programy
kategorie

Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"

- Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy - powiedział w programie "Newsroom WP" generał Bogusław Pacek. Ekspert w dziedzinie nauk wojskowych odniósł się w ten sposób do pytania o to, w jakie technologie powinien inwestować rząd, by polskie wojsko było skuteczne. - Powinniśmy wytwarzać te technologie, które są skuteczne, nowoczesne i które zapewnią przede wszystkim odstraszanie przeciwnika, których przeciwnik będzie się bał - mówił Pacek. Jak dodał, "kiedy pojawiła się broń hipersoniczna Federacji Rosyjskiej, a potem w Stanach i w Chinach, to cały świat na chwilę zadrżał, bo to jest taka technologia, która okazała się na dłuższy czas technologią niewykrywalną i niemożliwą do zlikwidowania w czasie rażenia". Zdaniem generała, taką bronią, która jest "groźna dla przeciwnika", powinny dysponować wszystkie rodzaje wojsk: lądowe, marynarka wojenna, siły powietrzne i nowe wojska cyberprzestrzeni. - Z tym się łączy nowoczesność, z tym się łączy wykorzystanie...

rozwiń
120 reakcji
45
30
45
Podziel się
Komentarze (45)
28-10-2021
bart
Komuna wraca mieliśmy 400000 żołnierzy,którzy pracowali za darmo na kolei bo nie było co z nimi zrobić.Teraz będą zawodowi a po 25 latach na emeryturę sowitą za to ,że...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(45)
bart
2 lata temu
Komuna wraca mieliśmy 400000 żołnierzy,którzy pracowali za darmo na kolei bo nie było co z nimi zrobić.Teraz będą zawodowi a po 25 latach na emeryturę sowitą za to ,że się pobawili na poligonie.Dzisiaj liczą się nowe technologie a nie mięso armatnie.
dociekliwy
2 lata temu
A w co ich uzbroją w kropidła, różańce bo modlitewniki już mają.
Adr
2 lata temu
Wojaków to mamy ale niech dadzą im najlepszy sprzęt , był już przykład podczas drugiej wojny światowej, teraz ani marynarze nie mają okrętów za mało myśliwców bojowych czołgów , brak broni atomowej
cena16mld
2 lata temu
Minimum 16 mld rocznie na same wypłaty dla 300 tys żołnierzy. A nawet 300 tys żołnierzy nie zestrzeli kałachami jednego su-57. Stalin też miał gigantyczną wielomilionową armię, źle wyszkoloną, dowodzoną i uzbrojoną która rozsypała się jak domek z kart po wkroczeniu Niemców.
Przemo
2 lata temu
Pójdziesz do wojska na rok a później będziesz dygał do 60 roku życia na każde wezwanie do WKU za grosze. Papierowe wojsko w państwie z bibuły.
Najnowsze komentarze (45)
Vp.
2 lata temu
Teraz na każdym okręcie podwodnym ma być dodatkowe stanowisko "kapelan okrętowy". Po zanurzeniu się będzie modlił się o wypłynięcie, a w przypadku niemożliwości będzie udzielał ostatniego rozgrzeszenia i namaszczenia.
Vp.
2 lata temu
Nasza armia nadaje się tylko na defiladę. Faktycznie ładnie się prezentuje. Armie gdy się ma to trzeba w nią inwestować, odpowiednio szkolić itp. Co to za żołnierz, któremu w Iraku czy Afganistanie bzyknęła kulka i wraca z stresem pourazowym. Co mieli powiedzieć ci co walczyli w II wojnie, pod Monte Casino czy gdzie indziej? Ogłosić neutralność a kasę na zdrowie czy socjal. Nigdy nie będziemy mieli dobrej armii gdy na kluczowe stanowiska typowani są kolesie, a nie specjaliści. Sam byłem w służbach mundurowych i po kolejnej zmianie (politycznej) przełożonego (wcześniej był kierowcą) na pierwszej odprawie stwierdził, że on na tym się nie zna, mamy dalej robić swoje i nie zawracać mu dupy.
Adam
2 lata temu
Puki co dla armii zmówiono kilkaset przenośnych ołtarzy.
nowy
