bEUQCmDE
bEUQCmDI
bEUQCmDM
programy
kategorie
bEUQCmDF

Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"

- Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy - powiedział w programie "Newsroom WP" generał Bogusław Pacek. Ekspert w dziedzinie nauk wojskowych odniósł się w ten sposób do pytania o to, w jakie technologie powinien inwestować rząd, by polskie wojsko było skuteczne. - Powinniśmy wytwarzać te technologie, które są skuteczne, nowoczesne i które zapewnią przede wszystkim odstraszanie przeciwnika, których przeciwnik będzie się bał - mówił Pacek. Jak dodał, "kiedy pojawiła się broń hipersoniczna Federacji Rosyjskiej, a potem w Stanach i w Chinach, to cały świat na chwilę zadrżał, bo to jest taka technologia, która okazała się na dłuższy czas technologią niewykrywalną i niemożliwą do zlikwidowania w czasie rażenia". Zdaniem generała, taką bronią, która jest "groźna dla przeciwnika", powinny dysponować wszystkie rodzaje wojsk: lądowe, marynarka wojenna, siły powietrzne i nowe wojska cyberprzestrzeni. - Z tym się łączy nowoczesność, z tym się łączy wykorzystanie...

rozwiń
120 reakcji
45
30
45
Podziel się
Komentarze (45)
28-10-2021
bart
Komuna wraca mieliśmy 400000 żołnierzy,którzy pracowali za darmo na kolei bo nie było co z nimi zrobić.Teraz będą zawodowi a po 25 latach na emeryturę sowitą za to ,że...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

