programy
kategorie

Historyk twierdzi, że tu znajduje się Święty Graal i Arka Przymierza

Brytyjski historyk David Adkins jest przekonany, że odkrył tajemnicę ukrytego Świętego Graala oraz Arki Przymierza. Uważa on, że wywieziony z Jerozolimy w 1307 roku przez zakon templariuszy skarb, znajduje się w podziemiach XIII-wiecznego, zabytkowego budynku Sinai Park House w pobliżu Burton upon Trent w Anglii. Historyk, który jak twierdzi, bada losy skarbu od 34 lat, posiada szereg wskazówek, które mają dawać mu pewność, że znajduje się on właśnie tam. Nazwa budynku ''Sinai'' ma być wprost zaczerpnięta od nazwy biblijnej góry Synaj, na której doszło do przekazania przez Boga tablic z 10 przykazaniami Mojżeszowi. Innym wspomnianym argumentem przez Adkinsa ma być fakt, że budynek został opuszczony w podobnym czasie, gdy templariusze mieli dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Zdaniem historyka to templariusze rozbudowali labirynt korytarzy pod Sinai Park House i dokładnie ukryli tam Święty Graal i Arkę Przymierza. Naukowiec stara się o pozwolenie na eksplorację...

rozwiń
228 reakcji
62
49
117
Podziel się
Komentarze (117)
29-07-2021
warszawiakZa czasów Chrystusa pito z glinianych kielichów a raczej naczyń. Kielich ten już dawno się rozleciał .Pytanie po co go ludzie szukają ? Szukajcie Chrystusa.
zobacz więcej komentarzy (117)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(117)
warszawiak
2 lata temu
Za czasów Chrystusa pito z glinianych kielichów a raczej naczyń. Kielich ten już dawno się rozleciał .Pytanie po co go ludzie szukają ? Szukajcie Chrystusa.
BBBB
2 lata temu
W filmie Krzyżacy Forda Sanderus też miał relikwie..szczebel z drabiny co przyśniła się...
ms11
2 lata temu
Ja bym raczej szukal Sw. Graala i Arki Przymierza J.K. z Ojcem Dyrektorem i innymi kaplanami na Zoliborzu. Dlatego policja pilnuje Graaala i Arki w takich ilosciach.
lpp
2 lata temu
Brytyjczycy pozazdrościli i też chcą mieć swój "Złoty Pociąg"! Powodzenia, Święty Graal był ponoć z gliny, więc wiele "naczyń z epoki" będzie pasować...
antyklerykał
2 lata temu
/...Gwoździ z krzyża również jest nieco ponad stan. Podobnie jak cierni z korony cierniowej, choć sama obręcz korony, a właściwie cierniowego czepca wtłoczonego Jezusowi na głowę znajduje się w skarbcu paryskiej katedry Notre Dame. Jej historia także sięga czasów świętej Heleny z drobną luką między IV a X wiekiem. Gdyby ktoś pytał o poszukiwany przez rycerzy króla Artura Święty Graal, to ma się dobrze i można znaleźć go w katedrze w Walencji. To agatowa czarka z połowy I wieku. Pierwsze dotyczące jej wzmianki historyczne pochodzą z połowy III wieku.Świadomie nie ruszam w ogóle Całunu Turyńskiego oraz chust z Oviedo i Manopello. Można by jeszcze wspomnieć o czaszkach Jana Chrzciciela. Trzy sztuki w samej Europie zachodniej, z czego dwie oczywiście w Rzymie. Ale pozostańmy już przy relikwiach związanych z samym Jezusem.................więcej /Problem z relikwiami. Święte podróbki czy święte symbole?/
Najnowsze komentarze (117)
badacz
2 lata temu
Według moich badań znajduje się tam jedyne szczebel z drabiny, która się śniła Jakubowi.
zaradni
2 lata temu
ci Templariusze.... nawet elektrykę podciągnęli....
xls
2 lata temu
Legenda o św. gralu ma przekaz - nie chodzi w niej o przedmiot a o szukanie wiary jest potwierdzeniem na kruchość i cenę ludzkiego życia zawartego w glinianym naczyniu -symbolu. Symbolizuje nietrwały ubogi gliniany kielich z kt. czerpie się wodę życia czyli pierwiastek ludzkiej materii-duszy sądzonej póżniej na sądzie ostatecznym tj z niego mogą czerpać ludzie prawi a złych stróje.
WALDI
2 lata temu
Zmajstrowałem wykrywacz Graala, Arki, Bursztynowej Komnaty.Wykrywa co tylko zechcesz.Tak go ukryłem, że nie mogę go znaleźć. Zapraszam historyków badaczy do poszukiwań.
ANŻEJ-JONASZ
2 lata temu
Arka Przymierza i Gral od dawna są u SZAMANA z Torunia. Bo on kolekcjonuje cenne drobiazgi,a szczególnie walizy z pieniędzmi i przelewy milionowe od pisowskiej mafii !!!
edi
2 lata temu
zabobony byle kasę zbijać na wyznawcach... zwykłe sekciarstwo które nie może pogodzić się z NAUKĄ
Yanopeck
2 lata temu
A kości panajezu nie znalazł, jak znajdzie to badania DNA wykażą jak zmartwychwstał!
esssssa
2 lata temu
z wiarą jest jak z jedzeniem dorsza nad morzem...każdy wie, że mrożone ....a jednak oszukuje się sam, że prosto z kutra :)
ram-żesz
2 lata temu
Tu nie chodzi o to żeby znaleźć Grala i skończyć szukanie ale żeby ciągle go szukać i zbierać środki na poszukiwania ;-)
ram-żesz
2 lata temu
Podobno tam tez znajduje się niemiecki złoty pociąg oraz bursztynowa komnata ale na razie nic tego nie potwierdza.
KRÓL KRÓLÓW
2 lata temu
GRAL - TO JEST CZŁOWIEK, KRÓL KRÓLÓW! DLACZEGO WSZYSCY SZUKAJĄ KIELICHA JAKO RZECZY A NIE KIELICHA JAKO CZŁOWIEKA?
Ciekawe
2 lata temu
dlaczego dopiero w XII wieku zaczęto mówić o istnieniu Świętego Grala
kitek
2 lata temu
BZDURA !!!! Arkę i Grala znalazł już dawno Indiana Jones.....widziałem o tym filmy.
Marek
2 lata temu
A co ze skarpetami i drugim butem Prezesa?
...
Następna strona