bGyFxBLU
bGyFxBLY
bGyFxBMc
programy
kategorie
bGyFxBLV

Ferie w Polsce. Masowe kontrole policjantów z drogówki

Uwaga na bezpieczeństwo swoje i dzieci w aucie. Jesteśmy na półmetku ferii w całym kraju. W tym roku przez pandemię są one inne. Nie zmieniły się jednak kontrole policji. W całym kraju policjanci drogówki starają się dbać o bezpieczeństwo kierowców i dzieci. W Szczecinie wdrożono akcję "Pasy i foteliki". Tamtejsza drogówka skrupulatnie sprawdza znajomość przepisów. Kierowcy są zatrzymywani pod kątem weryfikacji zapiętych pasów i przewozu dzieci. Brak pasów lub ich złe zapięcie grożą kalectwem, a skrajnie nawet śmiercią. Zapięte pasy nie powinny być skręcone i właściwie ułożone przez środek ramienia, klatkę piersiową i pod kolcami biodrowymi. W przypadku najmłodszych pasażerów konieczna jest jazda w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym. Dotyczy to dzieci poniżej 150 cm wzrostu. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat – 100 zł i 2 pkt karne za brak pasów, a przypadku nieprawidłowym przewożeniu dziecka – 150 zł i aż 6 pkt karnych.

11-01-2021
181 reakcji
9
117
55
Podziel się
bGyFxBLX
Komentarze (55)
12-01-2021
naduz.
Czy nie widzicie tu nadużycia prawa dlaczego są zatrzymywani kierowcy nie łamiący prawa o ruchu drogowym, a to pseudo bezpieczeństwo stanowi tylko pretekst do bezprawnego...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (55)

Programy Wirtualnej Polski

bGyFxBMh
KOMENTARZE
(55)
naduz.
2 lata temu
Czy nie widzicie tu nadużycia prawa dlaczego są zatrzymywani kierowcy nie łamiący prawa o ruchu drogowym, a to pseudo bezpieczeństwo stanowi tylko pretekst do bezprawnego zatrzymywania pojazdów.
qwerty
2 lata temu
akcja budżet + rusza hahahhahahhahha
Adam
2 lata temu
To są kontrole tylko i wyłącznie dla zwykłych obywateli bo ci ze stołków wyżyj mają to w D....ie tak to działa .
bGyFxBMz
miś
2 lata temu
No wiec, co to jest teren zabudowany? Co to nie wierzycie milicji!?
Wiesiek
2 lata temu
Co to są kolce biodrowe?! Ja mam jeden kolec, tak po środku bioder i do przodu. Częściej zakładam tam kaganiec.
Najnowsze komentarze (55)
polak
2 lata temu
a od kiedy to sie karze podwujnie w konstytucji napisane za to przewinienie jest jedna kara a nie mandat i punkty tylko dutrnie se zgadzajo na to
Exd
2 lata temu
Rowerzystów nie sprawdzają ze znajomości przepisów o ruchu drogowym.
NaturalLow
2 lata temu
spytajcie milicjanta kto dal mu prawo zatrzymywania was? policja tak jak sady i... Polska to firmy prywatne! Wszystko mozecie zabki sprawdzic w internecie. Nie podam gdzie. Prosze poszukac i dac troche od siebie. Nie czekac na gotowe tylko ruszyc tym oglupionym przez media rozumem! POLAND REPUBLIC OF... RESZTA WASZA
rodak
2 lata temu
Policja już nie ma zaufania . Wiekszośc z nich to bezmyślni wykonawcy poleceń swoich panów politycznych.
babcia
2 lata temu
Cytat z art. "Zapięte pasy nie powinny być skręcone i właściwie ułożone przez środek ramienia, klatkę piersiową i pod kolcami biodrowymi." O matko kto to pisze. To jak mają być ułożone? Niewłaściwie?
Zgłaszam to
2 lata temu
Przepisy bezwzględnie zabraniają postoju autem w tunelu, na moście lub na wiadukcie niezależnie od warunków. Nawet parkowanie pod wiaduktem na powierzchni wyłączonej z ruchu, a także na tzw. poboczu jest zabronione.
Pytanie
2 lata temu
Czy policjanci w Polsce są badani codziennie przed służbą na zawartość alkoholu we krwi oraz substancji psychoaktywnych ?
HAHA
2 lata temu
WRESZCIE KTOŚ WZIĄŁ SIĘ ZA MASOWE KONTROLE POLICJANTÓW Z DROGÓWKI.
bGyFxBMr
wacek
2 lata temu
Policja złodziei nie umie odnaleść .Kierowcy najbardziej są prześladowani i karani, za byle co to jest najłatwiejszy łup.
patrzałek
2 lata temu
A ja zrządził bym ,badanie trzeźwości każdego ranka wszystkich policjantów,oraz przed podjęciem przez nich pracy(służby?). Powinni zacząć od siebie te trzeźwe poranki.
Rafal
2 lata temu
Nie ma to jak zaparkować pod wiaduktem i zatrzymywać pojazdy, ale co się dziwić, policyjne radiowozy nagminnie łamią przepisy drogowe, tu przynajmniej włączyli "koguty".
były wyborca
2 lata temu
W rzeczy samej,często mówiąc kolokwialnie gamoń w policyjnym mundurze zatrzymuje cie bo ma mu wolno,mimo,ze nie popełniłe(a)ś żadnego wykroczenia.Dajcie im jeszcze prawo bezwarunkowego karania mandatami,a patologia szybko się odrodzi.Co ssyny chcecie zrobić z tej krainy?!
Tak w życiu
2 lata temu
I często zadawane pytanie . Czy 200 bez karteczki ,albo 500 z karteczką i szukamy ??
logik
2 lata temu
Panie piszący, pisz pan logicznie. Cyt.: "drogówka ... sprawdza znajomość przepisów". A od kiedy ma takie prawo? Co prawda piszesz pan potem, że nie o to chodzi, ale niesmak pozostaje, he, he ... ;-)
bGyFxBMT
bGyFxBMa
bGyFxBNa
bGyFxBNb