programy
kategorie

Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

12 maja 1982 roku, w rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II, którego dokonał Ali Agca, udał się on do Fatimy, aby podziękować tam za ocalenie życia poprzez modlitwę. Nikt nie przypuszczał wtedy, że tego dnia nastąpi drugi zamach na życie papieża Polaka. Tym razem zamachowcem okazał się ktoś, kogo mało kto mógłby podejrzewać o tego typu zamiary. Na szczęście atak nie powiódł się i również tym razem pochwycono człowieka odpowiedzialnego za atak. Kim był zamachowiec z Fatimy? Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Drugi zamach na Karola Wojtyłę. Dlaczego hiszpański ksiądz Juan...

rozwiń
71 reakcji
20
21
30
Podziel się
Komentarze (30)
01-06-2020
iiiiiiiiBlask JPII jakby osłabł gdy pojawia się zaniechanie przy pedofilstwie księży .Zakłamanie
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(30)
iiiiiiii
4 lata temu
Blask JPII jakby osłabł gdy pojawia się zaniechanie przy pedofilstwie księży .Zakłamanie
drutt
4 lata temu
A jedenasty zamach na Papieża szykowało zbrojne ramię armii wyzwolenia Kubusia Puchatka.
olo
4 lata temu
Kościół zanurzył się w bagnie już bardzo dawno, niestety nie było takiego papieża który by miał odwagę lub ochotę odciąć złych kapłanów i przywrócić kościół wiernym, JP2 na pewno nim nie był, czy Franciszek da radę też wątpię, w końcu kolejne pokolenia młodych od nie go zupełnie odejdą.
Oczy
4 lata temu
Patrze na te komentarze i przerazenie: skad w tym kraju tyle bezdennej glupoty? Najwiecej zepsutego powietrza przez tych, ktorzy JP2 nie pamietaja, albo sikali w pieluche, jak On odchodzil. Robicie sobie czarno-bialy swiat bez najmniejszej proby zainteresowania sie zlozonoscia tamtego czasu. Nie rozumiecie, ze po setkach lat papiezy-Wlochow byl kims wyjatkowym, ale rownoczesnie musial dopiero zbudowac wplywy w skorumpowanym i pelnym wplywowych darmozjadow Watykanie. Nie rozumiecie, ze naglasnianie afer seksualnych i korupcyjnych w kk w Polsce sprzed 89r zaszkodziloby wiecej, niz by pomoglo. Ale po co rozumiec, jak mozna opluc bez rozumienia, prawda? Dzisial Franciszek walczy z wiatrakami i co - wiecej uwalczyl?
Oczy
4 lata temu
JP2 byl skromnym, porzadnym czlowiekiem. O pewnych rzeczach nie wiedzial, z pewnymi nie potrafil sie zmierzyc, a na pewne rzeczy nie byl to dobry czas. Tracicie jednak zupelnie z oczu to, czego dokonal. On byl z honorami przyjetym gosciem w meczecie, On byl tym samym w synagodze. Pokazywal nam wszystkim, co nas laczy, a nie co dzieli. Za zycia mowil, ze nie zyczy sobie zadnych pomnikow, a pewnie usmialby sie, gdyby ktos wspomnial o ogloszeniu go swietym. Dzis niestety wielu pseudokoscielnych politykow z ambon i w mediach (ich wlasnych tez) wyciera sobie gebe Jego slowami zonglujac nimi, jak pileczkami w cyrku. Dzis wielu mlodych ludzi pyszczy po nim nie majac zielonego pojecia o cienkiel linii, jaka On musial sie poruszac, by nie zepsuc tego, co robil, a i tak do niego strzelano. Franciszek jest calkiem inny - tez go cenie, ale czasy tez mamy inne. Mimo, ze chlop robi, co moze, to nie przebija sie przez ten twardy, rozpasany, samolubny, otoczony przepychem beton.
Najnowsze komentarze (30)
pietrzak czyl...
4 lata temu
tej ona 4 widac ze jej piso rydzykowy łeb porzestawiało
posoborowie t...
4 lata temu
@OczyJP2 byl skromnym, porzadnym czlowiekiem. O pewnych rzeczach nie wiedzial, z pewnymi nie potrafil sie zmierzyc, a na pewne rzeczy nie byl to dobry czas. Tracicie jednak zupelnie z oczu to, czego dokonal. On byl z honorami przyjetym gosciem w meczecie, On byl tym samym w synagodze. Pokazywal nam wszystkim, co nas laczy, a nie co dzieli. No tak, i dlatego tak wielu go hołubi, zapominając niestety o tym, czgeo Kościół zawsze nauczał (a to Nauczanie JEST NADAL aktualne), że poza Kościołem Rzymskokatolickim nie ma zbawienia. Poprzez eufemizmy typu "Pokazywal nam wszystkim, co nas laczy, a nie co dzieli.", i wychwalanie fałszywego ekumenizmu Jana Pawła II, wielu ludzi na świecie nie wie, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Jan Paweł II mówił po prostu to, co wielu ludziom PASUJE, i dlatego właśnie dopowiedzieli sobie, że to musi być prawda. Są głusi i ślepi na to, co faktycznie jest prawdą.
posoborowie t...
