bFOVHvYk
bFOVHvYo
bFOVHvYs
programy
kategorie
bFOVHvYl

Granica polsko-białoruska. Relacja z obozowiska afgańskich uchodźców

To już kolejny dzień, kiedy migranci z Afganistanu koczują w trudnych warunkach na granicy polsko-białoruskiej. W Usnarzu Górnym na Podlasiu Straż Graniczna nie chce wpuścić do Polski grupy uchodźców z Afganistanu i Iraku. - W ich temacie wciąż niewiele się zmienia. Obecnie to grupa 32 osób. Wśród nich są cztery kobiety i 15-letnia dziewczyna. Część z tych osób jest chorych i potrzebuje leków – relacjonuje obecna na miejscu Kinga Lewandowska, reporterka WP News. Wcześniej grupa liczyła ok. 60 osób. Wiadomo, że Irakijki z dziećmi cofnęły się na Białoruś. Obywatele Afganistanu wciąż oczekują, by móc przedostać się na terytorium Polski. To już ich 12. doba w tym miejscu. W podróży migranci są już od blisko miesiąca.

1111 reakcji
163
464
484
Podziel się
Komentarze (484)
20-08-2021
Mao
Bardzo dziwi mnie postępowanie tych cudzoziemców. Dlaczego swoją postawą wywierają nacisk na przekroczenie zielonej granicy? Zieloną granicę przekraczają zazwyczaj...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (484)

