bEiWrLcQ
bEiWrLcU
bEiWrLcY
programy
kategorie
bEiWrLcR

Gęsi na drodze w Kanadzie. Ich zachowanie zaskoczyło kierowców

Ta podróż mogła skończyć się tragedią. Pewna gęsia rodzina chciała przedostać się na drugą stronę ruchliwej i wielopasmowej drogi w Toronto w Kanadzie. Świadek nagrał moment, kiedy bernikle kanadyjskie zbliżyły się do jedni. Kierowcy zmieniali pas, ale nie zatrzymywali się. Zwierzęta były dość ostrożne na poboczu Jane St. Wyglądało to, jakby gęsi sprawdzały natężenie ruchu. Po chwili analizy, samica, samiec i ich pisklęta wróciły się na pobocze, rezygnując z przeprawy i bezpiecznie oddalając się. Krótkie nagranie rozczuliło internautów. Bernikla kanadyjska jest uważana za jednego z najliczniejszych przedstawicieli dzikich gęsi. Udomowiony w XVIII w. gatunek żyje często dziko w amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich ogrodach.

74 reakcje
43
4
27
Podziel się
Komentarze (27)
17-05-2021
GęgęGęsi mądrzejsze od ludzkich "czołgów", które z głową w komórce przełażą bezmyślnie przez jezdnię.
zobacz więcej komentarzy (27)

Programy Wirtualnej Polski

bEiWrLdd
KOMENTARZE
(27)
Gęgę
miesiąc temu
Gęsi mądrzejsze od ludzkich "czołgów", które z głową w komórce przełażą bezmyślnie przez jezdnię.
monk
miesiąc temu
Biedne gęsi. Nikt nie pomógł im przejść tam gdzie chciały. Ignorancja wśród ludzi jest ogromna ...
anarchist
miesiąc temu
Dalej wycinajmy lasy, niszczmy siedliska ptaków i zwierząt. Ludzkość to szarańcza którą należałoby nieco przetrzebić by zachować równowagę w przyrodzie.
bEiWrLdv
Sejf
miesiąc temu
Gęsi mądrzejsze od ludzi.
Ada
miesiąc temu
Na ul.Powsińskiej przy ul.Okrężnej dzikie kaczki z młodymi regularnie przekraczają jezdnię na pasach. Kierowcy zatrzymują się.
Najnowsze komentarze (27)
robol
miesiąc temu
to już skandal ,żeby kanadyjskie gęsi ,na kanadyjskiej autostradzie nie mogły sobie po spacerować?
Staszek
miesiąc temu
Byłem w Kanadzie, kraj gdzie 99% to emigranci z całego świata a jednak potrafią wiele dobrych rzeczy. Niestety ale jesteśmy tak z 50 lat do tylu. Takie obrazki są codziennością ponieważ nikt zwierząt nie straszy nie goni nie stresuje. Nigdy nie widziałem bezdomnego psa a na łańcuchu pies to nie jest możliwe. Jeśli jedzie karetka wszystkie samochody zjeżdżają na bok i się zatrzymują bez względu jaka to ulica. W Polsce tez może tak będzie ale za 50 lat.
John
miesiąc temu
Co ty facet piszesz. W Kanadzie takie obrazki są codziennym zjawiskiem. Ale tu się szanuje zwierzęta jak również zjeżdża się na pobocze i zatrzymuje jak jedzie karetka.
Donald Tuussk...
miesiąc temu
Byly Alta kiedy Mayor z Mississauga w Kanadzie wysylano na polnoc Ontario tysiace gesi pociagami,bo bardzo zanieczyszczaly ulice,parki,’’SRALY’’NAWET NA GLOWY mieszkancow.Obecnie moga testowac szczepionki Covida.
Taak
miesiąc temu
Kolo mojego sklepu tez w Kanadzie ciagle widze takie rodziny spacerujace po parkingu, przenosza sie z trawnika na trawnik, chodza miedy samochodami, szarogesiasie calymi rodzinami, fajny to widok....
zdaleka
miesiąc temu
To jeszcze nic. Raz, mama kaczka z kaczuszkami postanowiły przejść przez autostradę pod Toronto, 3 pasy w obie strony i to w czasie szczytu porannego jak ludzie jechali do pracy. Wyobraźcie sobie, wszyskie auta się zatrzymały, kaczki bezpiecznie przeszły na drugą stronę.
bambisrambi
miesiąc temu
Głupie ptaszyska. Przecież mają skrzydła i mogły przelecieć.
ja i ty
miesiąc temu
wszystkie stawy za..ane gesim gow..nem . wielkie zmiany w ekosystemie ,ryby padaja od zamieczyszczonej wody One powinne poleciec na Floryde ale klimat sie zmienia i te co sie urodzily np, New Jersey nigdy nie poleca na Floryde a ich domen bedzie staw w New Jersey
bEiWrLdn
mgdl
miesiąc temu
Mieszkam w Kanadzie, taki widok gesi na drogach, w parkach, stacjach pociagow to codzienosc. Czasem sa ich olbrzymie stada. Lepiej nie podchodzic za blisko, bo sa bardzo agresywne - zaczna cie gonic i szczypac. Poza gesiami, normalka to dzikie kroliki ganiajace po osiedlach miedzy domkami i blokami (nie ma wieczornego spaceru zebym nie wpadla na krolika na chodniku), miliony wiewiorek gdzie sie nie spojrzy, czerwone kardynalki przepiekne ptaki i niebieskie blue jays. Mozna sie czesto natknac na szopa albo skunksa - szop sie wycofa, ale skunks podejdzie i odwroci sie tylkiem, lepiej uciekac jak najdalej.
MarcinM
miesiąc temu
To nie sa wyjatkowe sytuacje i zdarzaja sie dosc czesto sam jestem swiatkiem 4 -5 krotnie przepuszczam gaski na pasach lub innych miejscach na ulicy. One wiedza gdzie sa pasy i zawsze sie tam kieruja z mlodymi. mam nawet kilka filmikow zrobionych a wlasnie dzis widzailem maszerujace indyki dzikie.
Gęsi marsz
miesiąc temu
Zaśpiewajmy; wobec tego, tym gąskom piosenkę: Przez zieloną wieś, idzie sobie gęś. Gę, gę, gęgu, gegu; idzie gęś do punktu lęgu. (I to samo od początku).
ja ze wsi
miesiąc temu
każdy kierowca, który się nie zatrzymał powinnien dostać mandat!
wściekły
miesiąc temu
To nie była rodzinka z nowogrodzkiej na emigracji???
alfa
miesiąc temu
Bernikle kanadyjskie łączą się w pary raz na całe życie . Jeśli ginie jedno , druga gęś zostaje samotna i nie wiąże się już z żadną inną .
bEiWrLdP
bEiWrLcW
bEiWrLdW
bEiWrLdX