bGMyyVsk
bGMyyVso
bGMyyVss
programy
kategorie
bGMyyVsl

Głodowe emerytury gwiazd. "Składki trzeba odprowadzać od wszystkich zarobków"

Wielu artystów dostaje groszowe emerytury. Dotyczy to również bardzo bogatych gwiazd, które w latach aktywności zawodowej zarabiały miliony. – Takie osoby nie składkują lub składkują minimalnie – powiedział w programie "Newsroom" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Jeżeli nie składkujemy, niezależnie od tego, czy jesteśmy gwiazdą, te emerytury będą niskie. Każdy miesiąc składkowy zwiększa emeryturę w przyszłości. Jak mówi Sobolewski, składki powinno się odprowadzać od wszystkich swoich zarobków, a nie tylko od niezbędnego minimum. Tylko tak można sobie zapewnić emeryturę na odpowiednim poziomie.

27-06-2021
202 reakcje
143
4
55
Podziel się
bGMyyVsn
Komentarze (55)
27-06-2021
Krysiatrzeba myśleć "celebryci" i artyści a nie żyć jak milionerzy a póżniej płacz, macie co sprzedawać to do roboty...ten temat robi się już nudny
zobacz więcej komentarzy (55)

Programy Wirtualnej Polski

bGMyyVsx
KOMENTARZE
(55)
Krysia
2 lata temu
trzeba myśleć "celebryci" i artyści a nie żyć jak milionerzy a póżniej płacz, macie co sprzedawać to do roboty...ten temat robi się już nudny
płaczki
2 lata temu
Tylko i tylko 10 % podatku odprowadzają od umowy . ZUS placi ile im pasuje . Czego więc oczekują , może też z naszych skladek ? Zamiast placic to wolą jeżdzić na , Majorkę , Kanary , itd.
Podatnik
2 lata temu
Jak takie głodowe emerytury mają to weźcie kapelusz tamburyn czy harmonię i na centralny może ktoś złotówkę wrzuci, a tak serio wstydu nie macie pseudo artyści pupile komunistycznej władzy......?
bGMyyVsP
Czerepach
2 lata temu
Powinni zachowywać to co odprowadzali na emeryturę a resztę odprowadzać do ZUS. Teraz mieliby emerytury po 6000 tysięcy.
ad vocem
2 lata temu
To do prostego rachunku dodawania teraz są potrzebni eksperci?W czasach kiedy byłem początkującym nastolatkiem wystarczył w szkole podstawowej nauczyciel arytmetyki.A TO SIĘ TERAZ POROBIŁO!!!
Najnowsze komentarze (55)
Balbina von Z...
2 lata temu
Bidule. Jacuś Glancuś musi natychmiast wybudować jakiś dom szczęśliwej starości za 2 miliardy co roku dla celebrytów w elektrowni Ostrołęka albo Turów ze SPA i rusztem do opalania wdzięków.
abovoadmala
2 lata temu
Hej Miłe ludki! Jak zwykle, zawsze jakaś grupa celebrytów m.in. artystów, chyba nieźle upośledzona albo cwaniakowata albo utracjusze, narzeka na wysokość swojej emerytury i wielce biadoli, płacze... aby społeczeństwo, państwo im płaciło więcej ... twierdząc, że są, byli ważni dla kultury etc. LOL Użalać, ani płakać nad ich losem nie będę, bo ludowe przysłowie mówi : Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz ... czyli kiepsko - mało płacili ZUS to i emerytura niska! Wot wsio! ...i sio mi z takimi newsami - wymyślanymi tematami, żebym nie musiał się fqur.iać czytając takie farmazony - bzdety!
gdor
2 lata temu
i jeszcze wyciagaja łapy po róznego rodzaju dotacje.
xvcbxcbxc
2 lata temu
zarabiaja sporo, maja 50% koszt uzyskania przychodu, wiec placa od tych kwot duzo mniejsze podatki a dodatkowo minimalny ZUS ... wiec albo powinni miec odlozona solidna kase na emeryture, albo placic wyzsze skladki na ZUS, zeby liczyc na panstwo. proste
Lola
2 lata temu
Wstyd żeby upominali się o emeryturę nie płacąc składek. W latach "świetności" szaleństwa nie miały granic, drogie samochody, życie w najdroższych lokalach.
Halinka
2 lata temu
organizowaliśmy imprezę i poprosiliśmy mało jeszcze znanych artystów o występ- chcieli 30000,00zł za 40 minut śpiewu- oczywiście dzieło. Nie ma co się dziwić. Ja na taką kwotę musiałam pracować prawie przez cały rok i wszystkie składki odprowadzić do ZUS
Kacperek14
2 lata temu
Taka sama historia jest z emeryturami przedsiębiorców Składki odprowadzali najczęściej od wymaganego minimum czyli od 60% przeciętnego wynagrodzenia w godpodarce za dany kwartał a potem narzekali na wysokość emerytur
dik
2 lata temu
Mają dochody z tantiem i to często spore, jakieś oszczędności . Niech nie babulą .
bGMyyVsH
Tim
2 lata temu
A jakimi autami jezdza te " gwiazdy " i w jakich domach mieszkaja ? Zaden nie jezdzi VW Golfem i nie mieszka w bloku !!!
Zyga.
2 lata temu
Nie składkują, nie oszczędzają, ale mamy im się składać z naszych pieniędzy na nowy podatek, bo tak, bo im się należy, bo przecież mają talent. Zejdźcie na ziemię i jak wam mało to sobie doróbcie, a nie okradacie ciężko pracujących ludzi.
Tim
2 lata temu
Te " gwiazdy " nie powinne dostac ani 1 grosza !!!! Bo i za co ????
..l..
2 lata temu
Nie wiem dlaczego o tym się mówi. Czy Ci artyści nie wiedzą od czego nalicza się emeryturę. Niektórzy byli nawet senatorami i mieli pretensje że mają małą emeryturę. Trzeba było wpłacać od wszystkich zarobków i koniec tematu.
jaros0811
2 lata temu
czy dziś można powiedzieć co się myśli a nie "myśleć poprawnie"
ziko
2 lata temu
Ile odprowadzili do ZUS tyle teraz dostają .Ale myślenie u celebrytów nie jest najmocniejszą stroną.
bGMyyVtj
bGMyyVsq
bGMyyVtq
bGMyyVtr