bEUQCmDR
KOMENTARZE
(45)
bart
miesiąc temu
Komuna wraca mieliśmy 400000 żołnierzy,którzy pracowali za darmo na kolei bo nie było co z nimi zrobić.Teraz będą zawodowi a po 25 latach na emeryturę sowitą za to ,że się pobawili na poligonie.Dzisiaj liczą się nowe technologie a nie mięso armatnie.
dociekliwy
miesiąc temu
A w co ich uzbroją w kropidła, różańce bo modlitewniki już mają.
Adr
miesiąc temu
Wojaków to mamy ale niech dadzą im najlepszy sprzęt , był już przykład podczas drugiej wojny światowej, teraz ani marynarze nie mają okrętów za mało myśliwców bojowych czołgów , brak broni atomowej
bEUQCmEj
cena16mld
miesiąc temu
Minimum 16 mld rocznie na same wypłaty dla 300 tys żołnierzy. A nawet 300 tys żołnierzy nie zestrzeli kałachami jednego su-57. Stalin też miał gigantyczną wielomilionową armię, źle wyszkoloną, dowodzoną i uzbrojoną która rozsypała się jak domek z kart po wkroczeniu Niemców.
Przemo
miesiąc temu
Pójdziesz do wojska na rok a później będziesz dygał do 60 roku życia na każde wezwanie do WKU za grosze. Papierowe wojsko w państwie z bibuły.
Najnowsze komentarze (45)
Vp.
miesiąc temu
Teraz na każdym okręcie podwodnym ma być dodatkowe stanowisko "kapelan okrętowy". Po zanurzeniu się będzie modlił się o wypłynięcie, a w przypadku niemożliwości będzie udzielał ostatniego rozgrzeszenia i namaszczenia.
Vp.
miesiąc temu
Nasza armia nadaje się tylko na defiladę. Faktycznie ładnie się prezentuje. Armie gdy się ma to trzeba w nią inwestować, odpowiednio szkolić itp. Co to za żołnierz, któremu w Iraku czy Afganistanie bzyknęła kulka i wraca z stresem pourazowym. Co mieli powiedzieć ci co walczyli w II wojnie, pod Monte Casino czy gdzie indziej? Ogłosić neutralność a kasę na zdrowie czy socjal. Nigdy nie będziemy mieli dobrej armii gdy na kluczowe stanowiska typowani są kolesie, a nie specjaliści. Sam byłem w służbach mundurowych i po kolejnej zmianie (politycznej) przełożonego (wcześniej był kierowcą) na pierwszej odprawie stwierdził, że on na tym się nie zna, mamy dalej robić swoje i nie zawracać mu dupy.
Adam
miesiąc temu
Puki co dla armii zmówiono kilkaset przenośnych ołtarzy.
nowy
miesiąc temu
Dawno mówiło się, że naczalstwo PIS jest w stanie wywołać wojnę z Rosją, może to wyć i przyczyna III światowej, po przygotowania trwają. Tylko z czym do ludu, z techniką w postaci zardzewiałych karabinów na super broń Rosjan !!!
oficer rezerw...
miesiąc temu
Pacek zamilcz pamiętam twoją pro sowiecką działalność
!!!!!
miesiąc temu
Piszecie ze i tak ta armia nie obroni kraju przed sąsiadami, ale tu nie chodzi o obronę. chodzi o to ze w Polsce jest gigantyczne bezrobocie ukryte i praktycznie nie ma miejsc pracy poza SSE, wiec PiS wpadl na pomysł jak można zatrudnić swoich ludzi, jedni będą pracować w mundurach, a inni obsługiwać wojsko m.i. sprzątaczki, ochrona , kucharze, biurzysci itd.
rocznik63
miesiąc temu
Jak Antoni M. zwany"Smoleńskim" dokonał likwidacji wywiadu i kontrwywiadu PiS siedział cicho W 2015 i 16 rozbroił praktycznie wojsko zawieszając lub likwidując programy modernizacyjne. Nie ma śmigłowców samolotów szkoleniowych obrony przeciwlotniczej, obrony przeciwrakietowej praktycznie marynarka wojenna jest w rozsypce. W zamian stworzył WOT nie wiadomo po co i do czego ta formacja ma służyć? to taka "zabawa w wojsko" a nie prawdziwe wojsko. miały być jeszcze "łuki triumfalne", "grające ławeczki" i "strzelnice w każdym powiecie"..... W 21 r znowu się budzą i chcą kupować Abramsy, F35 i powiększać armię do 300 tyś żołnierzy i znowu bez odpowiedzi ...po co? Stwierdzenie że "armia ma być duża i ma być silna" wyczerpało nasza wiedzę bo tyle się dowiedzieliśmy i pewnie więcej nie dowiemy, a przepraszam mamy się na tą armię jeszcze trochę "zadłużyć". To trochę to tez jakaś wielka niewiadoma , bo o kosztach nie dowiedzieliśmy się nic. PiS jest mistrzem w tworzeniu fantasmagorii, jakiejś gigantomanii, snuciu wizji o potędze .....a wychodzi tak jak z milionem samochodów elektrycznych, 3 milionami mieszkań, budową elektrowni w Ostrołęce czy przekopie Mierzei Wiślanej i paru innych idiotyzmach którymi PiS mamił swoich wyborców. Nawet się nie obawiam jestem pewien że ta wizja "potężnej armii" skończy tak samo jak te które wymieniłem.
js1
miesiąc temu
Te oszołomy tak jak Stalin wierzą w ilość a nie w jakość.
bEUQCmEb
ad vocem
miesiąc temu
Eeee generał! Nie picuj.Zaczniemy od nieograniczonego dostępu do broni produkowanej w Polsce.
obsrewator
miesiąc temu
ten geinerjał chyba dawno hełmu nie nosił ... proponuję do Castoramy za 2dychy kupi najtańszy model - to pozwoli musie skupić --- zadłużyć państwo po to aby wzmocnić armię i co dalej będzie za 5 10 15 lat debilizm
woju
miesiąc temu
a ja myślę, że to typowy kaczy news, żeby kaczy ćwierćinteligentny wyborca się cieszył jaką mamy silną armię. Nic nie będą robić.
BUG
miesiąc temu
To wojsko nie jest projektowane przeciw wrogom zewnętrznym, tylko przeciw Polakom, bo PIS nie odda władzy bez rozlewu krwi, jak przegrana w wyborach zajrzy im do oczu, to wprowadzą stan wojenny pod byle pretekstem /co jest już testowane na granicy/. Wojsko z karabinami nie ma żadnej wartości bojowej na współczesnym polu walki, ale wojsko z karabinami przeciw nieuzbrojonym cywilom, to co innego. I tylko o to chodzi.
lucek
miesiąc temu
Połowa tej armii będzie zabezpieczać siedzibę na Nowogrodzkiej.
***** ***
miesiąc temu
Irak miał 4mil żołnierzy a 200 000 pokonało ich w parę tygodni !!! Liczy się uzbrojenie nie ilość mięsa !!! PIS V kolumna Putina rozwaliła armię Polską inne państwa mają lepszą broń w muzeach jak nasza armia !!! Gdzie te śmigłowce co obiecał ten oszołom Antoni ????
bEUQCmED
bEUQCmDK
bEUQCmEK
bEUQCmEL