bFQmVGyc
bFQmVGyg
bFQmVGyk
programy
kategorie
bFQmVGyd

Hitler zrzucił winę na mroźną zimę. Prawdziwe powody porażki operacji Barbarossa

18 grudnia 1940 roku Adolf Hitler dyrektywą nr 21 podpisał plan operacji Barbarossa. Finalnie jednak wojska niemieckie uderzyły 22 czerwca 1941 roku na Związek Radziecki. Zdziesiątkowana armia niemiecka. Po ponad pół roku walk poległo 250 tys. niemieckich żołnierzy, a 500 tys. zaginęło lub zostało rannych. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Prawdziwe straty Niemców w operacji Barbarossa (1941). Konsekwencje inwazji na Związek Radziecki były oszałamiające.

95 reakcji
20
35
40
Podziel się
bFQmVGyf
Komentarze (40)
27-07-2020
POLACYHITLER PRZEŻYŁ WOJNĘ W UCIECZCE POMAGAŁ WATYKAN KTÓRY ZA ZŁOTO I BRYLANTY FAŁSZOWALI DLA NAZISTÓW DOKUMENTY I POMAGAŁ ICH PRZERZUCAĆ DO HISZPANII A POTEM DO ARGENTYNY .
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

bFQmVGyp
KOMENTARZE
(40)
POLACY
2 lata temu
HITLER PRZEŻYŁ WOJNĘ W UCIECZCE POMAGAŁ WATYKAN KTÓRY ZA ZŁOTO I BRYLANTY FAŁSZOWALI DLA NAZISTÓW DOKUMENTY I POMAGAŁ ICH PRZERZUCAĆ DO HISZPANII A POTEM DO ARGENTYNY .
sosen
2 lata temu
to jak to jest mamy teraz ubolewac ze hitlerowcy przegrali bo mroz ich zalatwil oj biedne te niemce(a armi zsrr jakos mroz nie przeszkadzal)
Mmm
2 lata temu
Hitler byłby dumny z narodu niemieckiego , gdyż jak widać Niemcy tę wojne wygrały .Dzisiaj są potęgą w europie i na świecie , a ci co wygrali ??? no cóż usługujemy im , starym podmywamy pupy , więc chyba mam racje że wygrali.
bFQmVGyH
mn n
2 lata temu
Ford nie dawno wycofał się z produkcji wozów policyjnych ale za czasów III Rzeszy nie mięli problemów ze wspieraniem Nazistów.
Andre
2 lata temu
Słaby materiał, moim zdaniem oczywiście. Owszem logistyka zawiodła, ponieważ Niemcy nie byli przygotowani na długą kampanię. Zakładali szybkie pokonanie ZSRR. ale, poza tym.. jesień i nieprzejezdne drogi o ile drogami można nazwać to co tam było. tak naprawdę dopiero mrozy pozwalały się przemieszczać. Poza tym brak jednoznacznego celu operacyjnego. Proponuję poczytać o działaniach wojsk pancernych które miały zapewnić głębokie przełamanie. Należy dodać, że sam atak na ZSRR był opóźniony z powodu zaangażowania się Niemiec w Grecji i Jugosławii. Do tego niedogadanie się z Japonią, co pozwoliło Rosjanom ściągnąć odwody z Syberii... wystarczy na tyle, każdy może sobie doczytać. Panom Redaktorom proponuje lepiej przygotowywać materiał. Pozdrawiam.
Najnowsze komentarze (40)
mundrol
2 lata temu
Każdy ma w tej sprawierację, póóki nie wyparuje
zyga
2 lata temu
kazdy kraj ma prawo do ochrony swoich obywateli. Jak dotad nie ma zadnych informacji o zapedach KRLD do atakowania innych. Koreanczycy to madry narod i dochodza do dobrobytu praca a nie rabunkiem
Spiety
2 lata temu
w KOŃCU się ODPRĘŻYŁEM
ika
2 lata temu
powinni ukarać kierowce za brak pomocy zwierzęciu
zadziwiony
2 lata temu
Co to znaczy: "Niestety, fakty są inne". Autor ubolewa, że NIESTETY Niemcom się nie udało?
ooo
2 lata temu
Może przestaniecie pisać o tym zbrodniarzu...mam wrażenie, że coś z wami nie tak...Przestanę was odwiedzać!!!!!
eryk
2 lata temu
do czego prowadzi wegetarianizm...
Polak
2 lata temu
Gdyby nie amerykańska i angielska pomoc Rosji to Hitler pokonałby Całą Rosję,ale społeczeństwo Rosji o tym nie wie ,bo Stalin zakazał tego ujawniać.
bFQmVGyz
PC
2 lata temu
Teraz k.. my
mn n
2 lata temu
Ford nie dawno wycofał się z produkcji wozów policyjnych ale za czasów III Rzeszy nie mięli problemów ze wspieraniem Nazistów.
Rychu
2 lata temu
Adolf byl "jednojajeczny" co oczywiscie ukrywano. A to ze Wermacht dotarl pod Moskwe w grudniu a nie w pazdzierniku to zasluga Jugoslawii ( zwiazala sily Niemiec bo Wlosi jak zwykle "nie radzili sobie sami " )
vicious
2 lata temu
Do wyborców PiS - okupacja sowiecka - to było zniewolenie polityczne i częściowo gospodarcze. Okupacja hitlerowska - to ciała trupów przysypane wapnem w przydrożnych rowach lub kurorty w rodzaju Treblinki. Nie wiem czemu tę drugą opcję, Himmlera, uważacie za lepszą.
adam
2 lata temu
z tą eugeniką miał racje bo już dziś można zaobserwować na skalę masową ile w społeczeństwie jest wrednych okularników. a przecież chore oczy to chora dusza jako ze te sa jej zwierciadłem. Mt6,22
loik
2 lata temu
Brakowało żołnierzy? Emigrantów mogli wziąć.
bFQmVGzb
bFQmVGyi
bFQmVGzi
bFQmVGzj