bFgjgwMQ
bFgjgwMU
bFgjgwMY
programy
kategorie
bFgjgwMR

Forum w Krynicy się nie odbędzie? Szumowski wprost

- Jeżeli Krynica będzie leżała w czerwonej strefie, to Form Ekonomiczne trzeba będzie odwołać. Nie może się odbyć - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski minister zdrowia Łukasz Szumowski. Na razie Krynica to czerwona strefa, gdzie mają od soboty obowiązywać ścisłe obostrzenia dotyczące organizacji imprez, rygorów sanitarnych i zasłaniania twarzy także na zewnątrz. Dopytywany, czy do 8 września, kiedy ma ruszyć Forum, coś może się zmienić, Szumowski wskazał, że wskaźniki zachorowalności są analizowane dwa razy w tygodniu. – Decyzje będziemy podejmowali raz na tydzień. (…) Być może za trzy tygodnie Krynica będzie strefą zieloną, ale na razie jest czerwoną. I nie można tam organizować tak dużej imprezy – podkreślił minister.

Tranksrypcja:A co z dużymi imprezami? Chociażby znana już od wielu lat im...
rozwiń
Organizatorzy mówią, że na razie niczego nie odwołujemy, ale jest no trzy tygodnie do rozpoczęcia. Jeżeli to będzie dalej czerwona, to trzeba będzie taką imprezę odwołać?
Oczywiście. Jeżeli to będzie czerwona strefa dalej, to trzeba będzie odwołać.
Czyli Forum Ekonomiczne jeżeli to będzie czerwona strefa, nie może się odbyć? Nie może się odbyć.
A jak na przykład z EKG w Katowicach? Bo Katowice nie są w czerwonej, ale całe, dookoła Śląsk, już w tej czerwonej strefie jest. To wtedy jest takie miasto wyłączone niejako?
To jest bardzo specyficzna sytuacja Śląska i oczywiście tutaj wiele regulacji trzeba doprecyzować - choćby na przykład transport miejski.
Gdzie jeżeli transport przejeżdża przez strefę czerwoną i wjeżdża do strefy żółtej czy zielonej - oczywiście na całej linii powinny być regulacje takie jak w tej najgorszej strefie.
No i oczywiście, że w samych Katowicach, jeżeli one nie są strefą czerwoną, to te regulacje nie obowiązują.
Natomiast chcemy jakąś miarę, jakiś prosty wskaźnik zastosować i on na pewno będzie miał swoje ograniczenia, będzie miał swoje wady, ale jest to lepsze niż nie robienie nic.
Można by cały region zamknąć, ale znowu wtedy osoby, które mieszkają w strefach, które są przygraniczne ze strefami czerwonymi, również miałyby obostrzenia, a tak naprawdę ich powiat może być całkiem niezłej kondycji.
No, tutaj trzeba jakąś przyjąć po prostu miarę.
To w takim razie skoro o tych miarach wracamy - wracam do tej Krynicy. Czy w takim razie teraz, tu i dziś powiedziałby pan organizatorom - przestańcie organizować to Forum Ekonomiczne?
Czy jest szansa, że jeszcze się zmieni do tego czasu Krynica z czerwonej strefy na zieloną i będzie można to Forum przygotować?
My będziemy analizowali te wskaźniki 2 razy w tygodniu, a tak naprawdę decyzję będziemy podejmowali raz na tydzień.
W związku z tym jeżeli naprawdę popatrzymy na to, co robimy. Jeżeli naprawdę weźmiemy się i ograniczymy znacznie te nasze działalności - być może za 3 tygodnie Krynica będzie już strefą zieloną
Ale jak na razie jest strefą czerwoną i na pewno nie można organizować tak dużej imprezy.
90 reakcji
31
58
1
Podziel się
Komentarze (1)
07-08-2020
Lipa
I dlatego o nowościach w medycynie czyta się w "Lancet" a nie na WP. Tutaj oszołomy co dzień wyjeżdżają z nową teorią, którą 2 dni później zmieniają o 180 stopni. Bez...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bFgjgwNd
KOMENTARZE
(1)
Lipa
rok temu
I dlatego o nowościach w medycynie czyta się w "Lancet" a nie na WP. Tutaj oszołomy co dzień wyjeżdżają z nową teorią, którą 2 dni później zmieniają o 180 stopni. Bez żadnej odpowiedzialności
Najnowsze komentarze (1)
Lipa
rok temu
I dlatego o nowościach w medycynie czyta się w "Lancet" a nie na WP. Tutaj oszołomy co dzień wyjeżdżają z nową teorią, którą 2 dni później zmieniają o 180 stopni. Bez żadnej odpowiedzialności
bFgjgwNP
bFgjgwMW
bFgjgwNW
bFgjgwNX