bEizoDwA
bEizoDwE
bEizoDwI
programy
kategorie
bEizoDwB

Dron policyjny w akcji. Zarejestrował przypadki łamania przepisów na Podkarpaciu

W piątek (4 czerwca) policjanci z ruchu drogowego komendy wojewódzkiej, przeprowadzili akcję kontroli na drodze krajowej numer 9 w powiecie strzyżowskim na Podkarpaciu. Kamera drona zarejestrowała m.in. wyprzedzanie na podwójnej ciągłej przez kierowcę Forda Mondeo. Funkcjonariusze obsługujący drona przekazali informacje najbliższemu patrolowi policji, który dodatkowo zarejestrował przed zatrzymaniem do kontroli przekroczenie dozwolonej prędkości o 47 km/h. Kierowca Forda jechał 137 km/h w miejscu, gdzie była dozwolona prędkość maksymalna 90 km/h. Kierowcą Mondeo okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Otrzymał mandat, na łączą kwotę 600 zł oraz aż 13 punktów karnych. Policja przestrzega przed próbami łamania przepisów ruchu drogowego, ponieważ niewidoczne dla kierowców drony, będą wykorzystywane coraz częściej w akcjach kontrolnych.

09-06-2021
139 reakcji
57
22
60
Podziel się
Komentarze (60)
09-06-2021
kloss88
Kozak w Polsce a pojedzie taki na zachod to juz dwadziescia metrow prze pasami dla pieszych sie zatrzymuje a w Polsce popie...la tak jak by sam niegdy przez pasy nie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (60)

