bFOmLbUA
bFOmLbUE
bFOmLbUI
programy
kategorie
bFOmLbUB

Czosnek - naturalny antybiotyk. Zobacz, jak go stosować, by był skuteczny

- Jestem zwolennikiem stosowania czosnku w codziennej diecie, a kiedy zdarzy się infekcja, możemy sobie zrobić syrop albo "gałganek Aliny", czyli aromaterapię czosnkiem - mówi Marcin Korczyk, autor popularnego bloga Pan Tabletka. Farmaceuta podkreśla moc czosnku jako naturalnego produktu wspomagającego walkę z przeziębieniem, ale też zapobiegającego infekcjom. Posłuchajcie rozmowy Kuby Jankowskiego.

159 reakcji
76
43
40
Podziel się
Komentarze (40)
28-01-2021
Lekarz
Niezłe brednie. Może pokażecie dużo bardziej szkodliwe substancje - alkohol i papierosy ! To jest prawdziwy problem a nie czosnek. Takie informacje są żenujące i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

bFOmLbUN
KOMENTARZE
(40)
Lekarz
rok temu
Niezłe brednie. Może pokażecie dużo bardziej szkodliwe substancje - alkohol i papierosy ! To jest prawdziwy problem a nie czosnek. Takie informacje są żenujące i urągające intelektowi większości ludzi...
danio
rok temu
Po co te bzdury mówić ,chleb też jest szkodliwy ,jak wszystko dzisiaj tylko czemu pomaga? Zastanówcie się co mówicie to nie boli.
Vat
rok temu
najbardziej teraz szkodliwy jest PiS.
bFOmLbVf
Ostry
rok temu
Podobno woda też szkodzi
Widmo7
rok temu
Co oni pala ? , karbit ? ..............jem czosnek od mojej mlodosci ( od 15 lat ) do dzis ( 66 ) 1 a 2 zabki codziennie lub co drugi dzien .........od moich 15 nie wiem co to grypa , przeziebienie czy jakies inne zlo natury ....... jest tylko jedna mala tajemnica czosnek najlepiej zmiazdzyc , ewentualnie pokoroc w cienkie plasterki i ?!............odczekac 10 min az acylina w czosnku polaczy sie z innymi zwiazakami bo twedy mamy prawdziwe wlasciwosci czosnku , tzw musi odpoczac te 10 min. Na przykry zapach z ust jest na to nie tylko mycie zebow czy inne , ale pozuc 2 a 3 koronki pietruszki ozdobnej .............:)
Najnowsze komentarze (40)
CO2
rok temu
Czosnek najlepiej działa po zmiażdżeniu (jak większość roślin uwalnia aromaty itp.), a mniej czuć następnego dnia po ulotnieniu się aromatów, lecz jest mniej skuteczny.
bio,J
rok temu
Potwierdzam , biologicznym rozeznaniem i praktycznym doświadczeniem wnioski autora. Nie można jeść antybiotyków , także naturalnych na zapas. Jedzenie 1-2 główek czosnku na raz, to bezmyślność i podrażnianie przewodu pokarmowego, wątroby iin. Nie ma zasady -im więcej "antybiotyku", tym skuteczniejsze działanie. Optymalna ilość substancji biologicznie czynnych jest zwykle-bardzo mała dla dobrego efektu, a jej przekraczanie jest najczęściej szkodliwe.
mietek
rok temu
Skąd wy bierzecie takich ekspertów od siedmiu boleści ??? Czosnek regularnie konsumuję ( trzy ząbki ) od blisko 30 lat, efekt - cholesterol LDL , trójglicerydy, ciśnienie krwi poniżej normy, nie pamiętam kiedy byłem przeziębiony albo miałem grypę, nawet covid nie chce mnie brać ( maseczkę zrobiłem sobie z firanki, by lekko oddychać a nie zapłacić mandatu ) a mam już 70 lat +.
dddddd
rok temu
Zjadłem czosnek i zapiłem go wódką- żołądek boli. Zjadłem czosnek i zapiłem do whiskey- żołądek boli. Zjadłem czosnek i zapiłem go ginem- żołądek boli. Kurde, ale ten czosnek jest szkodliwy
kreat
rok temu
pamietajcie, ze to co tanie i dziala nalezy wykluczyc z rynku poniewaz sa drozsze i przynoszace zysk zamienniki z fabryk.
znak
rok temu
Od kilkudziesięciu lat zażywam drobno posiekany ząbek czosnku zatopiony w dużej łyżce miodu - najlepiej na początku kataru lub przeziębienia (wówczas najlepiej rano i wieczorem po jednym średnim dzwonku, po odczekaniu ok. 5 min. od posiekania). Od lat nie byłem poważnie przeziębiony. Tak spreparowane lekarstwo należy połykać bez gryzienia; gwarantuje to brak przykrego zapachu z ust - sprawdzone! Przedawkowanie 3-4 ząbki/ dzień może powodować ból w układzie trawienia. Nielekarz.
lisxx
rok temu
Co za zenada dla tego co to pisze ufff...
ppp
rok temu
Ciekawy jestem , co spozywał ten mlodzieniec, ze wygaduje takie brednie.. Nikt nie zjada duzych ilosci świezego samego czosnku Dwa, trzy zabki jeszce nikomu nie wypaliły żołądka, ani nie spowodowały choroby. Wrecz odwrotnie. Czosnek to naturalny antybiotyk i nie ma zdrowszego. W nadmiernych ilosciach wszystko szkodzi, nawet to najzdrowsze.
bFOmLbUX
Matolstwo
rok temu
do potęgi. Czy ktoś w tej WP czyta wcześniej ??? Co to za bździny ??? Czyżby wydłubał to z nosa jakaś "gimbaza" ???. Czosnek jak wszystko inne może szkodzić tylko trzeba go zjeść jednorazowo o wiele więcej niż dziesięć dużych główek. Ja zjadłem tyle i nic.
szpila
rok temu
To co piszecie to jest lipa, ja kocham czosnek, kroję ząbki na połowę i układam je jeden koło drugiego, na kromkę chleba posmarowaną masłem. Jedyny mankament to zapach z ust a i przez skórę wychodzi. Bardzo rzadko jestem lekko przeziębiony, Proponuję na sobie wypróbować a nie jedna pani, drugiej pani powiedziała i powstała baja.
SMK
rok temu
A w jaki sposób czosnek może uszkodzić żołądek? Kwas wydzielany przez sam żołądek jest dziesięć razy mocniejszy od czosnku i nie uszkadza go.
Anka
rok temu
Jeden duży ząbek czosnku 1 raz dziennie nikomu nie zaszkodzi. Więcej nie zalecam bo tak jak piszą podrażnia nie tylko żołądek ale i wątrobę. Odczułam to na sobie po przedawkowaniu, ból wątroby naprawdę dał popalić. Odstawić na kilka dni i po bólu. Ale czosnek to lekarstwo, z miodem, mlekiem i masłem wyleczy nawet grypę.
mmko
rok temu
W Izraelu jedzą na potęgę i jakoś dożywają 80-90 lat!
Marcin
rok temu
Czy wy nie rozumiecie co się do was mówi? Nikt tu nie negował zdrowotnych właściwości czosnku, tylko jest mowa o tym, żeby z tym czosnkiem nie przesadzać, bo w nadmiarze może być szkodliwy dla żołądka. Tylko tyle i aż tyle bo jak widać po wpisach, że większość nie potrafiła zrozumieć 5 zdań wypowiedzianych po polsku.
bFOmLbVz
bFOmLbUG
bFOmLbVG
bFOmLbVH