bFYdOoGc
bFYdOoGg
bFYdOoGk
programy
kategorie
bFYdOoGd

Edukacja. Wiceszef ZNP: "Zawiedliśmy się na żonie prezydenta

Związek Nauczycielstwa Polskiego spotkał się z kandydatami na prezydenta RP. - Spotkaliśmy się z Biedroniem i Trzaskowskim, a Kosiniak-Kamysz wysłał do nas list. Natomiast inni kandydaci nie zareagowali - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. - Niestety zawiedliśmy się na żonie prezydenta. Kiedy były określone zmiany systemowe, bardzo groźne, zabrakło nam właśnie żony prezydenta jako nauczycielki. Prezydent na pewno powinien z nami porozmawiać. To jest przeszło 600 tys. pracowników. Oświata nie jest ani czerwona, ani czarna. Jest nasza - dodał.

Tranksrypcja:Panie prezesie, jeszcze na koniec muszę spytać. Z którymi ka...
rozwiń
To znaczy ja bym powiedział... Spotkaliśmy się z Biedroniem, spotkaliśmy się z Trzaskowskim. List do nas przesłał Kosiniak-Kamysz.
Natomiast inni kandydaci nie zareagowali. To nie, że odmówili. Andrzej Duda nie zareagował? Nie. To co? Edukacja dla niego nie jest znacząca?
Może ma dobrego doradcę w domu. Jego żona była nauczycielem. Właśnie wie pan, niestety zawiedliśmy się na żonie pana prezydenta.
Kiedy były określone zmiany systemowe, bardzo groźne dla systemu, zabrakło nam właśnie żony pana prezydenta jako nauczycielki.
Woleliby panowie i panie nauczycielki, żeby spotkał się z nimi zamiast z Donaldem Trumpem?
Wie pan, akurat w takich kategoriach nie myślałem, czy nie myśleliśmy. Natomiast na pewno powinien z nami porozmawiać, bo jeszcze raz - zresztą pan o tym powiedział - to jest przeszło 600 tysięcy pracowników.
Oświata nie jest ani czerwona, ani czarna. Jest nasza. W związku z tym, wspólnie powinniśmy mówić o systemie edukacji.
Również w kontekście teraz tej pandemii, tych wszystkich zagrożeń, które są dla dziecka. Jest jeszcze druga tura - zobaczymy.
Może przed drugą turą wyborów pan prezydent znajdzie czas. A możliwe. Liczymy na to. Rozumiem, że zaproszenie wysyłacie?
Przepraszam.
Nie wysyłaliśmy przed drugą turą tylko przed pierwszą do wszystkich kandydatów.
Będziemy rozważać, co się wydarzy po pierwszej turze.
66 reakcji
23
43
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bFYdOoGp
KOMENTARZE
(0)
bFYdOoHb
bFYdOoGi
bFYdOoHi
bFYdOoHj