bFGCSFJw
bFGCSFJA
bFGCSFJE
programy
kategorie
bFGCSFJx

Czy Polska jest w stanie odeprzeć atak Rosji? "Taki scenariusz byłby dla nas niekorzystny"

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, umieścił na swoim koncie twitterowym post, w którym napisał "Zwiększenie liczebności Wojska Polskiego jest jednym z moich priorytetów. Już 113500 żołnierzy wojsk operacyjnych służy w Siłach Zbrojnych RP. Dzięki ustawie o obronie Ojczyzny wzrost liczebności będzie jeszcze większy". Do treści tych zapowiedzi odniósł się w programie "Newsroom" WP gen. broni rez. dr Mirosław Różański. - Potencjał wojska jest mierzony również liczbą żołnierzy, którzy służą w wojsku, ale nie jest to wyznacznik najważniejszy. Jeszcze ważniejsze jest wyposażenie, czyli sprzęt, jaki posiada armia. Pamiętajmy, że właśnie zostało uruchomionych kilka programów związanych z zakupem sprzętu, ale tego sprzętu jeszcze nie ma. Trzeba powiedzieć sobie wprost, że samodzielnie, jako Polska, nie reprezentujemy wysokiego poziomu, jeśli chodzi o wyposażenie armii. Marynarka wojenna "już utonęła" jak określili to komentatorzy. Jeśli chodzi o siły...

rozwiń
536 reakcji
105
137
294
Podziel się
Komentarze (294)
20-01-2022
RR552
Zamiast na sprzęt wydano pieniadze na 500+, kancelarie prezydenta, rady ministrów, na różne spółki co nic nie robią (cpk, agencja kosmiczna, elektrownia atomowe), na...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (294)

Programy Wirtualnej Polski

bFGCSFJJ
KOMENTARZE
(294)
RR552
4 miesiące temu
Zamiast na sprzęt wydano pieniadze na 500+, kancelarie prezydenta, rady ministrów, na różne spółki co nic nie robią (cpk, agencja kosmiczna, elektrownia atomowe), na bizantyjską biurokrację, na głosy emerytów no i na posłów i ich rodziny.
KuelGBt
4 miesiące temu
Rosja i inne mocarstwa czują tylko respekt przed fanatykami z powszechnym dostępem do AK-47 i RPG-7, a nie kilkoma F-16 na stanie armii i tiktokowym społeczeństwem w kraju. :)
olo
4 miesiące temu
Co żeście uruchomili ? Zlikwidowaliście przemysł zbrojeniowy . Uzbrojenie armii to szrot pozbierany z całego świata , żadnej unifikacji uzbrojenia . Amunicji zabraknie do niektórych kalibrów bo nie produkuje się w Polsce. Generał ty chłopie nie kręć tylko powiedz wprost ,że leżymy i kwiczymy . Za to w armii wodzów ,generałów , kapelanów ci u nas dostatek .Z tą armią nawet z Białorusią sobie nie poradzimy o Rosji już nie mówiąc.
bFGCSFKb
maxio123
4 miesiące temu
No ale przecież minister Macierewicz zawierzył armię polską Jezusowi Chrystusowi więc nic nam nie grozi! No i mamy jeszcze w odwodzie kilkaset polowych ołtarzy i ponad tysiąc litrów wody święconej!!! Błaszczak sieje defetyzm, powinna zająć się nim prokuratura.
szkodzą
4 miesiące temu
a gdzie sprzęt dla polskiego wojska ..???? gdzie okręty, czołgi, rakiety, helikoptery...?? dlaczego PIS zlikwidował projekty Tuska??? i to w okresie gdy putin nam grozi - PIS to nie patrioci i nie wzmocnili potencjału obronnego Polski
Najnowsze komentarze (294)
Gordon’s Band
miesiąc temu
Nie jest w stanie, bo znów zostanie z tym sama. Ale chojnie rządzić i rozdawać czyjeś życie samemu będąc na bezpiecznym stołku.
suweren RP
miesiąc temu
potrzeba sformowac armie z dzieci politykow, z dzieci towarzyszy partyjnych /wszelkiej masci/ z dzieci Tuska , Morawieckiego, Cholowni, Biedronia , sedziow , prokuratorow , lekarzy i innych , to wtedy mamy jakas SZANSE!!!!!!!!!!!!!!!!
Cykor
3 miesiące temu
Już dwa razy nastawiałem budzik na wyznaczoną godzinę inwazji. Albo więc ten mój budzi trzeba będzie oddać do naprawy, albo jakiegoś generała do odnowy biologicznej. A tak na marginesie: Czy będziecie straszyć publikę, kiedy już Zełeński zaakceptuje porozumienia mińskie i nastąpi koniec urojonej inwazji? Pytam, bo jak już naprawią budzik, to muszę wiedzieć, na którą godzinę nastawić.
Romek
3 miesiące temu
Widzę wypowiadają się sami patrioci rosyjscy.
irek
3 miesiące temu
niektórzy marzą by Rosja popełniła samobójstwo . tylko głupiec chce wojny .
Real
4 miesiące temu
Po fasolce po bretońsku odeprze atak , ha ha ha ha .
KAPITAN Amery...
4 miesiące temu
Czym i kto by miał odepszeć akak Rosjan WOT -chyba z duchownymi na pierwszej lini
realista
4 miesiące temu
Kropideł i kapelanów przybyło. Może też tych od noszenia parasola nad błaszczakiem!!!!
bFGCSFJT
oz1
4 miesiące temu
co my chcemy odpierać czy ktoś robi sobie żarty?Potencjał militarny i osobowy Rosji zniszczy nas w moment, Już raz byliśmy silni zwarci i gotowi
Piotr
4 miesiące temu