bFORKjOs
bFORKjOw
bFORKjOA
programy
kategorie
bFORKjOt

Coraz więcej zarażonych i zgonów na COVID-19. Dramatyczna sytuacja w USA

Światowi wirusolodzy są przekonani, że szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omikron koronawirusa sprawi, że nie będzie to ostatnia mutacja, która się pojawi. Istnieje również prawdopodobieństwo, że kolejne warianty COVID-19 będą równie zaraźliwe oraz być może bardziej śmiertelne, mimo opracowanych na nie szczepionek. Według specjalistów Omikron jest co najmniej dwa razy bardziej zaraźliwy niż poprzednie warianty. Jednym z krajów, który ma najtrudniejszą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, są Stany Zjednoczone. Omikron naprawdę nas wszystkich zaskoczył - stwierdziła dr Emily Landon, lekarz chorób zakaźnych ze szpitala Uniwersyteckiego w Chicago. Ekspertka każdego dnia widzi, jak wielu ludzi trafia do jej szpitala z poważnymi objawami związanymi z COVID-19. Wielu z nich umiera. W szpitalu brakuje już łóżek covidowych. Jej zdaniem poprzednie warianty koronawirusa były ''ostrzeżeniem'', a dopiero Omikron naprawdę pokazuje, jak poważny problem z pandemią...

rozwiń
87 reakcji
5
30
52
Podziel się
bFORKjOv
Komentarze (52)
13-01-2022
MarekMieszkam w USA i dobrze, że czytam wp bo bym o tym kryzysie nie wiedział.
zobacz więcej komentarzy (52)

