bCMWpZZw
bCMWpZZA
bCMWpZZE
programy
kategorie
bCMWpZZx

"Gazeta Wyborcza" o Patrycji Koteckiej. Jarosław Gowin: to nie troska o praworządność

"Gazeta Wyborcza" opublikowała tekst o świadku koronnym Piotrze K. ps. Broda. Zarzuca żonie Zbigniewa Ziobry, Patrycji Koteckiej rzekome kontakty ze światem przestępczym. Pytany, czy prokuratura powinna interweniować w tej sprawie, Jarosław Gowin odparł: "nie wydaję mi się, żeby istniały jakiekolwiek podstawy do działań". Polityk był również pytany o wpis premiera, który skrytykował "GW". - Publikowanie takich materiałów akurat teraz, w toku kampanii, na pewno nie są podyktowane troską o praworządność- skwitował Gowin.

Tranksrypcja:Jak prokuratura powinna zbadać sprawę żony prokuratora gener...
rozwiń
Nie wydaje mi się, żeby istniały jakiekolwiek podstawy do działań prokuratury w odniesieniu do małżonki pana ministra Zbigniewa Ziobry.
Tak? No, jeżeli są zarzuty, że zeznanie składa świadek koronny, w tle pojawia się świat przestępczy, to naprawdę pan uważa, że sprawą nie należy się zajmować?
Te zeznania świadka koronnego zostały złożone w roku 2009. Jestem przekonany, że od tego czasu minęło tyle lat, zmieniały się rządy.
Wtedy w 2009 roku przecież rządziła koalicja Platforma-PSL. Wszystkie fakty na pewno zostały zweryfikowane. Gdyby cokolwiek z tych zeznań było zgodne z prawdą.
I pan redaktor, i ja, i wszyscy w Polsce byśmy od lat o tym wiedzieli. To po co w takim razie taka ostra reakcja premiera?
Które właściwie kieruje swoje słowa do Gazety Wyborczej i mówi, że kiedyś takie ataki to się nazywało damskim bokserem.
A to pańskim zdaniem to jest reakcja nie adekwatna? Ja uważam, że publikowanie takich materiałów, o których od dawna przecież było wiadomo, że one są.
Publikowanie ich akurat teraz w toku kampanii wyborczej - no, proszę wybaczyć, ale na pewno nie jest podyktowane troską o praworządność.
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bCMWpZZJ
Napisz komentarz
bCMWqaav
bCMWpZZC
bCMWqaaC
bCMWqaaD