bHmYnCdg
bHmYnCdk
bHmYnCdo
programy
kategorie
bHmYnCdh

Dramatyczny stan powietrza w Polsce. Jesteśmy w światowej czołówce

Jakość powietrza w Polsce się pogarsza. Serwis iqair.com udostępnił listę miast o najgorszym stanie powietrza na świecie. W globalnej czołówce znajdują się aż trzy polskie miejscowości. W rankingu najgorszej trzydziestki uplasowały się Poznań, Wrocław i Warszawa. We wtorek (17 listopada) stolica Wielkopolski znalazła się na 15 miejscu, zaraz za Zagrzebiem, Bombajem i Kijowem. Wrocław zajął 21 miejsce, a Warszawa 24. Z raportu można wyczytać, że stan powietrza w Polsce należy najgorszych w krajach Unii Europejskiej. Wynika to z faktu, że wspólnotowe prawo dotyczące norm jakości powietrza jest łamane, a Polacy palą śmieci i prowadzą nieprzyjazny dla atmosfery tryb życia. Według danych, miasta o najgorszej jakości powietrza na świecie to: Lahore w Pakistanie, Nowe Delhi w Indiach oraz Wuhan w Chinach. Zanieczyszczenia nienaturalnymi gazami, pyłami i nadmiar dwutlenku węgla są jedną z głównych przyczyn zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia.

244 reakcje
14
74
156
Podziel się
bHmYnCdj
Komentarze (156)
17-11-2021
takie proste-
Wystarczy obniżyć akcyzę na gaz, a ludzie sami wymienią kotły na gazowe. A tak palimy wszystkim- śmieciami także .Na utrzymanie kleru w Polsce dajemy z podatków co rok 20...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (156)

Programy Wirtualnej Polski

bHmYnCdt
KOMENTARZE
(156)
takie proste-
2 lata temu
Wystarczy obniżyć akcyzę na gaz, a ludzie sami wymienią kotły na gazowe. A tak palimy wszystkim- śmieciami także .Na utrzymanie kleru w Polsce dajemy z podatków co rok 20 mld zł .Przeznaczyć te ogromne pieniądze na walkę ze smogiem, a księża niech wezmą się za robotę.
Jarosław Jedy...
2 lata temu
No niech gaz będzie jeszcze droższy to dopiero dadzą czadu smokerzy. Żeby było jasne nie popieram tego ale co mają do wyboru zamarznąć czy umrzeć z głodu bo gdy zapłacą za gaz to nie zostanie kasy na życie.
www
2 lata temu
to teraz się zacznie smród , dym po PISowskich podwyżkach gazu , prądu , węgla ludzie już dzisiaj palą śmieciami, odpadami przejść nie można a zimą to maska się przyda a w domach filtry powietrza to PISowski " cud "
bHmYnCdL
zen
2 lata temu
Niemcy, którzy spalają 10 razy tyle co Polska na zielono :)
123
2 lata temu
Od 22 lat ogrzewamy dom gazem! W tym czasie nie otrzymaliśmy żadnego dofinansowania na zakup, ani na wymianę pieca! Teraz zastanawiamy się gdzie wstawić choćby "kozę", bo nie wiemy jak z emerytury opłacić rachunki za gaz i prąd! Ten "tysiąc", to mogą sobie "......." , bo 90-95% leków dla "seniora" jest płatne 100% , wszystko drogie, a będzie przecież jeszcze drożej i gorzej... To nieprawda, że wszyscy emeryci ich popierają (my nigdy na nich nie głosowaliśmy), ale wszyscy za to płacimy!
Najnowsze komentarze (156)
Manus
2 lata temu
Mamy najwyższy w Europie vat na użytek domowy i dodatkowo akcyzę . W wystarczy obniżyć do 8% podatek , znieść akcyzę oraz rygorystycznie kontrolować czystość spalin samochodów na przeglądch technicznych i powietrze będziemy mieć jak w cywilizowanych krajach . To dużo?
mieszkaniec
2 lata temu
A ja ogrzewam chatę gazem i sobie chwalę. Mam automatykę pogodową i zadaną stałą temperaturę w domu. Nie wyobrażam sobie chodzić i dorzucać syfu do pieca. Toż to średniowiecze.
Koala
2 lata temu
To ile poszło na te plusy ?
robol
2 lata temu
do wszystkich wymienionych miast nie wjedziesz wszędzie korki , ajak korki to co się wydziela ? napewno nie ozon , a wy jak mantre powtarzacie -zlikwidować kopciuchy , a dodam jeszcze , że kiedyś nademną przelatywały 3 samoloty dziennie , teraz 3 na godzinę , całe szczęście jestem nie z tego świata
Majkel
2 lata temu
Przestańcie spamować o tym smogu, nikt tego nie chce czytać, sztucznie stworzony problem.
iry
2 lata temu
jak jest takie złe powietrze, to jakim cudem widać Tatry z Lubelskiego i Kieleckiego??? popatrzcie na zdjęcia, które sama Wirtualna publikowała. I przestańcie jęczeć.
kij
2 lata temu
Mapa biedy
Polak
2 lata temu
To wszystko mawiało na Polskie z Czech i Niemiec
bHmYnCdD
gul
2 lata temu
To proste, w tych miastach rządzi PO.
Niebać pis
2 lata temu
Pod rządami pis Polska jest zaniedbanym, brudnym krajem z powietrzem którym nie da się oddychać!!!
Zofian
2 lata temu
Dramatyczny stan powietrza w Polsce to był w latach 70-80 tych, było czasami widać czym oddychasz. Dlatego śmieszy mnie ta propaganda nowego ładu klimatycznego. Ciekaw jestem ile grupa Polsatu wzięła za te propagandowe artykuły.
JKowal
2 lata temu
Chyba po dodaniu wszystkich emisji które odsprzedaliśmy Niemcom XD
Hulk
2 lata temu
Opierając się o jaką podstawę naukową , szanowny pan pismaczek to napisał, bo nie raczył wskazać źródła???? Kazali NAPISAĆ, CZY TAK.....z własnej woli?
smrodopis
2 lata temu
BRAWO PIS!!!!!!
...
Następna strona
bHmYnCef
bHmYnCdm
bHmYnCem
bHmYnCen