Programy Wirtualnej Polski

bFORKjOF
KOMENTARZE
(52)
Marek
6 miesięcy temu
Mieszkam w USA i dobrze, że czytam wp bo bym o tym kryzysie nie wiedział.
Czemu
6 miesięcy temu
W Afryce nie ma takich problemów, bo ich nie stać na śmiercionki i dobrze!!!
ncki
6 miesięcy temu
Strach nad wszystkie strachy świata, czym pedzej bierzmy 3, 4 , 5 ,6 , 7 dawke
bFORKjOX
Pfizer
6 miesięcy temu
Może w końcu zaczniecie kampanię LECZYMY POLAKÓW a nie podawania danych o zgonach. Stuprocentowo skuteczny i sprawdzony na tysiącach wyleczonych lek jest CELOWO BLOKOWANY przez ,, ekspertów'' a szukacie kozła ofiarnego wśród ludzi swiadomych czym jest ten preparat którzy nie chcą go przyjmować? Jedyny zaszczuty przez was lekarz z Przemysla może leczyć skutecznie tym lekiem a reszcie lekarzy nie wolno ????? Nagona na wiceminister która powiedziała prawdę że to eksoeryment ? Takie oburzenie? Bo zostało powiedziane publicznie coś co za wszelką cenę zatajacie ? To może wróćcie do zeszłego roku gdzie w piśmie od producenta do EMA jest czarno na białym że ,,jest to produkt w fazie doświadczalnej WARUNKOWO dopuszczony na rok którego badania będą zakończone w 2023 roku? PYTAM DLACZEGO TEGO DOKUMENTU NIE POKAZECIE POLAKOM I ZATAJACIE PRAWDĘ ????????
B.B
6 miesięcy temu
Czemu nie ma relacji z Bułgarii??? Ludzie ruszyli na parlament!!! Hasło: STOP SEGREGACJI!!!!!!!
Najnowsze komentarze (52)
Śmiałek
6 miesięcy temu
Jest świetnie świat jest piękny a ludzie zdrowi jak ryby
Gustaw
6 miesięcy temu
Już za późno. Białko Spike już zrobiło swoje u osób po preparacie. System immunologiczny większości wyszczepionych jest po 6 miesiącach "na ostatnich nogach". Teraz byle grypa, skaleczenie, przeziębienie i do piachu. Nieodwołalnie. Cała medycyna przeciwwirusowa czy przeciwbakteryjna polega na WSPOMAGANIU systemu immunologicznego, który sam musi sobie poradzić. Jeśli zostanie zniszczony to żadna medycyna nie pomoże.
Gustaw
6 miesięcy temu
Już za późno. Białko Spike już zrobiło swoje u osób po preparacie. System immunologiczny większości wyszczepionych jest po 6 miesiącach "na ostatnich nogach". Teraz byle grypa, skaleczenie, przeziębienie i do piachu. Nieodwołalnie. Cała medycyna przeciwwirusowa czy przeciwbakteryjna polega na WSPOMAGANIU systemu immunologicznego, który sam musi sobie poradzić. Jeśli zostanie zniszczony to żadna medycyna nie pomoże.
Gustaw
6 miesięcy temu
W Afryce Południowej 6% wyszczepionych i ZERO zakażeń jakimkolwiek covidem.
ZetThemAll
6 miesięcy temu
Słyszałem już że Omikron jest od 25 do 50% bardziej zaraźliwy, słyszałem że jest 60-krotnie bardziej zaraźliwy, ale że jest dwukrotnie bardziej zaraźliwy jeszcze nie słyszałem. Droga redakcjo, wypowiedzi specjalistów mają to do siebie, że nie mają takich rozjazdów w szacunkach! Jak specjalista nie ma pojęcia jak jest, to milczy a nie wróży z fusów. Mylicie zadaniowanych politycznie błaznów ze specjalistami
ewa
6 miesięcy temu
mieszkam w Texasie i z tego co obserwuje to wszyscy moi znajomi i współpracownicy, którzy sie zaszczepili chorują na covid.
Izydor
6 miesięcy temu
Jakos ucichlo kto jest odpowiedzalny za ten atak terorystyczny na caly swiat i kto powinien poniesc odpowiedzalnosc.Dzisiaj chiny smieja sie wszystkim narodom w twasz i je obsrywaja bo szympans B Obama przez dwie kadecie dal by chiny okradaly bezkarnie USA i staly sie mocarstwem.Jak D Tromp zaczol dobierac sie do chin to zaraz wybuchla ta zaraza co chinczyki uchowali w kosmosie -A WINNYCH BRAK BO CHINY SA MOCARSTWEM I UZALEZNILY SWIAT OD SIEBIE JAK OD OPIUM.
Marian
6 miesięcy temu
Służba zdrowia w USA jest na poziomie zacofanych krajów afrykańskich, tam też bogatych stać na dobrego lekarza.
bFORKjOP
głosnabodnara
6 miesięcy temu
Europejska Agencja Leków (EMA) ostrzegła, że regularne przyjmowanie dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 może niekorzystnie wpłynąć na odpowiedź immunologiczną - donosi agencja Bloomberg. Regularne przyjmowanie dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 co cztery miesiące może ostatecznie osłabić odpowiedź immunologiczną i być męczące dla ludzi – oceniła Europejska Agencja Leków (EMA). Zamiast tego państwa powinny zwiększyć odstęp czasowy pomiędzy programami dawek przypominających i powiązać je z nadejściem sezonu zimowego w zależności od tego, na której półkuli się znajdujemy – zgodnie z planem wyznaczanym przez strategie szczepień przeciw grypie – wyjaśniła EMA. Dawki przypominające szczepionki „mogą być podane raz, może dwa razy, ale nie jest to coś, co może być nieustannie powtarzane” – skomentował Marco Cavaleri, szef EMA ds. biologicznych zagrożeń dla zdrowia oraz strategii szczepień. „Musimy pomyśleć, jak możemy przejść z obecnej pandemicznej sytuacji w kierunku sytuacji endemicznej” – dodał.
głosnabodnara
6 miesięcy temu
Hiszpańskie Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych wydało komunikat, w którym zaleca traktowanie i leczenie COVID-19 tak samo, jak innych chorób zakaźnych, np. grypy. „Musimy jak najszybciej odzyskać „starą” normalność, czyli życie, jakie znaliśmy przed marcem 2020 roku: bez masek i ograniczeń interakcji społecznych.” - czytamy w komunikacie. Według hiszpańskiego towarzystwa medycznego na powrót do normalności pozwala pojawienie się nowego warianty koronawirusa jakim jest Omikron, który powoduje łagodniejsze objawy i szybsze nabywanie odporności.
pislandia
6 miesięcy temu
Cieniasy ,Nasza Partia wie co robić ,My nie chorujemy dzięki mądrości aktywowi partyjnemu .
zaq
6 miesięcy temu
dlaczego posłowie nie chcą się szczepić, a nas będą przymuszać, rząd jako pierwszy powinien się wyszczepić, bez rządu nie ma Państwa. Na zachodzie widać efekt wyszczepienia.
Mnk81
6 miesięcy temu
Medialny wirus roznoszacy propagande i klamstwa. Wstyd nazywac sie dziennikarzem za PiSanie takich bzdur.
Dosc
6 miesięcy temu
Dlaczego klamiecie ????? Wlasnie przylecialem z USA .Moze powiecie prawde ze wiekszosc stanow wycofuje sie ze szczepien i covida .Moze powiecie o wielkich odszkodowaniach ktore szykuja amerykanie bo w ich gazetach tylko o tym sie pisze .Dlaczego Polska stala sie krajem i....
bFORKjPr
bFORKjOy
bFORKjPy
bFORKjPz