2 lata temu
Dawno mówiło się, że naczalstwo PIS jest w stanie wywołać wojnę z Rosją, może to wyć i przyczyna III światowej, po przygotowania trwają. Tylko z czym do ludu, z techniką w postaci zardzewiałych karabinów na super broń Rosjan !!!
oficer rezerw...
2 lata temu
Pacek zamilcz pamiętam twoją pro sowiecką działalność
!!!!!
2 lata temu
Piszecie ze i tak ta armia nie obroni kraju przed sąsiadami, ale tu nie chodzi o obronę. chodzi o to ze w Polsce jest gigantyczne bezrobocie ukryte i praktycznie nie ma miejsc pracy poza SSE, wiec PiS wpadl na pomysł jak można zatrudnić swoich ludzi, jedni będą pracować w mundurach, a inni obsługiwać wojsko m.i. sprzątaczki, ochrona , kucharze, biurzysci itd.
rocznik63
2 lata temu
Jak Antoni M. zwany"Smoleńskim" dokonał likwidacji wywiadu i kontrwywiadu PiS siedział cicho W 2015 i 16 rozbroił praktycznie wojsko zawieszając lub likwidując programy modernizacyjne. Nie ma śmigłowców samolotów szkoleniowych obrony przeciwlotniczej, obrony przeciwrakietowej praktycznie marynarka wojenna jest w rozsypce. W zamian stworzył WOT nie wiadomo po co i do czego ta formacja ma służyć? to taka "zabawa w wojsko" a nie prawdziwe wojsko. miały być jeszcze "łuki triumfalne", "grające ławeczki" i "strzelnice w każdym powiecie"..... W 21 r znowu się budzą i chcą kupować Abramsy, F35 i powiększać armię do 300 tyś żołnierzy i znowu bez odpowiedzi ...po co? Stwierdzenie że "armia ma być duża i ma być silna" wyczerpało nasza wiedzę bo tyle się dowiedzieliśmy i pewnie więcej nie dowiemy, a przepraszam mamy się na tą armię jeszcze trochę "zadłużyć". To trochę to tez jakaś wielka niewiadoma , bo o kosztach nie dowiedzieliśmy się nic. PiS jest mistrzem w tworzeniu fantasmagorii, jakiejś gigantomanii, snuciu wizji o potędze .....a wychodzi tak jak z milionem samochodów elektrycznych, 3 milionami mieszkań, budową elektrowni w Ostrołęce czy przekopie Mierzei Wiślanej i paru innych idiotyzmach którymi PiS mamił swoich wyborców. Nawet się nie obawiam jestem pewien że ta wizja "potężnej armii" skończy tak samo jak te które wymieniłem.
js1
2 lata temu
Te oszołomy tak jak Stalin wierzą w ilość a nie w jakość.
ad vocem
2 lata temu
Eeee generał! Nie picuj.Zaczniemy od nieograniczonego dostępu do broni produkowanej w Polsce.
obsrewator
2 lata temu
ten geinerjał chyba dawno hełmu nie nosił ... proponuję do Castoramy za 2dychy kupi najtańszy model - to pozwoli musie skupić --- zadłużyć państwo po to aby wzmocnić armię i co dalej będzie za 5 10 15 lat debilizm
woju
2 lata temu
a ja myślę, że to typowy kaczy news, żeby kaczy ćwierćinteligentny wyborca się cieszył jaką mamy silną armię. Nic nie będą robić.
BUG
2 lata temu
To wojsko nie jest projektowane przeciw wrogom zewnętrznym, tylko przeciw Polakom, bo PIS nie odda władzy bez rozlewu krwi, jak przegrana w wyborach zajrzy im do oczu, to wprowadzą stan wojenny pod byle pretekstem /co jest już testowane na granicy/. Wojsko z karabinami nie ma żadnej wartości bojowej na współczesnym polu walki, ale wojsko z karabinami przeciw nieuzbrojonym cywilom, to co innego. I tylko o to chodzi.
lucek
2 lata temu
Połowa tej armii będzie zabezpieczać siedzibę na Nowogrodzkiej.
***** ***
2 lata temu
Irak miał 4mil żołnierzy a 200 000 pokonało ich w parę tygodni !!! Liczy się uzbrojenie nie ilość mięsa !!! PIS V kolumna Putina rozwaliła armię Polską inne państwa mają lepszą broń w muzeach jak nasza armia !!! Gdzie te śmigłowce co obiecał ten oszołom Antoni ????