bGLyffjE
bGLyffjI
bGLyffjM
programy
kategorie
bGLyffjF

Coraz więcej zarażonych i zgonów na COVID-19. Dramatyczna sytuacja w USA

Światowi wirusolodzy są przekonani, że szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omikron koronawirusa sprawi, że nie będzie to ostatnia mutacja, która się pojawi. Istnieje również prawdopodobieństwo, że kolejne warianty COVID-19 będą równie zaraźliwe oraz być może bardziej śmiertelne, mimo opracowanych na nie szczepionek. Według specjalistów Omikron jest co najmniej dwa razy bardziej zaraźliwy niż poprzednie warianty. Jednym z krajów, który ma najtrudniejszą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, są Stany Zjednoczone. Omikron naprawdę nas wszystkich zaskoczył - stwierdziła dr Emily Landon, lekarz chorób zakaźnych ze szpitala Uniwersyteckiego w Chicago. Ekspertka każdego dnia widzi, jak wielu ludzi trafia do jej szpitala z poważnymi objawami związanymi z COVID-19. Wielu z nich umiera. W szpitalu brakuje już łóżek covidowych. Jej zdaniem poprzednie warianty koronawirusa były ''ostrzeżeniem'', a dopiero Omikron naprawdę pokazuje, jak poważny problem z pandemią...

rozwiń
87 reakcji
5
30
52
Podziel się
bGLyffjH
Komentarze (52)
13-01-2022
MarekMieszkam w USA i dobrze, że czytam wp bo bym o tym kryzysie nie wiedział.
zobacz więcej komentarzy (52)

