programy
kategorie

Demograficzny problem w Polsce. Jak rząd chce to zmienieć?

W 2020 roku urodziło się w Polsce najmniej dzieci od 17 lat. To alarmujące dane, które wskazują, że w naszym kraju jest demograficzny problem. Na ten temat wypowiedział się w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. – Ta sytuacja nie jest dla naszego kraju dobra. Nie przybywa dzieci z prostej przyczyny, mamy mniej kobiet rodzących. Najbliższa perspektywa też jest podobna. Trzeba wprowadzić w życie inne dodatkowe, abyśmy to zmienili – powiedział Szwed. Jak zatem odwrócić tę sytuację? Rząd planuje m.in. dać dodatkowe wsparcie materialne rodzinom, które mają już jedno lub dwoje dzieci, by zdecydowały się na kolejne.

0
0
26
Podziel się
Komentarze (26)
01-03-2021
kpc
rząd nie musi łaskawie dawać. wystarczy, by nie okradał. oficjalny dzień wolności podatkowej przypada na 1-szą połowę czerwca. nieoficjalnie na październik. to łatwo...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (26)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(26)
kpc
3 lata temu
rząd nie musi łaskawie dawać. wystarczy, by nie okradał. oficjalny dzień wolności podatkowej przypada na 1-szą połowę czerwca. nieoficjalnie na październik. to łatwo policzyć. kp
podłość
3 lata temu
Żeby zwiększyć dzietność musielibyście politycy zrezygnować ze złodziejstwa i sie podzielić. Kogo dziś stać na dzieci? A zachęta w wysokości 500 plus jest głęboko NIEMORALNA, bo zachęca do rodzenia biedotę, która wpędza kolejne pokolenia potomstwa w życie bez perspektyw, uzaleznienie od innych, bycie niewolnikiem elity. 500 plus jest podłością wyrządzanym ludziom biednym. Zamożny i tak się nie rozmnoży.
mari
3 lata temu
Od tych zachęt, to tylko pusty śmiech ogarnia.
Jack2
3 lata temu
Ciekawe jakie? Zero opieki prenatalnej? Przymus rodzenia upośledzonych? Odpada. Zapomnijcie. Młode, wykształcone kobiety poradzą sobie z opresyjnym prawem. Za granicą. Rodzić będą niewykształcone, zabobonne. Zachęta finansowa? Śmiechu warte. Już pińcset plus pokazało jakie są efekty. Zerowe. Patologia będzie miała więcej do wydania.
macwies
3 lata temu
Słyszałem, że modlitwy pomagają, sypnijcie kasą kościołowi to może się coś ruszy :)))
Najnowsze komentarze (26)
Jola
3 lata temu
Niech dołożą następne 500+ to wzrośnie jak ostatnio ilość aut z Niemiec, zużycie alkoholu I pisowskiego elektoratu. A co?! Za darmo nie zagłosują. Godek z Kaczyńskim znacznie zwiększą dzietność narodu.
Kopiec Kościu...
3 lata temu
Widziałem rodzinę romską i mieli sześcioro dzieci a kobieta była z brzuchem to chyba siódme w drodze nie jest więc źle.Więcej Romów trzeba osiedlić ze Słowacji i Rumunii, może z Bułgarii albo Węgier to przyrost skoczy.
Optymista
3 lata temu
Nawet jeśli urodzi się więcej dzieci to ile z nich wyjedzie za granicę a te co zostaną będą chciały pracować?
Tatuś
3 lata temu
Ziemia już jest przeludniona a tu walka o dodatni przyrost . Dodatni przyrost to jest bieg w kierunku ściany . Jak już w niom uderzymy będzie za późno aby się cofnąć i zacznie się katastrofa
...
3 lata temu
To nie jest miejsce dla dzieci. Dorośli w roli niewolników nie chcą sprowadzać na ten świat dzieci które w przyszłości zasila rzeszę niewolników.
Olo1
3 lata temu
A co? Księża się żalą?
Olo
3 lata temu
Trudno się dziwić Polakom że nie garną się do rozmnażania. Popatrzą na to co się dzieje, kto rządzi, jaki perspektywy w tym biednym kraju i się odechciewa.
Michał
3 lata temu
Zakaz sprzedaży prezerwatyw itd.
Rds
3 lata temu
Zachecaja podnosząc podatki
Ela33
3 lata temu
Wykształceni, zamożniejsi będą dbali o jakość potomstwa. Wykształcenie, zdrowie. Mnożyć się będą suwereny PIS. Do czasu.
Jarek zostaw ...
3 lata temu
Nikt normalny w chorym kraju nie będzie się rozmnażał, proste. Zwłaszcza, jeśli ryzykuje urodzenie dziecka, które nie ma szans na przeżycie lub takie, które będzie wegetować a nie żyć pełna piersią
Dajcie
3 lata temu
Młodym lepszy start oraz możliwość kupienia własnego kąta to może coś się ruszy🤪
Zdzichu
3 lata temu
dajcie kobietom spokój.co to maszynki do rodzenia.
ffff
3 lata temu
Po pierwsze niższy wiek Emerytalny tylko dla dzieciatych! Nie rozumiem Czemu żyjące dłużej kobiety mają pracować krócej?