bCOfSrxg
bCOfSrxk
bCOfSrxo
programy
kategorie
bCOfSrxh

Fundusz pomocowy dla nauczycieli. "90 procent pieniędzy zostało przekazanych"

Społeczny Komitet "Wspieram Nauczycieli" zebrał w ubiegłym roku ponad 8,5 mln zł dla strajkujących nauczycieli. - Te pieniądze są systematycznie przekazywane osobom, które spełniają kryteria. To nie jest tak, że ktoś sobie zawłaszczył te pieniądze. Mówimy o akcji, która dotyczy bez mała 600 tysięcy ludzi - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Około 90 procent tej kwoty zostało przekazanych - dodał. Zapewnił też, że pokaże dane dotyczące wypłat.

Tranksrypcja:Dobrze, to spytam jeszcze o jedną rzecz. Wrócę do rozliczeni...
rozwiń
Co się stało z pieniędzmi? 8,5 miliona złotych, które zostały zebrane w trakcie takiej zbiórki społecznej przez komitet społeczny, który powstał. Czy one zostały już rozliczone w jakiś sposób?
Te pieniądze są systematycznie przekazywane osobom, które spełniają kryteria. To nie jest tak, że ktoś sobie zawłaszczył te pieniądze.
Proszę zauważyć, że my mówimy o akcji, która dotyczy bez mała 600 tysięcy ludzi.
No dobrze, ale to już jest rok prawie od tego czasu, naprawdę. Ale uważam, że w takim czasie powinno się te pieniądze przekazać.
No ludzie je przekazywali nauczycielom, a one gdzie teraz są? No nie nie nie. Ja bym powiedział - no nie mam akurat przy sobie tych danych, ale około 90% tej kwoty zostało przekazanych.
Również przekazywane są pieniądze z naszego związkowego funduszu dla członków związku. Ale, to nie jest sprawa, że ja panu powiem, proszę mi wierzyć. Nie sprawa wiary.
Tylko to każdy taki wniosek musi być zweryfikowany, bo my przekazujemy nie nasze pieniądze.
Może mi pan obiecać, że jak pan wyjdzie z tego studia, to pokaże mi pan dokumenty pokazujące właśnie, że te przelewy poszły, ile jest tych środków i tak dalej, i tak dalej? Możemy się tak umówić?
Że w ciągu - do końca dzisiaj dnia byśmy dostali takie informacje. Ja nie widzę problemu. Co prawda zespół, którym kieruję, się tym nie zajmuję. Ale jest inny zespół, który oczywiście na bieżąco. Czyli umowa? Oczywiście.
126 reakcji
29
96
1
Podziel się
Komentarze (1)
19-02-2020
Nauczyciel
Nie jesteśmy z żoną w żadnym związku zawodowym, żona strajkowała przez cały okres strajku, ja wspomagałem dyrektorkę przy egzaminach. Nie dostaliśmy żadnej rekompensaty z...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bCOfSrxt
Napisz komentarz
19-02-2020

NauczycielNie jesteśmy z żoną w żadnym związku zawodowym, żona strajkowała przez cały okres strajku, ja wspomagałem dyrektorkę przy egzaminach. Nie dostaliśmy … Czytaj całość

20-02-2020

AgataJestem nauczycielem, również strajkowslam przez cały czas. Straciłam niemal całą pensję, ale jak widać, przeżyłam. I chcę podziękować wszystkim … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)
bCOfSryf
bCOfSrxm
bCOfSrym
bCOfSryn