4 lata temu
@kiki "niedawno ogladalam film dokumentalny o "dzialalnosci" JP II. o powiazaniach banku watykanskiego, z wloska mafia! Mianowicie bank wytykanski " pral " pieniadze mafii! JP II finansowal , z tych pieniedzy, m.in. polska Solidarnosc!!! bez zgody mafii. Czy w Polsce tez mozna bylo ogladac ten dokument? watpie!!!" Proszę zauważyć, że można dowiedzieć się TYLKO O NIEKTÓRYCH sprawach. Zaś wiele innych pozostaje okrytych tajemnicą i/albo są znane niewielkiej części wiernych. Należy do nich przezde wszystkim, infiltracja najwyższych szczebli władzy w Kościele przez wrogów Kościoła, zwłaszcza masonerię. To że Bank Watykański IOR był wplątany w skandal Banco Ambrosiano (bo zapewne o tym był film, o którym Pani pisała), zaś dyrektor Banco Ambrosiano Roberto Calvi był członiem loży masońskiej "Propaganda Due" (P2), zamordowano go w niewyjaśnionych okolicznosciach w czerwcu 1982 r., to już wiadomo i to od dawna (przy okazji, iwdać, jak ŚMIESZNE są próby dyskredytowania osób usiłujących pisać o niebezpieczeństwie ze strony masonerii, jako o "nawiedzonych" piszących o "teoriach spiskowych" itp. - skandal loży P2 doprowadził w 1981 r. do ustąpienia rządu Forlaniego we Włoszech). Ale o tym, że np. człowiek odpowiedzialny za "reformę" Liturgii - ks. Annibale Bugnini, był członkiem masonerii, o tym wie niewielu - podobnie, jak o fatalncyh skutkach tej "reformy".
posoborowie t...
4 lata temu
Nikczemny czyn Ks. Juana Fernandeza Krohna z 12 maja 1982 r., nie ma żadnego usprawiedliwienia. Jest takie powiedzenie, że ten kto podnosi rękę na papieża, umiera. NIEZALEŻNIE OD TEGO, W Kościele mamy obecnie do czynienia z ogromnym kryzysem, i WBREW pozorom, to nie skandale seksualne wśród osób duchownych, są najgorsze (choć są oczywiście, OGROMNYM złem, i powinny być karane "bez okazywania litości", jak mówił Papież Św. Pius V odnośnie karania homoseksualizmu duchownych: pch24 pl/swiety-pius-v-o-homoseksualizmie-ksiezy--odrazajacy-wystepek-karac-bez-okazywania-litosci,62592,i.html). Jest coś JESZCZE GORSZEGO: erozja, a nawet upadek wiary, niejednokrotnie nie tylko w przypadku katolików świeckich, ale też i wśród osób duchownych. O tym kryzysie w Kościele, jego przyczynach i skutkach, a także, jak postąpić w tej sytuacji, można się dowiedzieć z książek: Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" (dostępna na: kaplicachorzow files wordpress com/2015/06/katechizm-o-kryzysie-w-koc59bciele.pdf), Abp Marcel Lefebvre, "Kościół przesiąknięty modernizmem" (dostępna na: bibula com/?p=74072), a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne bezpłatnie i legalnie, na stronie: piusx org pl/zawsze_wierni/). Temat ten jest też poruszany w książkach: 1. Marie Carré, "TW 1025 'FILOZOF' " (" 'Filozof ' TW 1025 czyli Pamiętnik Anty-Apostoła"), 2. Michael Davies, "Liturgiczne bomby zegarowe. Zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie", 3. Michael Davies, "Nowa Msza papieża Pawła", 4. Abp Marcel Lefebvre, "List otwarty do zagubionych katolików" (tytuł skrócony: "List do zagubionych katolików"), 5. Ks. Karl Stehlin "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre", 6. "Gdzie jest Twoja Msza, kapłanie ?" (Wydawnictwo "Te Deum"), a także we filmach oraz wykładach, które można ściągnąć bezpłatnie i legalnie, ze strony: piusx org pl/pobieranie (m.in. film "What We Have Lost" - "Oto, co utraciliśmy", z polskimi napisami).
posoborowie t...
4 lata temu
Poprzez nazywanie niedoszłego (dzięki Bogu) zabójcy Jana Pawła II, ks. Krohna "lefebrystą", jak i księży z Bractwa Św. Piusa "lefebrystami", maluje się w czarnych barwach, postać Abp Lefebvre'a i poglądy jego oraz księży z Bractwa Św. Piusa X. Większość osób nie rozumie powagi sytuacji w Kościele oraz szkód, jakie wyrządziły reformy Soboru Watykańskiego II i reformy posoborowe (m.in. wprowadzenie w 1970 r., posoborowej "Nowej Mszy" o przynajmniej częściowo protestancko-podobnym rycie). Osoby te są też nieświadome, fatalnych w skutkach zaniedbań, ze strony papieża Jana Pawła II, które przyczyniły się do jeszcze większego posoborowego kryzysu w Kościele.
posoborowie t...
