programy
kategorie

Ćwiczenia Aman-2021. Zobacz nagranie z Morza Arabskiego

W dniach 11-16 lutego na Morzu Arabskim odbyły się ćwiczenia o nazwie Aman-21. Uczestniczyło w nich 45 krajów, w tym USA, Wielka Brytania, Chiny, Rosja, Arabia Saudyjska, Turcja. Manewry Aman-21 obejmowały dwie fazy: port i morze. Pierwsza to seminaria, demonstracje i spotkania. Faza morska demonstrowała manewry taktyczne w zakresie zwalczania piractwa, terroryzmu, ostrzału artyleryjskiego oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych. Dodatkowo w ramach tych samych ćwiczeń, w poniedziałek (15 lutego) pakistańska marynarka wojenna SEAL brała udział w ćwiczeniach antyterrorystycznych w bazie PNS Qasim. Pokazały one siłę i specjalistyczne umiejętności sił operacyjnych (SOF) w reagowaniu na potencjalne zagrożenia, takie jak: terroryzm, piractwo oraz inne przestępstwa zagrażające bezpieczeństwu i stabilności morskiej. Przewodniczący Pakistańskiego Komitetu Szefów Sztabów (CJCSC), generał Nadeem Raza powiedział, że ćwiczenia Aman-21 "promują współpracę i stabilność...

rozwiń
78 reakcji
18
25
35
Podziel się
Komentarze (35)
16-02-2021
141
i prosze nie ma juz wrogow ,przeciwnikow ktorych media i politycy nawzajem opluwaja . jest harmonia ,rosja chiny usa itd. dla kogo sprzedaje sie teorie o zagrożeniach ze...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (35)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(35)
141
3 lata temu
i prosze nie ma juz wrogow ,przeciwnikow ktorych media i politycy nawzajem opluwaja . jest harmonia ,rosja chiny usa itd. dla kogo sprzedaje sie teorie o zagrożeniach ze strony rosji czy chin ?! dla glupich narodow ktore zidjicialy do reszty i wszystko kupią ?!
kapral
3 lata temu
my wysłaliśmy prom widmo i antka na miotle bo z nami trzeba się liczyć
Andrzej
3 lata temu
W tym czasie piraci wzięli sobie urlop wypoczynkowy.
reb
3 lata temu
I to ja rozumim. Tak powinien wspóracować świat. A polska gdzie na krupówkach? To dla obywatea 500+ ważniejsze
R.....
3 lata temu
"wojskowe" okręty....słabo zredagowane...do tego tylko manewrówka "wojskowych statków" ....dla redakcji statek to jednostka cywilna, okręt to jednostka wojenna .....ech Polska morska śp.
Najnowsze komentarze (35)
bosman
3 lata temu
To chyba jakaś dezinformacja. Ćwiczą Rosjanie,Iran i Chiny.
jak zwykle
3 lata temu
amerykanie i brytole robili za terrorystow, porywaczy i piratow.
matt
3 lata temu
jak chca to sie umie wszyscy razem bawić ,
Gorowy
3 lata temu
Uzgodnili, kto kogo zaatakuje. I .../. jak reagować. Zgadłem? Do tego nie trzeba być politykiem. To się wie. Na tej mapie nie ma Polski., Jest Polin.
WPR
3 lata temu
Nie widziałem naszej Corvetty ?
dudi
3 lata temu
W ćwiczeniach aktywny udział wzięli komandosi, wychowankowie Mącirewicza przeprowadzając skuteczny atak na dmuchanym bananie. Po fachowo przeprowadzonej akcji wszystkich komandosów zdołano wyłowić. Jeden z nich, dwódca trzymał nawet w zębach rekina którego spożyto z uwagi na brak zapasów.
cynik
3 lata temu
No i dalej piraci działają. Pewnie dlatego że oni ćwiczeń nie przeprowadzają
Ciekawy
3 lata temu
A czy nasz okret zawsze podwodny tez bral udzial?
Party przyjac...
3 lata temu
Pokój i miłość .Przygotowania do obrony ziemi przed obcymi.
emeryt
3 lata temu
III wojna światowa jest nieunikniona tylko żal będzie tych wszystkich co zginą a jeszce gorzej będą mieli Ci wszyscy co zostaną jak wszystko będzie skażone
po co ten cyr...
3 lata temu
jak to się dzieje, że tu 45 krajów strzela przeciwko piratom, a jak przychodzi do konfrontacji to wchodzą przepisy, konwencje itd. Poza tym ilu piratów przywitano na plażach Grecji, Włoch itp... piraci z pewnością się przestraszyli takiej siły ognia i poszli do dziś do baru.
na .... zdaro...
3 lata temu
POWNIE PRZECIWKO Polsce te ćwiczenia - OBY W TEJ "MIŁOŚCI I wsPOlncie " NIE POZATAPIALI SIĘ NAWZAJEM !
Krakus
3 lata temu
Ciekawe, jak się czują mieszkańcy mórz kiedy próżni ludzie barbarzyńcy chcą postrzelać, tak dla kurażu ;(
henry
3 lata temu
Powiedzcie przeciw komu to bo pseudo wrogowie tu byli razem.