Programy Wirtualnej Polski

bEizoDwN
KOMENTARZE
(60)
kloss88
2 tyg. temu
Kozak w Polsce a pojedzie taki na zachod to juz dwadziescia metrow prze pasami dla pieszych sie zatrzymuje a w Polsce popie...la tak jak by sam niegdy przez pasy nie przechodzil
Kierowca
2 tyg. temu
Dojeżdżanie do zderzaka, wymijanie byle by przeskoczyć kolejne auto i za moment stać na światłach , przeganianie z lewego pasa podczas wyprzedzania z dozwoloną prędkością. Polacy nie potrafią prowadzić aut.
uwaga taxi
2 tyg. temu
wczoraj, 08.06. w Płocku taksówkarz pokazał typowy poziom chamstwa, kiedy prawidłowo zmieniałem pas ruchu, aby skręcić we właściwym kierunku, oczywiście "pan" taksówkarz jest najważniejszy i bardziej uprzywilejowany niż pojazdy uprzywilejowane, więc musiał pokazać swoje "mądrości" i nawyzywać, nie wdawałem się z tym dziadkiem w dyskusję, gdyż on i tak nie rozumie co to jest uprzejmość na drodze, a jeszcze by mu żyłka pękła z tej wściekłości.
bEizoDxf
piechur
2 tyg. temu
Kierowcy, oni nie uznają ciągłej ani podwójnej ciągłej, to najczęstsze wyskoki. Nagminnie robią to w Czeladzi na ul. Będzińskiej, a ze świateł pod dawnym kinem startują niczym formuła 1.
62 lata,.
2 tyg. temu
Za małe Kary,Mandaty,Ludzie Giną,
Najnowsze komentarze (60)
M.O.
2 tyg. temu
dronem mozesz sobie tesciowa podgladac,prawnie mandat z drona jest nielegalny
REW
2 tyg. temu
W Polsce budujemy drogi, które zabijają ludzi, a jakość wyszkolenia i respektowania prawa o ruchu przez kierowców jest tylko pochodną jakości dróg, i organizacji ruchu.
Co za
2 tyg. temu
bzdury. Kierowca jest zupełnie nieświadomy..., jak to nieświadomy, jak popełnia wykroczenie, na zdjęciu wyprzedzanie na podwójnej...
Tom
2 tyg. temu
Ale nagranie z drona nie ma żadnej mocy dowodowej. Nie sądzę, patrząc na jakość nagrania, aby dało się odczytać tablice rejestracyjne, a tym bardziej nalepkę na szybie. Nawet trudno było jednoznacznie ocenić kolor karoserii, bo coś z balansem bieli jest pomieszane. Chyba, że ten spaskudzony film to efekt kodeka, a surowy materiał jest lepszej jakości. Ale wątpię...
kier
2 tyg. temu
zawsze mnie zastanawia że jak wjadę do Niemiec na ich autostrady to naraz Polacy Ci sami znają przepisy i kulturę na drodze a do granicy bij zabij leć na łeb na szyję na piątego jak by się dało itd. czy to wina tego że tam jest mało znaków ale widomo po co lub kar
Stas
2 tyg. temu
Bez emocji, jedziemy zgodnie z przepisami i dron może nam skoczyć.
kierowca
2 tyg. temu
Polskie drogi to niestety "rób ta co chceta" i "wolna amerykanka". Po prostu większość nie dorosła do kierowania pojazdami. Jak nie ma policjanta lub fotoradaru to jest horror. Jak jest fotoradar to na ograniczeniu do 60 jadą 35!!! Czy to nie są debile? Ja zawsze jak jestem na przodzie staram się utrzymać te 60 by nie spowalniać ruchu. Niestety po minięciu radaru do skrzyżowania dojeżdżam jako jeden z ostatnich. Tak przez debili zapychane są skrzyżowania i powstają korki. Zabijają płynność jazdy i nakręca koszty. Do gnoju a nie do kierownicy!
pieszy
2 tyg. temu
Stanowczo protestuję przeciw bierności policji wobec rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przejściach. Stoi radiowóz kołami jednego boku na chodniku. Z przodu po tym chodniku dojeżdża do nich i jedzie dalej rowerzysta. ŻADNEJ REAKCJI !
bEizoDwX
AAAaa
2 tyg. temu
taa, niech kupią parę jeszcze helikopterów do rejestracji takich faktów. Każdą kasę, nawet tą naszą, można szybko wydać w nieprzemyślany sposób. Tu nie ma żadnej skutecznej kampanii poprawiającej bezpieczeństwo, a przepisy są z założenia psute.
delfinek
2 tyg. temu
Nie usprawiedliwiam kierowców bo faktycznie jeżdzą słabo ale czy serio nikt poza tym nie widzi jak w polsce fatalnie są oznakowane drogi , jak z pupy są wymyślone ograniczenia prędkości itp. Nosz ciety bosch , stuk puk w główke .... problem z bezpieczeństwem na drogach zaczyna sie w tym kraju zwłaszcza od fatalnego nielogicznego ich oznakowania i rozwiązań wrecz powodujących zagrożenie (zero logiki to u nas norma)!!! Może tym szanowne państwo sie zajmie w pierwszej kolejności a później niech sobie organizują "polowania na kierowców" Kiedy do tego kraju zawita normalność .... o zgrozo !!! Ostatnia zmiana przepisów dotycząca pieszych tylko potwierdza że ludzie nad tym pracujący nie mają ZIELONEGO pojęcia co robią - NULL 0 total
iqs
2 tyg. temu
No właśnie, policja poluje zamiast dbać o bezpieczeństwo. Przedsiębiorstwo do wystawiania mandatów.
123nico
2 tyg. temu
Za przekroczenie o 50 kula w łeb, za30 obcięcie prawej ręki, itd. Jak czytam wypociny ludzi, którzy uważają że wystarczy tylko podnieść wysokość kar i problem to ręce opadają. Piszecie, że w Niemczech kary są wysokie i dlatego Polacy jeżdżą tam przepisowo. Jest trochę inaczej - za przekroczenie o 20 na landówce zapłaciłem 15 euro (60 zły czyli nie tak dużo), ale gdybym to zrobił na osiedlu mieszkaniowym byłoby pewno z 200 euro. A co najważniejsze - na pewno by było. Czyli nieuchronność. Kolejna rzecz w Niemczech mam wrażenie, że policja dba o bezpieczeństwo, a nie jak w Polsce policja jest skoncentrowana tylko na suszeniu albo pościgach nieoznakowanymi radiowozami mając w poważaniu bezpieczeństwo a stawiając na dochód. Dowód; 2 albo 3 lata temu, policjanci w lipcu protestowali. Ich protest polegał na wystawianiu mandatów tylko niezbędnych i kontrolowanie miejsc niebezpiecznych (w skrócie). Wynik" 30% wypadków mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Te dane nawet niedowiarkom powinny dać do myślenia i podważyć przekonanie, że tylko podwyższanie kar jest remedium.
Kierowca malu...
2 tyg. temu
Polskie drogi...to chamstwo ,cwaniactwo,zero kultury ,piratctwo,jak jest 50 km /h to jadę 50 km ,bezwzględnie ,czy jadę prawym ,pasem czy lewym ..nie dajcie się zastraszyć .
pirat
2 tyg. temu
Polska Policja nigdy nie poluje na piratów - bo ci zawsze i wszędzie są bezkarni. Z pewnością nie na tych, którzy na lewym pasie wjeżdżają na zderzak samochodowi przed sobą - nawet przy 180 km/h Policja poluje na zwykłych kierowców, którzy jadą zwyczajnie po prostej, szerokiej i dość pustej drodze - tyle, że zbyt szybko.
...
Następna strona
bEizoDxz
bEizoDwG
bEizoDxG
bEizoDxH