bEiWgzVM
bEiWgzVQ
bEiWgzVU
programy
kategorie
bEiWgzVN

Fizjoterapeuci mają pełne ręce roboty. "Przyjmuję kilkunastu pacjentów dziennie"

Pandemia koronawirusa zbiera żniwo na wielu polach. Po ponad roku, kiedy nasza aktywność fizyczna została w znacznym stopniu ograniczona, więcej czasu spędzamy w domach przed komputerem (nauka i praca zdalna). Odczuwamy też stres wywołany lękiem o naszych bliskich i niepewną sytuacją finansową. Oba te czynniki spowodowały, że ortopedzi i fizjoterapeuci zauważyli wyraźny wzrost liczby pacjentów z dysfunkcjami narządów ruchu. - Pamiętam pacjentkę, która z powodu stresu nie była w stanie otworzyć wystarczająco szeroko ust u dentysty - mówi Rafał Burzyński, fizjoterapeuta. Jak szacuje, zainteresowanie fizjoterapią wzrosło o około 30 procent, a sam przyjmuje nawet kilkunastu pacjentów jednego dnia. Często ze schorzeniami, które powinny pojawiać się w znacznie późniejszym wieku. Jak dbać o kręgosłup, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem? Zobaczcie rozmowę Mieszka Rozpędowskiego.

76 reakcji
28
20
28
Podziel się
Komentarze (28)
17-05-2021
Michal
Sam jestem fizjoterapeutą i niestety ale stan młodych ludzi jest gorszy niż staruszków. Nie mają siły mięśniowej, gibkości czy koordynacji. Jak się coś nie zmieni to ci...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

bEiWgzVZ
KOMENTARZE
(28)
Michal
miesiąc temu
Sam jestem fizjoterapeutą i niestety ale stan młodych ludzi jest gorszy niż staruszków. Nie mają siły mięśniowej, gibkości czy koordynacji. Jak się coś nie zmieni to ci ludzie zasilą rzesze ludzi na rencie inwalidzkiej.
ok0
miesiąc temu
chemia, chemia, chemia ,,samo zdrowie''
ADrian
miesiąc temu
Bzdura. Covid to wymówka. Siedzący tryb życia i "zdrowy" sposób odżywiania daje efekty.
bEiWgzWr
Chęciny
miesiąc temu
Covid w aktywności fizycznej nie przeszkadza, wystarczy wyjść na rower, poćwiczyć w domu, nawet 15 min. ćwiczeń dziennie dużo daje, sama tylko tyle poświęcam na ćwiczenia i mimo 45 lat nic mnie nie boli.
Lipa
miesiąc temu
Bo fizjoterapeuta na NFZ to jest wizyta na 10-15 min, nie oszukujmy się ale przy takich standardach nie uleczą żadnego pacjenta.
Najnowsze komentarze (28)
Jedrek
miesiąc temu
A to Ci nowina , przez ostatnie 30 lat przychodzili do ,, pracy ,, tylko po wyplaty . Teraz w okresie pandemi, zobaczyli co to praca :)))
Widz
miesiąc temu
Nic tylko otwierać prywatne za kłady NFZ płaci hehe
Ciało monoklo...
miesiąc temu
Taaa problemy z kręgosłupem. Bardzo bezpieczna choroba ... zwłaszcza diagnozowana zdalnie.
RR44
miesiąc temu
Uważam, że wszyscy wyborcy PiS powinni dostać rentę w wysokości średniego wynagrodzenia.
ISLA
miesiąc temu
MŁODZI LUDZIE NIE SĄ NAWET TAK SPRAWNI FIZYCZNIE JAK ICH DZIADKOWIE!!! WIDAĆ TO NP W SANATORIUM, NP NA BASENIE GDZIE DZIADKI POTRAFIĄ ĆWICZYĆ TRZY RAZY BARDZIEJ WYDAJNIE I DŁUŻEJ NIŻ NASTOLATKOWIE!!! ZGROZA!!
matka
miesiąc temu
co za bzdury....ci co sie przed covidem nie ruszali teraz na chorobę zwalają. ja biegałam przed , w trakcie i po. i nic mi nie jest. a też pracuję przykomputerze...
xyz
miesiąc temu
Do marca zeszłego roku regularnie chodziłam na basern. Potem baseny zamknięte na siedem spustów. Jak tylko chwilkę były czynne nadrabiałam ale to nie to samo co regularny ruch w odciążeniu. Mam coraz większe problemy z biodrem i kolanami, które jeszcze rok temu spokonie trzymałam w ryzach. Bieganie odpada, rower możliwy kiedy sprzyja temperatura i warunki pogodowe. Fikanie w domu na dywanie mnie nie bawi. I jak tu regularnie dbać o kondycję kiedy się nam tego od wielu miesięcy omawia? I jeszcze przez pół roku kagańce zamiast świeżego powietrza...
hey
miesiąc temu
bzdury klepiecie, covid jedno (pocovidowców system nie udźwignie, ale już nie będzie tak medialny), przyczyną jest nałożenie covid i innych schorzeń, np HCV (sama w sobie - cicha śmierć) powoduje nie tylko marskość wątroby - rak, ale wirusowe zapalenie stawów i innych schorzeń (ciężkich), szacuje się na 200 000 chorych, ludzie związani z tą chorobą mówią o co najmniej 700 000 (koszt leczenia ok. 75 000 zł, zakażenie to głównie służba zdrowia), takich chorób jest dużo więcej ale ogólnie informacji na takie choroby brak
bEiWgzWj
A_wystarczy
miesiąc temu
robić coś małego, ale REGULARNIE - niestety ludziom zwyczajnie się nie chce - bo za zimno, za gorąco, deszcz pada, itp...
hejt
miesiąc temu
A co telefon już nie wystarcza.
chcemy zylaki...
miesiąc temu
jak marnowac zdrowie przy monitorkach to ucząc sie czegoś co da ci potem chleb. Poważna sprawa tez sa nieleczone żylaki , żaden kekarz rodzinny nie zapyta sie czy masz zylaki, żaden chirurg nie skieruje cie na operacje zykakow, chyba ze sytuacja jest poważna. Jezeli ci skieruje to cie potna w szpitalu, bo nfz nie zapewnia leczenia laserowego co juz jest standardem w USA i innych krajach Europy, zostaje ci jedynie chodzenie po gabinetach prywatnych i mozolne usuwanie zylakow ostrzykiwaniem co kosztuje 500 zl za jeden zabieg, a trzeba powtorzyc, albo jak jesteś jeszcze bogatszy laser co kosztuje conajmniej 4000 zl, wiec ludzie zaniedbuja i dlatego sa zakrzepice, a nie dlatego, że jest covid, i dopouki tego problemu sluzba zdrowia nie rozwiąze beda choroby naczyniowe potem sercowe , zakrzepice i zgony!!!
Jejku
miesiąc temu
Bzdura covid to zaslona dymna trującej paszy z dyskontów . To dyskonty ze swoją paszą są odpowiedzialne za masową śmierć wśród Polaków zwłaszcza młodych
lallala
miesiąc temu
Kuzyn męża miał latami bule kręgosłupa. Udał się do lekarza. Okazało się że jest narośl w odcinku lędźwiowym w takim miejscu, że operacja jest ostatecznością ponieważ na 99 % zostanie uszkodzony kręgosłup co spowoduje paraliż.
Lipa
miesiąc temu
Bo fizjoterapeuta na NFZ to jest wizyta na 10-15 min, nie oszukujmy się ale przy takich standardach nie uleczą żadnego pacjenta.
bEiWgzWL
bEiWgzVS
bEiWgzWS
bEiWgzWT