bFQLAbYQ
bFQLAbYU
bFQLAbYY
programy
kategorie
bFQLAbYR

Dziesiątki kontenerowców zalegają w porcie Los Angeles. Amerykanie boją się pustych półek

Dziesiątki statków towarowych stoi przed portami w okolicach Los Angeles. Wszystko przez niedobory pracowników. Rosnący popyt na towary importowane powoduje zatory w amerykańskim łańcuchu dostaw. Porty w Los Angeles i Long Beach obsługują nawet 40 proc. kontenerowego transportu towarowego do Stanów Zjednoczonych. Po ponownym ożywieniu tamtejszej gospodarki, zwiększa się zapotrzebowanie na obiekty obsługujące same ładunki. - Importerzy czekają na odbiór swoich ładunków dłużej, niż kiedykolwiek wcześniej. Kontenery zalegają w porcie średnio sześć dni w porównaniu z dwoma dniami oczekiwania w czasach przed pandemią - wyjaśnia Gene Seroka, dyrektor wykonawczy z Port of Los Angeles. Jak podaje agencja Associated Press, pojawiają się też doniesienia o niedoborze ciężarówek i kierowców do transportu towarów z rozładowanych kontenerów. Z podobnym problemem zmaga się obecnie Wielka Brytania. Wąskie gardło łańcucha dostaw budzi obawy wielu amerykańskich sprzedawców...

rozwiń
216 reakcji
40
81
95
Podziel się
Komentarze (95)
30-09-2021
petr czechJak się oddało prawie całą produkcję przemysłową Chinom to teraz są konsekwencje.
zobacz więcej komentarzy (95)

Programy Wirtualnej Polski

bFQLAbZd
KOMENTARZE
(95)
petr czech
9 miesięcy temu
Jak się oddało prawie całą produkcję przemysłową Chinom to teraz są konsekwencje.
vsv
9 miesięcy temu
Dziwne. Wielu ludzi żyje na skraju nędzy, bo nie ma dostępu do godnej pracy, a towaru nie można rozładować, bo podobno nie ma komu... Wszystko to wygląda na ustawkę władzy, która sztucznie wszczyna kryzys na ogromną skalę i to w każdej dziedzinie życia. W Polsce komunę likwidowali także sztucznie wywołanymi brakami towarowymi. Polska produkowała wszystkiego wielokrotnie więcej niż dzisiaj, włączając w to jadalną żywność, a mimo to wszystkiego brakowało. I w ten sposób ludzie zgodzili się na zmianę systemu władzy...Na jaką zmianę obecnie się zgodzimy?
obywatel
9 miesięcy temu
wystarczy ze otworza granice z Meksykiem, rozladuja wszystko w pare minut.
bFQLAbZv
pracownik
9 miesięcy temu
30 tyś kontenerowców truje ludzi niczym miliony aut czy to się zmieni , wątpię bo to przecież ekonomia i zarobek.
antyklerykal
9 miesięcy temu
TAK TO JEST JAK GOSPODARKA OPIERA SIĘ NA DOSTAWACH Z ZEWNĄTRZ, PO PROSTU KRAJE KATOLUDÓW WPADŁY W KRYZYS TYLKO TEGO NIKT OFICJALNIE NIE POWIE !!!!
Najnowsze komentarze (95)
Maciek
9 miesięcy temu
Chiny emitują tyle CO2 co 16 państw razem wziętych z pierwszej 20 największych trucicieli na świcie. Jeden silnik okrętowy emituje tyle spalin co 25-30 tys. samochodów osobowych. Łapiecie te proporcje? A to my, mieszkańcy UE płacimy za limity emisji CO2 świadomie obniżając tym własną konkurencyjność, gdy tymczasem Chiny i USA mają głęboko w d... całą tę ekologię.
fsd
9 miesięcy temu
To nie popyt na towary z zagranicy ale utracenie możliwości produkowania towarów w kraju. Dzieki temu Chiny uzależniły USA, jak Europę od lekarstw. Covid był testem dla Europy na ile jest gotowa przeciwstawić się mocy azjatyckiego hegemona. Już wiadomo że nie może. Uczcie się chińskiego póki czas.
Artur C. Clar...
9 miesięcy temu
7 miliardów ludzi i każdy chce mieć wszystko. To nie może skończyć się dobrze...
POLAK
9 miesięcy temu
W ANGLII NIE MA LUDZI W AMERYCE NIE MA LUDZI W POLSCE NIE MA LUDZI. GDZIE TE LUDZIE ?
Proste
9 miesięcy temu
Kto zarabia więcej celebryta i jutuber czy murarz i nauczyciel? To już wiecie czemu nie ma komu rozładowywać.
Irena
9 miesięcy temu
Podeślijmy im naszych spadochroniarzy.
hahaha
9 miesięcy temu
W AMERYCE ROBIĆ NI MA KOMU ????? A ci co przed nimi piłkarze klękają, tylko zasiłki potrafią brać i gibać się jak paralitycy ???? Powodzenia czerwona Ameryko.
andy
9 miesięcy temu
22 zł za godzine brutto plus obiat za złotówkę i nie ma chętnych ? dziwne.
bFQLAbZn
Miki
9 miesięcy temu
Kowboje wymieniaja swoj papier toaletowy, pomalowany na zielono wlasnie na te kontenery, pelne dobr z calego swiata. Jezeli ktos zglasza sprzeciw, przeciwka takim praktykom, to zrzucaja na niego kilka bombek i mowia, ze w tym miejscu nie dziala demokracja...
SiemZiemkiewi...
9 miesięcy temu
viceprezydent USA. Ile kosztuje curry w Indiach? Ile pestycydów jest na uprawach przypraw transportowanych z Indii? Ile Rajców z Partii Pracy w GB chce urządzić sobie kraj jak swoją ojczyznę? Co zrobić, żeby elektorat Indii miał prawo głosu? Niech zdadzą egzamin z Praw Człowieka w Europie, żeby półgłówki nie wyznaczali przyszłości UE na wzór i upadek Indii. Do Szkoły elektoracie upadku, a nie Posłańca Polski - Ziemikiewicza aresztują na rozkaz tej ów ignnoracji z Partii Pracy w GB. Jej Rozum nie nadaje się na żaden Urząd na Ziemi.
grasz w zielo...
9 miesięcy temu
Jak mogą wymienić papier pomalowany na zielono na konkretny towar to korzystają z możliwości dopóki mogą.
awa
9 miesięcy temu
Niech skresla pomoc socjalna
spekulacja
9 miesięcy temu
W tych kontenerach sa materiały budowlane wykupione w Europie w celu spekulacji-teraz poleżą, nabiorą wartości a następnie popłyną s powrotem.
lobo
9 miesięcy temu
To wina tanich niby zakupów internetowych i całych tych sklepów bez magazynów i przechowali. same wielkie sieci wożące towar pomiędzy sklepami zapasy na 12 godzin. Brak magazynów przy montowniach. Magazyny na kółkach i opowiadanie bredni o logistyce. Towar jest ale jedzie a czy dojedzie oto jest pytanie. Zamówcie obiad do domu, lenie, a umrzecie wnet z głodu
...
Następna strona
bFQLAbZP
bFQLAbYW
bFQLAbZW
bFQLAbZX