bDnniuyc
bDnniuyg
bDnniuyk
programy
kategorie
bDnniuyd

Czarna lukrecja. Może być śmiertelnie niebezpieczna

Uważana za zdrową i słodką, ma swoją ciemną stronę. Lukrecja to smak dziecińska. Jest szczególnie popularna w Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i w Niemczech. Leczy kaszel, zwalcza próchnicę, pomaga w trawieniu. Może być jednak śmiertelnie groźna. We wrześniu przekonał się o tym 54-latek z Massachusetts, który zmarł po… przedawkowaniu lukrecji. Mężczyzna przez 3 tyg. objadał się słodyczami z lukrecją. W końcu doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Na świecie co jakiś czas słyszy się o podobnych przypadkach. Nadmiar spożywanej lukrecji może doprowadzać do zaburzeń pracy serca, bólu mięśni i głowy. Zagrożone są osoby z chorobami wątroby i nerek, wysokim ciśnieniem oraz niedoborem potasu. Lukrecja spożywana od czasu do czasu, w małych ilościach, nie będzie groźna dla zdrowych osób. Przedawkować można ją spożywając codziennie np. w postaci 50-g cukierków lub żelków przez ok. 2 tyg. Warto więc pamiętać o zachowaniu umiaru.

29-10-2020
50 reakcji
13
10
27
Podziel się
Komentarze (27)
29-10-2020
pikok
Wszystko spożywane w nadmiarze, może być powodem zatruć, lub nawet śmierci, np. taki alkohol, który jest sprzedawany z akcyzą, czyli Państwo zarabia na nieszczęściu...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (27)
bDnniuyp
KOMENTARZE
(27)
pikok
4 tyg. temu
Wszystko spożywane w nadmiarze, może być powodem zatruć, lub nawet śmierci, np. taki alkohol, który jest sprzedawany z akcyzą, czyli Państwo zarabia na nieszczęściu obywatela:-)
etewt
4 tyg. temu
Kto to niby jada?
Lukrecja
4 tyg. temu
To fakt, że lukrecja jest między innymi antidotum na wirusy. Trzeba więc ją przedstawić jako truciznę. WHO znowu wchodzi ze swoimi mackami. Jedyny przypadek na świecie i taki rozgłos. A może miał inne choroby współtowarzyszące? Śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi jest tylko WHO !!!
bDnniuyH
Olo
4 tyg. temu
Nawet woda źródlana spożywana w nadmiarze spowoduje śmierć
Met.
4 tyg. temu
No ja akurat lubię.
Najnowsze komentarze (27)
Jagoda
4 tyg. temu
A ja bardzo lubię lukrecjowe słodycze. Mimo że są pyszne udaje mi się zachować umiar. Można je dostać w sklepie internetowym lukrecje
Barbara
4 tyg. temu
Z dzieciństwa to ja pamiętam smak anyżu. Lukrecja jest bardziej wyrafinowana. Szkoda że w Polsce tak trudno dostać tę czystą lukrecję...
lenin
4 tyg. temu
A to ciekawe bo chinczycy właśnie przy pomocy lukrecji zwalczali korona-wirusa na początku epidemi.
...
4 tyg. temu
Smak dziecińska???? W dziecińsku tego nie jadaliśmy...
Lachilles
4 tyg. temu
O masz, zaraz kupię na Allegro, dawno nie jadłem :)
Gajda
4 tyg. temu
ola w sezonie mozna kupic smaczne i swieze slodycze z lukrecja nad mozem spcjalne stoisko w darlowku przy ul slowianskiej istnieje od 1995 roku.slodycze sa bardzo zdrowe jedzone z umiarem i z odpowiednich stoisk to nie ma zadnego zagrozenia dla zdrowia.
PPPP.
4 tyg. temu
ponad 30 lat temu się o tym uczyłem na studiach. Więc to chyba nie może być taka nowość?
EWK
4 tyg. temu
W SKLEPIE NIE WIDZIAŁEM TEGO SPECTYFIKU :(
bDnniuyz
Bizon
4 tyg. temu
Polacy się tym zajadają?? W Polsce tego nie widziałem w sklepach. Natomiast w Norwegii to bardzo popularne słodycze. Ale zawsze i tak wybierałem te bez lukrecji, bo to mi po prostu nie smakuje.
Lukrecja
4 tyg. temu
Bójcie się! Lukrecja Borgia.
topi
4 tyg. temu
Ja np.
ccc
4 tyg. temu
Dzięki za reklamę. Spróbuję jak gdzieś uda się kupić.
kiwi
4 tyg. temu
Amerykanie to bardzo odpowiedzialny i oddany za losy całego świata naród. Dzięki takim doświadczeniom, wiadomo już że lukrecji nie wolno jeść w dużych ilościach. Co za poświęcenie, inaczej nie dowiedzielibyśmy się tego. Kiedyś inny Amerykanin udowodnił, pijąc ogromne ilości soku z marchwi, że można od tego dostać marskości wątroby i umrzeć.
dziwny smak
4 tyg. temu
Przyznam ,był czas ,że lukrecja była pochłaniana w dość dużych ilościach ,ale żeby odczuwać złe samopoczucie,nie ,jedyny minus co zauważyłam to,że zęby przybierały żółtawy odcień to bł jedyny powód dla którego ograniczyłam spożywanie lukrecji ,żelowych cukierków.
bDnniuzb
bDnniuyi
bDnniuzi
bDnniuzj