4 lata temu
Często mówi się i pisze, że ks. Juan Fernandez Krohn, który dokonał próby zamachu na papieża Jana Pawła II 12 maja 1982 r., był "lefebrystą", zaś Abp Marcel Lefebvre i księża z założonego przezeń Bractwa Św. Piusa X, uważali Jana Pawła II za antypapieża. Otóż, NIE JEST to prawda. 1. nie ma kogoś takiego, jak "lefebryści", a określanie tym mianem Bractwa Św. Piusa X, jest tendencyjne i krzywdzące - sugeruje bowiem, że Bractwo to jest jakąś sektą założoną przez Abp Marcela Lefebvr'ea, tymczasem, są to po prostu KATOLICY 2. w momencie dokonywania próby zbrodniczego czynu, ks. Krohn nie należał już do Bractwa Św. Piusa X 3. Abp Lefebvre zawsze uznawał ważność wyboru na Tron Piotrowy, papieży soborowych i posoborowych (w tym Jana Pawła II), oraz zobowiązywał do tego, księży z Bractwa Św. Piusa X. Obecnie księża z tego Bractwa, również nadal uznają ważność wyboru na Tron Piotrowy, papieży soborowych i posoborowych (również Benedykta XVI i Franciszka).
Suweren
4 lata temu
TEN SWIETY powinien zostac patronem pedofilów. Inna swieta z Kalkuty brala kase za opieke nad umierajacymi i la5ala do najlepszych klinim w Szwajcarii, a swoim podopiecznym zamiast lekow kazala sie modlic... katolickia chamska podlosc j hipokryzja
kiki
4 lata temu
niedawno ogladalam film dokumentalny o "dzialalnosci" JP II. o powiazaniach banku watykanskiego, z wloska mafia! Mianowicie bank wytykanski " pral " pieniadze mafii! JP II finansowal , z tych pieniedzy, m.in. polska Solidarnosc!!! bez zgody mafii. Czy w Polsce tez mozna bylo ogladac ten dokument? watpie!!!
Oczy
4 lata temu
JP2 byl skromnym, porzadnym czlowiekiem. O pewnych rzeczach nie wiedzial, z pewnymi nie potrafil sie zmierzyc, a na pewne rzeczy nie byl to dobry czas. Tracicie jednak zupelnie z oczu to, czego dokonal. On byl z honorami przyjetym gosciem w meczecie, On byl tym samym w synagodze. Pokazywal nam wszystkim, co nas laczy, a nie co dzieli. Za zycia mowil, ze nie zyczy sobie zadnych pomnikow, a pewnie usmialby sie, gdyby ktos wspomnial o ogloszeniu go swietym. Dzis niestety wielu pseudokoscielnych politykow z ambon i w mediach (ich wlasnych tez) wyciera sobie gebe Jego slowami zonglujac nimi, jak pileczkami w cyrku. Dzis wielu mlodych ludzi pyszczy po nim nie majac zielonego pojecia o cienkiel linii, jaka On musial sie poruszac, by nie zepsuc tego, co robil, a i tak do niego strzelano. Franciszek jest calkiem inny - tez go cenie, ale czasy tez mamy inne. Mimo, ze chlop robi, co moze, to nie przebija sie przez ten twardy, rozpasany, samolubny, otoczony przepychem beton.
Maryja z radi...
4 lata temu
W roku 1981 w Rzymie dokonano zamachu na papieża, a swoje ocalenie Jan Paweł II przypisał wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej. "Jedna ręka trzymała pistolet, a inna prowadziła kulę" - powiedział później. Ktoś mógłby, co prawda, spytać, dlaczego nie poprowadziła jej tak, by pocisk w ogóle chybił. Ktoś inny mógłby napomknąć, że zespół chirurgów, którzy przez sześć godzin operowali papieża, też zasługuje na pewną wdzięczność - choć zapewne matczyna dłoń kierowała również ich skalpelami. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest, że zdaniem papieża to nie po prostu Matka Boża "prowadziła kulę". To konkretnie Matka Boża Fatimska! A co robiły w tym czasie Matka Boska Częstochowska, Najświętsza Panienka z Lourdes, Nasza Pani z Gwadelupy, Matka Boża z Medjugorje, Matka Boska z Akity, Matka Boża z Zeitoun, Dziewica z Garabandal, Matka Boża z Knock - czy akurat miały inne sprawy na głowie?
malinowski,sa...
4 lata temu
syn i kochanka wojtyly podobno wtedy bardzo sie przejeli.
Pablito
4 lata temu
Mial dosc chronienia pedofili w koloratkach przez wojtyle.
nba
4 lata temu
karierowicz, jak wszyscy w sutannach
jasio
4 lata temu
Papiez sie pomylil powinien byl podziekowac Chrystusowi a nie jego matce . Czy to pomylka czy celowe balwochwalstwo