Programy Wirtualnej Polski

bFOVHvYx
KOMENTARZE
(484)
Mao
10 miesięcy temu
Bardzo dziwi mnie postępowanie tych cudzoziemców. Dlaczego swoją postawą wywierają nacisk na przekroczenie zielonej granicy? Zieloną granicę przekraczają zazwyczaj „bandyci”. Dlaczego nie udadzą się do miejsc do przekroczenia granicy tj. przejść granicznych??? A organizacje pozarządowe i TV nie powinny szkalować postępowania funkcjonariuszy SG tylko ze Strażą Graniczną współpracować.
hfo8
10 miesięcy temu
to nie są uchodźcy, w tym konkretnym miejscu uchodźcą może być jedynie Białorusin. Na granicy z Ukrainą uchodźcą może być jedynie Ukrainiec itp. Uchodźcą jest się w PIERWSZYM bezpiecznym kraju poza swoim. Żeby można było o nich mówić per uchodźcy to musieliby bezpośrednio z Afganistanu, samolotem przylecieć do Polski - jeśli po drodze mijali jakiś kraj to automatycznie nie są uchodźcami, tylko migrantami socjalnymi. Poza tym i tak wszyscy wiedzą, że jadą do Niemiec i Francji, po socjal.....bo przecież większość jest niepiśmienna i niechętna do pracy.
liv
10 miesięcy temu
Niech wracają do Łukaszenki on im zapewni godny byt
bFOVHvYP
BRE
10 miesięcy temu
Jest ich podobno 30u podzielić po równo takim '' dobrodusznym'' posłom z PO KO Jońskiemu i Szczerbie niech im zapewnią mieszkanie wikt opierunek i kiszonkowe i sprawa rozwiązana!!!
Anka
10 miesięcy temu
To dobrze zaplanowana akcja, tak jak przedostawali się wodą do Włoch, 20 młodych Islamistów i jedna kobieta i 2 małych dzieci z czego najmniejsze wyrzucali do wody, Tutaj chora kobieta z dziećmi jest kamuflażem dla 30 młodych Afganów, Tylko czemu w TVN pokazują tylko wycieńczona kobietę z dziećmi i ze ona ucieka a Polacy tacy podli i nie chcą jej pomóc. Manipulacja aż rzygać się chce. Na siłę cha nam ulokować terrorystów z Islamu.
Najnowsze komentarze (484)
Wawiak
10 miesięcy temu
Poproszę o dowody, że są to UCHODŹCY Z Afganistanu, a nie imigranci ekonomiczni, którzy zostali wpuszczeni na wizach turystycznych na Białoruś - ale nie ich twierdzenie, tylko realne dowody. Ponadto są to ludzie, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę, zamiast złożyć stosowny wniosek na przejściu granicznym.
antyklerykal
10 miesięcy temu
a wsciekla lwica dopiero co plakala ze nie ma za co zyc a tez przyjechala na piknik przy granica zamiast wziasc sie za prace
Starszy człow...
10 miesięcy temu
A po co Biden uzbrajał Talib ów, teraz powinien przyjąć choc część uciekinierów
Starzec.
10 miesięcy temu
Jednym słowem, Polacy nie chcą Afgańczyków w Polsce , jako uchodzców.Mają do tego prawo ,co w tym dziwnego.Świat zwariował zupełnie. Rozwoj poszedł w złą stronę.Zamiast polepszać byt, zbroimy się po zęby.A kapłani mowią o pokoju ,i o Bogu.A kto ludziom pomieszał rozumy. To nie wymysł ludzki.Zbliża się coś wstrętnego, jeszcze gorszego jak II wojna.
juras
10 miesięcy temu
Nie wyjeżdżajcie tu od "katolików". Wojna współczesna islamu polega na zmuszeniu ludzi wiary islamskiej do opuszczania swoich ojczyzn i zamieszkania w krajach zwłaszcza europejskich. Ze względu na bardzo dużą rozrodczość i ściąganie krewnych powstaną wkrótce enklawy z islamskim zarządem. Mamy tego przykładów aż za wiele (Francja, Szwecja i wiele innych). Za kilkadziesiąt lat z małych enklaw zrobią się rejony kraju opanowane totalnie przez fanatyków islamu. Fanatykami będą dzieci, wnuki tych obecnie skamlących migrantów. Historia dowiodła, że Żydzi z niewielkiej grupki namnożyli się do rozmiarów kilku milionów i to tylko w Polsce. Na Węgrzech było ich już blisko milion. Namnażanie się ludzi jest jak z chwastami w ogrodzie. Taki perz rośnie wyśmienicie w dobrze uprawionej ziemi.
Anonim
10 miesięcy temu
Te maski chirurgiczne na twarzach imigrantów to przegięcie. Co im obiecałaś, że zgodzili się je założyć do kamery? 🤣🤣🤣🤣🤣
psmao
10 miesięcy temu
Kto (poza WP) stwierdził, że to obywatele Afganistanu???
docent
10 miesięcy temu
Skąd wiadomo , że to migranci z Afganistanu jak nie mają dokumentów, a przynajmniej nie sprawdzał ich ani autorzyna tych wypocin ani straż graniczna. Do przekraczania granicy przez osoby posiadające stosowne dokumenty służą przejścia graniczne. Każde inne przekroczenie granicy to kajdanki i więzienie za złamanie prawa lub w wersji łagodnej odesłanie skąd przybyli.
bFOVHvYH
Nowy
10 miesięcy temu
Postępować tak jak Litwini, mówią że jest to nielegalne i wypychają z powrotem na Białoruś
habsburg
10 miesięcy temu
przyjmijcie ich ale musza podpisać bezwględny nakaz pracy np po miesiącu aklimatyzacji . W przypadku odmowy lub notorycznej absencji natychmiastowe wydalenie z Polski całej rodziny. kobiety jako personel sprzątający w galeriach a mężczyźni do prac np. przy odsniezaniu i sprzataniu ulic .
Adam40
10 miesięcy temu
Widzę że BBWR działa sprawnie. Ile dostajecie za wierszówkę?
żak
10 miesięcy temu
Ofiary współczesnego handlu ludźmi prowadzonymi przez szemrane lewackie fundacje. To nie są biedni ludzie. Ta podróż kosztowała ich kilkanaście tys. dolarów, które zapłacili przestępcom. Należy wyłapywać przemytników wsadzać na maksymalny wymiar kary. Sprzęt użyty do przemytu konfiskować wraz z całym majątkiem osobistym i rodziny
wrr
10 miesięcy temu
zapłacili kasę Łukaszce więc tera niech ich ugaszcza, część morze Podesłać swemu przyjacielu Putinu, który ma pełno wolnego miejsca w swej daczy POd Soczi
wrr
10 miesięcy temu
a jeżeli to jest banda putinowsKO-łukaszenKOwska na żołdzie z kremla dla wyKOnania bandyckich rzezi, to poko weźmie za to odPOwiedzialność?
...
Następna strona
bFOVHvZj
bFOVHvYq
bFOVHvZq
bFOVHvZr