bDTCLipw
bDTCLipA
bDTCLipE
programy
kategorie
bDTCLipx

Condohotele ucierpią przez koronawirusa. Co z "zyskiem gwarantowanym"?

- Te obiekty znajdą się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Szczegół tkwi w detalach, czyli tym, jak została sformułowana umowa między inwestorem a klientem - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. W ten sposób odpowiadał na pytanie, co teraz z inwestycjami w nieruchomości, które miały przynosić "gwarantowany zysk". - Cała turystyka będzie przeżywała bardzo trudne chwile. Musimy się w cudzysłowie przyzwyczaić do tego, że będą zwolnienia i upadłości. Skala dramatu jest naprawdę wielka i dotyczy całego świata - przyznał.

Tranksrypcja:Condohotele, czyli inwestycje, w które Polacy włożyli miliar...
rozwiń
Z tych Condohoteli. Dzisiaj widzimy, że to się wszystko sypie jak domek z kart. I całe te inwestycje, czy ten boom na Condohotele chyba upada.
Wy będziecie jakoś starali się ratować te inwestycje i ratować inwestycje Polaków, oszczędności Polaków?
Polaków testy niestety początku odpowiedzi na pytania nie słyszałem Rozumiem że chodzi o o konto
Niestety początku pytania nie słyszałem. Rozumiem, że chodzi kwestie Condohoteli. Tak. Ich oferty, które były sformułowane - gwarantowany zysk.
Tak jak i przy innych elementach obrotu gospodarczego kiedy występuje słowo gwarantowany, pewny, to oczywiście ludzie, którzy znają trochę podstawy ekonomii, to powinni się zapytać.
Co można w dzisiejszych czasach zagwarantować, kiedy nie wiemy, co będzie za kilka miesięcy. Dlatego oczywiście te obiekty znajdą się w wyjątkowo trudnej sytuacji.
Jak ostatecznie została sformułowana umowa pomiędzy inwestorem, a pomiędzy konsumentem.
I ta gwarancja tego zysku - no cóż. Turystyka cała przeżywa kryzys. Przewiduje pan, że Condohotele będą upadały? I te inwestycje, i te pieniądze, które Polacy włożyli, będą tracone przez nich?
Panie redaktorze, cała turystyka - kongresy, konferencje, hotelarstwo, piloci wycieczek.
Biura podróży, turystyki wyjazdowej - to wszystko będzie przeżywało bardzo bardzo trudne chwile. Dlatego musimy się do tego przyzwyczajać, że będą zwolnienia.
Przyzwyczajać w cudzysłowie, że będą zwolnienia, że będą upadłości. Nastąpi pewne przesunięcie się akcentów w gospodarce turystycznej.
Skala dramatu jest naprawdę wielka i to dotyczy całego świata. Dlatego tutaj analizowanie kto ma gorzej, jest w moim przekonaniu całkowicie teraz taką trochę nieetyczną dyskusją.
Ale pana zdaniem jednak ludzie, którzy włożyli te pieniądze, mogą je stracić? Te w Condohotele.
Absolutnie w tej kwestii to wszystko zależy od umów cywilnoprawnych pomiędzy inwestorem, a nabywcą.
31 reakcji
22
9
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDTCLipJ
KOMENTARZE
(0)
bDTCLiqv
bDTCLipC
bDTCLiqC
bDTCLiqD