem nie był. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jezus Chrystus w nazistowskiej propagandzie i nauce.

390 reakcji
50
65
275
Podziel się
bFQMvsrr
Komentarze (275)
05-02-2021
markJezus był rosyjskim szpiegiem i miał na nazwisko Ipanienko. Nawet jedna z pieśni mówi "pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa Ipanienki"
zobacz więcej komentarzy (275)

Programy Wirtualnej Polski

bFQMvsrB
KOMENTARZE
(275)
mark
rok temu
Jezus był rosyjskim szpiegiem i miał na nazwisko Ipanienko. Nawet jedna z pieśni mówi "pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa Ipanienki"
Tyle
rok temu
A Hitler był Niemcem ? Nie !!!
Marek
rok temu
Rozmawia dwóch polityków. Mam dowody na to, że Jezus był Polakiem. Jakie? No w Biblii jest przecież napisane, że Jezus nauczał swoich uczniów z Łodzi !
bFQMvsrT
Remigiusz
rok temu
Jezus Chrystus urodził się we wsi pod Łowiczem i był Polakiem . Wiedzą o tym wszyscy narodowi katolicy ......od '' wodza '' i Hitlera
A brylant
rok temu
jest wolakiem?...
Najnowsze komentarze (275)
tedy00
rok temu
wiem że część posłów naszych też tak uważa a Matka Boska była co prawda żydowką ale polską słuszałem na własne uszy
bimbrownik
rok temu
Wielki szacun dla wytwórcy alkoholu w Kanie Galilejskiej.
dziewica
rok temu
Pewne jest to że nie miał ojca i był bekartem.
Adam
rok temu
Nie zastanawia was, że pojawiają sie tutaj wypowiedzi, w których drobiazgowo omawia się pochodzenie Jezusa? Ich autorzy rozważają pochodzenie Marii, Józefa, ich miejsce urodzenia... Rozważają plemiona, które tam żyły.. Wszyscy unikają słowa ""żyd"... Czasem twierdzą nawet, że słowo "żyd" powstało dopiero w XVIII i dotyczy tylko potomków Chazarów. To stara taktyka mająca zaprzeczyć związkom chrześcijaństwa z judaizmem. Pomaga im też to, że korzystają z nieznajomości Starego Testamentu i ogólnie starożytności wśród katolików. W Kościele nigdy nie zalecano szczegółowej lektury Starego Testamentu. Miało pozostać w głowach tylko to, co przeciętny katolik usłyszał w swoim kościele... To był jeden z podstawowych zarzutów Lutra... Pewnie, nazistowskiej ideologii nikt nie przebije, lecz warto zauważyć, że antysemityzm powstał wcześniej...
zaraz
rok temu
jest z Wolskiej
mój nick
rok temu
To oczywiste, że Jezus był Polakiem spod Częstochowy.
Josuf Ateista
rok temu
Jezus posługiwał się językiem staroarmeńskim.
aaa
rok temu
Udowodniłem!
bFQMvsrL
pawel
rok temu
jezus był polakiem na emigracji
Rincewind
rok temu
Tytuły typu "tego o historii nie dowiesz się ze szkoły" (które i tak są bzdurne bo to, że czegoś nie masz w podręczniku nie znaczy, że nie dowiesz się na lekcji, ale mniejsza o to ktoś się chciał dowartościować, trudno) mają sens w przypadku ważnych kwestii które z jakiegoś powodu są pomijane albo błędnie wpajane (np. że wermaht zatrzymała zima). To, że w rzeszy uczono, że Jezus nie był żydem przy wszystkim innym co się działo to nieistotna pierdoła. Jakbym miał pisać artykuł o każdej ciakawostce której nie ma w podręczniku każdego dnia to dni w roku by zabrakło.
ateista
rok temu
niedlugo powiedza prawde ze bo wcale nie bylo ludzie go wymyslili jak wszystkich bogow to tylko sekty jak inne ktore sie niszczy coby nie byly czasem konkurecyjne !!!!!!!!!!!!
mni
rok temu
jezus był polakiem z krakowa
Mom
rok temu
A Jezus to ten co wymyślił destylacje alkoholu i zaczął ogłupianie nim trwające do dzisiaj ?
PawelUrbanski
rok temu
Prawda jest taka, że Jezus Chrystus był Żydem, ale nie był Chazarem. Większość wyznawców Judaizmu, to Chazarowie, którzy przybyli do Europy ze Stepów Pontyjsko-Kaspijskich. Kiedy Islam zalał Palestynę, to Żydzi dostali do wyboru: płacić dżizję (haracz za prawo do innowierstwa, zwykle na tyle wysoki, żeby nie dało się go płacić bez wpływu na poziom życia) lub przejść na Islam. Większość przeszła na Islam. Nigdy też nie było wypędzenia Żydów z Palestyny. Judaizm był religią misyjną i tak Judaizm rozpowszechnił w świecie. Właściwie nie ma już genetycznych Żydów wyznającym Judaizm. Genetycznymi Żydami są Palestyńczycy wyznający Islam lub Chrześcijaństwo.
...
Następna strona
bFQMvssn
bFQMvsru
bFQMvssu
bFQMvssv