bDAGZnck
bDAGZnco
bDAGZncs
programy
kategorie
bDAGZncl

Gwiazda Betlejemska na niebie. Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna

W nocy na niebie 21 grudnia można było zaobserwować niezwykłe zjawisko w kosmosie. Bezchmurne niebo pozwoliło na zobaczenie w pełnej krasie wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna. Obydwie planety właśnie 21 grudnia znajdowały się najbliżej siebie. Odległość między nimi wynosiła ok. 800 mln km, ale z naszej "ziemskiej" perspektywy, obie planety znajdowały się tuż obok siebie. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 1623 roku, lecz koniunkcja miała wtedy miejsce w dzień. Tym razem odbyła się w nocy i można było podziwiać ten niezwykły widok. Następna okazja do zobaczenia koniunkcji będzie za 60 lat – w 2080 roku. Według Biblii podobne zjawisko pokazało drogę trzem królom do stajenki, w której miał narodzić się Jezus. Dlatego koniunkcję Jowisza i Saturna nazywa się popularnie "Gwiazdą Betlejemską". Koniunkcja z 2020 roku jest wyjątkowa, rozpoczyna bowiem przejście z astrologicznej Ery Ryb do Ery Wodnika. Coś takiego zdarza się raz na 2150 lat.

278 reakcji
148
35
95
Podziel się
Komentarze (95)
22-12-2020
JanekU nas były chmury, niczego nie widziałem. Może następnym razem :)
zobacz więcej komentarzy (95)

Programy Wirtualnej Polski

bDAGZncx
KOMENTARZE
(95)
Janek
miesiąc temu
U nas były chmury, niczego nie widziałem. Może następnym razem :)
Jożin
miesiąc temu
fajne ujęcie...a nie można było wcześniej zburzyć tych 2 budynków..?
,,,,
miesiąc temu
w Katowicach pochmurno, liczyłam, że ktoś pokaże właśnie w internecie tą koniunkcję. Dziękuję. Wesołych świąt
bDAGZncP
lol
miesiąc temu
Co ten pismak wypisuje,raz na tysiące lat? Przecież ostatni raz to zjawisko było w 1623 roku.Następna będzie 15.marca 2080,a kolejna po 2400 roku.
Guzik prawda!
miesiąc temu
W Biblii NIE MA ani słowa na temat Saturna i Jowisza!
Najnowsze komentarze (95)
Thex
miesiąc temu
Lecący samolot...
Artysta
miesiąc temu
"Według Biblii podobne zjawisko pokazało drogę trzem królom do stajenki, w której miał narodzić się Jezus"? Żeby tyle bzdur zawrzeć w jednym zdaniu, to trzeba być artystą. * Nie wiadomo, czym była "Gwiazda Betlejemska" - może rzeczywiście koniunkcją planet, a może czymś innym. Na przykład metaforą czegoś w rodzaju horoskopu czy wróżenia z gwiazd. Każda interpretacja jest ułomna, bo w Ewangelii Mateusza jest napisane, że gwiazda "zatrzymała się nad miejscem, gdzie przebywał Jezus". Jakby to dosłownie potraktować, to musiałoby to być UFO, a nie koniunkcja Jowisza z Saturnem. * w Piśmie nie ma mowy o królach tylko o mędrcach * nie ma też mowy, żeby było ich trzech, trzy to były rodzaje darów * nie ma też mowy o "stajence" - jest tylko o tym, że po narodzinach Dziecię zostało złożone w żłobie. Może to była obórka. A może koszar. * Mędrcy przybyli PO narodzeniu Jezusa - a więc nie "w której miał się narodzić Jezus" (bo to by sugerowało, że przybyli jeszcze w czasie adwentu i czekali na Niego), tylko "w której był się narodził Jezus". * tak właściwie, to nie ma nawet informacji, że Święta Rodzina nadal przebywała w tym samym miejscu. W końcu przebywali w tej stajence/obórce/zagrodzie nie dlatego, że nie było ich stać na nic innego, tylko dlatego, że wszystko było zajęte. Zanim magowie / mędrcy dotarli - a nie wiadomo, ile czasu upłynęło - sezon urlopowy mógł się skończyć, ktoś wyjechał i miejsce się znalazło. Albo wynajęli jakąś ówczesną agroturystykę.
maniek
miesiąc temu
I już ktos pomyśli,że ufo widział haha
Leo
miesiąc temu
no fajny samolot
Tak..
miesiąc temu
KONIEC SWIATA.. NIE ROZUMIESZ SWOJEGO PODWORZA .. KONCA NIC JEST. JEDNO PRZEOBRAZA SIE LUB JEDNO GINIE I INNE GO ZASTEPUJE .,NIKT SIE NIE CIESZYL ZE PRZYSZLISMY NA SWIAT I NIKT NIE BENDZE SIE SMUCZYL.. POZA CIEMNOTA TO RODZINA .. NIE MA POJECZA JAK WYCHOWACZ ABY WYRUSL NA MADRZEJSZEGO NIZ AJSTAJN,I NA SEKUNDY NIE ZASTANAWIAJA CZY ICH STACZ MIECZ DZECZI... PROSTE PYTANIE .
hehe
miesiąc temu
matko boska koniec swiata
siekry1968
miesiąc temu
ja sobie obejrzę następnym razem ! :D
Hefr
miesiąc temu
Jeżeli te dwie planety w koniunkcji byłyby "Gwiazdą Betlejemską" to kiepskimi byłyby drogowskazami przemieszczając się nocą po całej ekliptyce. Trzej mędrcy / królowie podróżowaliby zataczając łuk, drugą nocą podobnie... Statystycznie rzecz biorąc do stajenki trafili przypadkiem...
bDAGZncH
a to co!???
miesiąc temu
1:35,1:36 biały punkt świetlny lecący z lewej do prawej ...czy ktoś zauważył, zwrócił uwagę ?!?
przemyślenia
miesiąc temu
"a zdarza się to raz na 2150 lat."....czyli Jezus urodził się 150 lat wcześniej albo 150 lat szukali go królowie...
biruta
miesiąc temu
U nas chmury i padalo, nic nie widzialam.
Lucy.
miesiąc temu
A w Rzeszowie niebo było zakryte chmurami. Tak mi żal.! :(
Słowianin
miesiąc temu
Gwiazda betlejemska :D Jaka betlejemska jak to była Gwiazda Poznańska :D Wciskacie ludziom kit jak całą ta wasza religia :D:D:D
Marek
miesiąc temu
o moja era się zaczyna. Tak to ja Marek Wodnik. Moja Nowa Era jupi :)
...
Następna strona
bDAGZndj
bDAGZncq
bDAGZndq
bDAGZndr