bGxiCtPE
bGxiCtPI
bGxiCtPM
programy
kategorie
bGxiCtPF

Czy Polska jest w stanie odeprzeć atak Rosji? "Taki scenariusz byłby dla nas niekorzystny"

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, umieścił na swoim koncie twitterowym post, w którym napisał "Zwiększenie liczebności Wojska Polskiego jest jednym z moich priorytetów. Już 113500 żołnierzy wojsk operacyjnych służy w Siłach Zbrojnych RP. Dzięki ustawie o obronie Ojczyzny wzrost liczebności będzie jeszcze większy". Do treści tych zapowiedzi odniósł się w programie "Newsroom" WP gen. broni rez. dr Mirosław Różański. - Potencjał wojska jest mierzony również liczbą żołnierzy, którzy służą w wojsku, ale nie jest to wyznacznik najważniejszy. Jeszcze ważniejsze jest wyposażenie, czyli sprzęt, jaki posiada armia. Pamiętajmy, że właśnie zostało uruchomionych kilka programów związanych z zakupem sprzętu, ale tego sprzętu jeszcze nie ma. Trzeba powiedzieć sobie wprost, że samodzielnie, jako Polska, nie reprezentujemy wysokiego poziomu, jeśli chodzi o wyposażenie armii. Marynarka wojenna "już utonęła" jak określili to komentatorzy. Jeśli chodzi o siły...

rozwiń
536 reakcji
105
137
294
Podziel się
bGxiCtPH
Komentarze (294)
20-01-2022
RR552
Zamiast na sprzęt wydano pieniadze na 500+, kancelarie prezydenta, rady ministrów, na różne spółki co nic nie robią (cpk, agencja kosmiczna, elektrownia atomowe), na...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (294)

Programy Wirtualnej Polski

bGxiCtPR
KOMENTARZE
(294)
RR552
10 miesięcy temu
Zamiast na sprzęt wydano pieniadze na 500+, kancelarie prezydenta, rady ministrów, na różne spółki co nic nie robią (cpk, agencja kosmiczna, elektrownia atomowe), na bizantyjską biurokrację, na głosy emerytów no i na posłów i ich rodziny.
KuelGBt
10 miesięcy temu
Rosja i inne mocarstwa czują tylko respekt przed fanatykami z powszechnym dostępem do AK-47 i RPG-7, a nie kilkoma F-16 na stanie armii i tiktokowym społeczeństwem w kraju. :)
olo
10 miesięcy temu
Co żeście uruchomili ? Zlikwidowaliście przemysł zbrojeniowy . Uzbrojenie armii to szrot pozbierany z całego świata , żadnej unifikacji uzbrojenia . Amunicji zabraknie do niektórych kalibrów bo nie produkuje się w Polsce. Generał ty chłopie nie kręć tylko powiedz wprost ,że leżymy i kwiczymy . Za to w armii wodzów ,generałów , kapelanów ci u nas dostatek .Z tą armią nawet z Białorusią sobie nie poradzimy o Rosji już nie mówiąc.
bGxiCtQj
maxio123
10 miesięcy temu
No ale przecież minister Macierewicz zawierzył armię polską Jezusowi Chrystusowi więc nic nam nie grozi! No i mamy jeszcze w odwodzie kilkaset polowych ołtarzy i ponad tysiąc litrów wody święconej!!! Błaszczak sieje defetyzm, powinna zająć się nim prokuratura.
szkodzą
10 miesięcy temu
a gdzie sprzęt dla polskiego wojska ..???? gdzie okręty, czołgi, rakiety, helikoptery...?? dlaczego PIS zlikwidował projekty Tuska??? i to w okresie gdy putin nam grozi - PIS to nie patrioci i nie wzmocnili potencjału obronnego Polski
Najnowsze komentarze (294)
Gordon’s Band
7 miesięcy temu
Nie jest w stanie, bo znów zostanie z tym sama. Ale chojnie rządzić i rozdawać czyjeś życie samemu będąc na bezpiecznym stołku.
suweren RP
7 miesięcy temu
potrzeba sformowac armie z dzieci politykow, z dzieci towarzyszy partyjnych /wszelkiej masci/ z dzieci Tuska , Morawieckiego, Cholowni, Biedronia , sedziow , prokuratorow , lekarzy i innych , to wtedy mamy jakas SZANSE!!!!!!!!!!!!!!!!
Cykor
9 miesięcy temu
Już dwa razy nastawiałem budzik na wyznaczoną godzinę inwazji. Albo więc ten mój budzi trzeba będzie oddać do naprawy, albo jakiegoś generała do odnowy biologicznej. A tak na marginesie: Czy będziecie straszyć publikę, kiedy już Zełeński zaakceptuje porozumienia mińskie i nastąpi koniec urojonej inwazji? Pytam, bo jak już naprawią budzik, to muszę wiedzieć, na którą godzinę nastawić.
Romek
10 miesięcy temu
Widzę wypowiadają się sami patrioci rosyjscy.
irek
10 miesięcy temu
niektórzy marzą by Rosja popełniła samobójstwo . tylko głupiec chce wojny .
Real
10 miesięcy temu
Po fasolce po bretońsku odeprze atak , ha ha ha ha .
KAPITAN Amery...
10 miesięcy temu
Czym i kto by miał odepszeć akak Rosjan WOT -chyba z duchownymi na pierwszej lini
realista
10 miesięcy temu
Kropideł i kapelanów przybyło. Może też tych od noszenia parasola nad błaszczakiem!!!!
bGxiCtQb
oz1
10 miesięcy temu
co my chcemy odpierać czy ktoś robi sobie żarty?Potencjał militarny i osobowy Rosji zniszczy nas w moment, Już raz byliśmy silni zwarci i gotowi
Piotr
10 miesięcy temu
A co ten ex-burmistrz mieściny, który nigdy nie był w wojsku, wie o strategii wojskowej? Kolejny ekspert PiS od siedmiu boleści
pawel-
10 miesięcy temu
a po co T-14 i SU T-57 - wystarczy jedna salwa z Akuły ...
baca
10 miesięcy temu
Musimy poczekac jeszcze pare tygodni Polska sama padnie po wprowadzeniu NOWEGO LADU .
księgowa
10 miesięcy temu
po co czołgi,ruskich załatwimy polskim ładem ,2lata i po ruskich.
baka
10 miesięcy temu
zaczynajmy dmuchać makiety f-35, czołgów ,wyrzutni patriot,dronów,może to na jakiś czas odstraszy wroga,zanim dostaniemy blaszane.Panie błascak nie ma wyjścia ,lasów ci dostatek a i pare lotniskowców z dykty by szybko zbudował.Pomysł dobry, daję ci gratis.To nie jest żart. tak było podczas II wojny .
...
Następna strona
bGxiCtQD
bGxiCtPK
bGxiCtQK
bGxiCtQL