Programy Wirtualnej Polski

bGLyffjR
KOMENTARZE
(52)
Marek
rok temu
Mieszkam w USA i dobrze, że czytam wp bo bym o tym kryzysie nie wiedział.
Czemu
rok temu
W Afryce nie ma takich problemów, bo ich nie stać na śmiercionki i dobrze!!!
ncki
rok temu
Strach nad wszystkie strachy świata, czym pedzej bierzmy 3, 4 , 5 ,6 , 7 dawke
bGLyffkj
Pfizer
rok temu
Może w końcu zaczniecie kampanię LECZYMY POLAKÓW a nie podawania danych o zgonach. Stuprocentowo skuteczny i sprawdzony na tysiącach wyleczonych lek jest CELOWO BLOKOWANY przez ,, ekspertów'' a szukacie kozła ofiarnego wśród ludzi swiadomych czym jest ten preparat którzy nie chcą go przyjmować? Jedyny zaszczuty przez was lekarz z Przemysla może leczyć skutecznie tym lekiem a reszcie lekarzy nie wolno ????? Nagona na wiceminister która powiedziała prawdę że to eksoeryment ? Takie oburzenie? Bo zostało powiedziane publicznie coś co za wszelką cenę zatajacie ? To może wróćcie do zeszłego roku gdzie w piśmie od producenta do EMA jest czarno na białym że ,,jest to produkt w fazie doświadczalnej WARUNKOWO dopuszczony na rok którego badania będą zakończone w 2023 roku? PYTAM DLACZEGO TEGO DOKUMENTU NIE POKAZECIE POLAKOM I ZATAJACIE PRAWDĘ ????????
B.B
rok temu
Czemu nie ma relacji z Bułgarii??? Ludzie ruszyli na parlament!!! Hasło: STOP SEGREGACJI!!!!!!!
Najnowsze komentarze (52)
Śmiałek
rok temu
Jest świetnie świat jest piękny a ludzie zdrowi jak ryby
Gustaw
rok temu
Już za późno. Białko Spike już zrobiło swoje u osób po preparacie. System immunologiczny większości wyszczepionych jest po 6 miesiącach "na ostatnich nogach". Teraz byle grypa, skaleczenie, przeziębienie i do piachu. Nieodwołalnie. Cała medycyna przeciwwirusowa czy przeciwbakteryjna polega na WSPOMAGANIU systemu immunologicznego, który sam musi sobie poradzić. Jeśli zostanie zniszczony to żadna medycyna nie pomoże.
Gustaw
rok temu
Już za późno. Białko Spike już zrobiło swoje u osób po preparacie. System immunologiczny większości wyszczepionych jest po 6 miesiącach "na ostatnich nogach". Teraz byle grypa, skaleczenie, przeziębienie i do piachu. Nieodwołalnie. Cała medycyna przeciwwirusowa czy przeciwbakteryjna polega na WSPOMAGANIU systemu immunologicznego, który sam musi sobie poradzić. Jeśli zostanie zniszczony to żadna medycyna nie pomoże.
Gustaw
rok temu
W Afryce Południowej 6% wyszczepionych i ZERO zakażeń jakimkolwiek covidem.
ZetThemAll
rok temu
Słyszałem już że Omikron jest od 25 do 50% bardziej zaraźliwy, słyszałem że jest 60-krotnie bardziej zaraźliwy, ale że jest dwukrotnie bardziej zaraźliwy jeszcze nie słyszałem. Droga redakcjo, wypowiedzi specjalistów mają to do siebie, że nie mają takich rozjazdów w szacunkach! Jak specjalista nie ma pojęcia jak jest, to milczy a nie wróży z fusów. Mylicie zadaniowanych politycznie błaznów ze specjalistami
ewa
rok temu
mieszkam w Texasie i z tego co obserwuje to wszyscy moi znajomi i współpracownicy, którzy sie zaszczepili chorują na covid.
Izydor
rok temu
Jakos ucichlo kto jest odpowiedzalny za ten atak terorystyczny na caly swiat i kto powinien poniesc odpowiedzalnosc.Dzisiaj chiny smieja sie wszystkim narodom w twasz i je obsrywaja bo szympans B Obama przez dwie kadecie dal by chiny okradaly bezkarnie USA i staly sie mocarstwem.Jak D Tromp zaczol dobierac sie do chin to zaraz wybuchla ta zaraza co chinczyki uchowali w kosmosie -A WINNYCH BRAK BO CHINY SA MOCARSTWEM I UZALEZNILY SWIAT OD SIEBIE JAK OD OPIUM.
Marian
rok temu
Służba zdrowia w USA jest na poziomie zacofanych krajów afrykańskich, tam też bogatych stać na dobrego lekarza.
bGLyffkb
głosnabodnara
rok temu
Europejska Agencja Leków (EMA) ostrzegła, że regularne przyjmowanie dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 może niekorzystnie wpłynąć na odpowiedź immunologiczną - donosi agencja Bloomberg. Regularne przyjmowanie dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 co cztery miesiące może ostatecznie osłabić odpowiedź immunologiczną i być męczące dla ludzi – oceniła Europejska Agencja Leków (EMA). Zamiast tego państwa powinny zwiększyć odstęp czasowy pomiędzy programami dawek przypominających i powiązać je z nadejściem sezonu zimowego w zależności od tego, na której półkuli się znajdujemy – zgodnie z planem wyznaczanym przez strategie szczepień przeciw grypie – wyjaśniła EMA. Dawki przypominające szczepionki „mogą być podane raz, może dwa razy, ale nie jest to coś, co może być nieustannie powtarzane” – skomentował Marco Cavaleri, szef EMA ds. biologicznych zagrożeń dla zdrowia oraz strategii szczepień. „Musimy pomyśleć, jak możemy przejść z obecnej pandemicznej sytuacji w kierunku sytuacji endemicznej” – dodał.
głosnabodnara
rok temu
Hiszpańskie Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych wydało komunikat, w którym zaleca traktowanie i leczenie COVID-19 tak samo, jak innych chorób zakaźnych, np. grypy. „Musimy jak najszybciej odzyskać „starą” normalność, czyli życie, jakie znaliśmy przed marcem 2020 roku: bez masek i ograniczeń interakcji społecznych.” - czytamy w komunikacie. Według hiszpańskiego towarzystwa medycznego na powrót do normalności pozwala pojawienie się nowego warianty koronawirusa jakim jest Omikron, który powoduje łagodniejsze objawy i szybsze nabywanie odporności.
pislandia
rok temu
Cieniasy ,Nasza Partia wie co robić ,My nie chorujemy dzięki mądrości aktywowi partyjnemu .
zaq
rok temu
dlaczego posłowie nie chcą się szczepić, a nas będą przymuszać, rząd jako pierwszy powinien się wyszczepić, bez rządu nie ma Państwa. Na zachodzie widać efekt wyszczepienia.
Mnk81
rok temu
Medialny wirus roznoszacy propagande i klamstwa. Wstyd nazywac sie dziennikarzem za PiSanie takich bzdur.
Dosc
rok temu
Dlaczego klamiecie ????? Wlasnie przylecialem z USA .Moze powiecie prawde ze wiekszosc stanow wycofuje sie ze szczepien i covida .Moze powiecie o wielkich odszkodowaniach ktore szykuja amerykanie bo w ich gazetach tylko o tym sie pisze .Dlaczego Polska stala sie krajem i....
bGLyffkD
bGLyffjK
bGLyffkK
bGLyffkL