bCObBoOI
bCObBoOM
bCObBoOQ
programy
kategorie
bCObBoOJ

Decyzja Mariana Banasia. Michał Dworczyk zaskoczony

"Aby zagwarantować niezależność kontrolerom NIK", prezes Marian Banaś podjął decyzję o odsunięciu wiceprezesa Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami. - Bardzo chciałbym, żeby tak jak we wszystkich instytucjach państwowych, również w NIK jedyną przesłanką w podejmowanych działaniach były przesłanki merytoryczne. Jak rozumiem, ta sprawa jest związana z kontrolą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - skomentował tę informację w programie "Tłit" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Ja też ze zdziwieniem zapoznawałem się z materiałami na temat rzekomych nieprawidłowości w części naszych działań związanych z udzielaniem wsparcia humanitarnego. Ponieważ ta kontrola wiele miesięcy temu została zakończona, kancelaria odniosła się do wszystkich uwag i zostały wyjaśnione wątpliwości. Kolegium NIK przyjęło te wyjaśnienia. Ze zdziwieniem więc dzisiaj słucham informacji o tej sprawie - podkreślił.

Tranksrypcja:Najświeższa informacja, dosłownie sprzed kilku minut - infor...
rozwiń
"Aby zagwarantować niezależność kontrolerom NIK, prezes Marian Banaś podjął decyzję o odsunięciu wiceprezesa Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami".
Decyzje pana prezesa Mariana Banasia, bardzo chciałbym, żeby tak jak wszystkie instytucje państwowe również w Najwyższej Izbie Kontroli jedyną przesłanką w podejmowanych decyzjach były przesłanki merytoryczne.
Jak rozumiem ta sprawa jest związana z kontrolą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ja też ze zdziwieniem czytałem materiały, czy zapoznawałem się z materiałami na temat rzekomych nieprawidłowości.
W części naszych działań związanych z udzielaniem wsparcia humanitarnego. Ponieważ ta kontrola wiele miesięcy temu została zakończona.
Kancelaria odniosła się do wszystkich uwag i zostały wyjaśnione wszystkie wątpliwości. Kolegium Najwyższej Izby Kontroli przyjęło te wyjaśnienia.
W związku z tym nie było żadnych daleko idących wniosków poza jakimiś drobniejszymi uwagami ze strony NIK-u.
Więc ze zdziwieniem dzisiaj słucham informacji o tej sprawie.
9 reakcji
6
2
1
Podziel się
Komentarze (1)
15-07-2020
Kempa rozkradlaPlecaczki czy to cos zlego. W mniemaniu pisu nie.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bCObBoOV
Napisz komentarz
15-07-2020

Kempa rozkradlaPlecaczki czy to cos zlego. W mniemaniu pisu nie.

Rozwiń komentarze (1)
bCObBoPH
bCObBoOO
bCObBoPO
bCObBoPP