bDKoiXqY
bDKoiXrc
bDKoiXrg
programy
kategorie
bDKoiXqZ

Droga do Morskiego Oka. Turyści lekceważą trudne warunki

Na facebookowym fanpage’u Tatrzańskiego Parku Narodowego opublikowano wideo, na którym widać schody prowadzące w stronę Morskiego Oka. W Tatrach panują trudne warunki z powodu opadów śniegu i temperatury, która sprawia, że woda zamarza. Na schodach pojawiła się pokrywa lodu, którą szybko udało się usunąć. Nadal jednak jest ślisko i leśniczy zamocowali przy barierkach pomocnicze liny. Warunki są trudne, z czego sprawy chyba nie zdają sobie turyści. Problemem tradycyjnie jest niedopasowane obuwie, a także nieprzemyślane zachowanie, np. trzymanie rąk w kieszeniach podczas wchodzenia po ośnieżonych schodach. Opiekunowie parku apelują, aby zachować odpowiedzialność podczas wędrówek nawet po z pozoru nietrudnych szlakach. Pogoda dodatkowo utrudnia poruszanie się i o kontuzję nie jest trudno.

08-01-2021
252 reakcje
82
101
69
Podziel się
Komentarze (69)
08-01-2021
turist
Byłem dzisiaj - dużo ludzi chodzi po jeziorze, większość ma porządne buty i ubranie , ale ok 10 % to amatorzy łamania rąk i nóg na własne życzenie. Niestety bardzo dużo...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (69)

Programy Wirtualnej Polski

bDKoiXrl
KOMENTARZE
(69)
turist
2 miesiące temu
Byłem dzisiaj - dużo ludzi chodzi po jeziorze, większość ma porządne buty i ubranie , ale ok 10 % to amatorzy łamania rąk i nóg na własne życzenie. Niestety bardzo dużo alkoholu, o zwykłym chamstwie ( przeklinanie ) nie ma co wspominać....
głos nieba
2 miesiące temu
To jest miejsce selekcji naturalnej instytucji niebios. Niebo sprawdza komu bóg odebrał rozum.
rem
2 miesiące temu
Najwyższa pora wprowadzić całkowitą odpłatność za każdy dojazd służb GOPRu
bDKoiXrD
Zbyszek60
2 miesiące temu
Trudne warunki to chyba ma dziennikarz który pisze te bzdury.
TATRY DLA NAS
2 miesiące temu
SĄ LINY !!! są , NIECH LUDZIE CHODZĄ I CIESZĄ SIĘ OBCOWANIEM Z PRZYRODĄ (TATRAMI) tylko powoli i spokojnie
Najnowsze komentarze (69)
Straszak
2 miesiące temu
Powinni postawić przy Morskim Oku wieżyczkę ratownika, ozdobić ją czarną flagą (zakaz kapieli) i napisać, że akcja ratownicza kosztuje 5000 złotych, a jezioro ma niedaleko od brzegu już około 50 metrów głębokości.
bony hill
2 miesiące temu
karac mandatami i bedzie spoko
Tomek
2 miesiące temu
Obowiązkowe ubezpieczenie górskie, jeśli go nie masz płać za zdarzenie np. lot helikopterem, leczenie, akcję ratunkową itp. (kwoty są niebagatelne, a składamy się na nie wszyscy).. i sam się problem rozwiąże.
II sort
2 miesiące temu
Za dużo gorzały za pińcetplus, więc na buty już nie starcza
AnnoDomini
2 miesiące temu
Zimą jest ślisko, latem ciepło... taki mamy klimat.
Agnys
2 miesiące temu
Ale gdzie te trudne warunki? Ludzie wchodzą sobie po schodkach w asyście linek. Trudne warunki to były jeszcze jakieś 30 lat temu podczas prawdziwych zim. Szło się w butach marki Relax i ortalionowych kurtkach przez śnieżne zaspy. Nie było telefonów żeby wezwać TOPR ale nie przypominam sobie żeby komuś coś się stało :-)
rewers
2 miesiące temu
Ale o co chodzi ? , trasa otwarta to można iść , jak jest tak niebezpiecznie to powinna być zamknięta i tyle
Obserwator
2 miesiące temu
Napiętnuje się tych, którzy wchodzą na lodową taflę Morskiego Oka. A czy nie agitowali 10.stycznia, do tego - jakaś pogodynka z TVN-24 i (o zgrozo) strażnik (sic!) tego akwenu, którzy beztrosko gaworzyli na tafli.
bDKoiXrv
Klop
2 miesiące temu
Wszyscy wiemy po co ktoś publikuje takie materiały. To ma na celu napuścić ludzi na siebie wzajemnie. Ci, którzy przestrzegają obostrzeń maja atakować tych co mają je gdzieś. Ludzie nie dajcie się skłócić.
loki
2 miesiące temu
Na okres zimy zamknąć szlaki górskie i po problemie
xxxxx ***
2 miesiące temu
jeżeli to są trudne warunki to redaktor chyba całe życie spędza przed komputerem w ciepełku !!!! trudne warunki to są gdy sniegu jest powyżej kolan ,bardzo trudne do pasa a tu lekko popruszyło ,mniej więcej jakby powiedzieć że są trudne warunki gdy temperatura w sezonie letnim wzrosła z 18 do 28 ..... i się lekko pocę dajcie spokój naprawdę piszecie takie bzdury że rzygać się chce !
Tatrernik
2 miesiące temu
Teraz to przy poręczach drewnianych sa liny, kiedyś ludzie gdy schodzili, to " obwieszali " się na tych drewnianych poręczach i zsuwali w dół :(
Stefan
2 miesiące temu
takie trudne warunki to ja mam przed chałupą
Skąd wy ?
2 miesiące temu
Włos się jeży ? Komu i dlaczego, zimy nie widzieliście ?
...
Następna strona
bDKoiXrX
bDKoiXre
bDKoiXse
bDKoiXsf