bEggqsbo
bEggqsbs
bEggqsbw
programy
kategorie
bEggqsbp

Hitler zrzucił winę na mroźną zimę. Prawdziwe powody porażki operacji Barbarossa

18 grudnia 1940 roku Adolf Hitler dyrektywą nr 21 podpisał plan operacji Barbarossa. Finalnie jednak wojska niemieckie uderzyły 22 czerwca 1941 roku na Związek Radziecki. Zdziesiątkowana armia niemiecka. Po ponad pół roku walk poległo 250 tys. niemieckich żołnierzy, a 500 tys. zaginęło lub zostało rannych. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Prawdziwe straty Niemców w operacji Barbarossa (1941). Konsekwencje inwazji na Związek Radziecki były oszałamiające.

95 reakcji
20
35
40
Podziel się
Komentarze (40)
27-07-2020
POLACYHITLER PRZEŻYŁ WOJNĘ W UCIECZCE POMAGAŁ WATYKAN KTÓRY ZA ZŁOTO I BRYLANTY FAŁSZOWALI DLA NAZISTÓW DOKUMENTY I POMAGAŁ ICH PRZERZUCAĆ DO HISZPANII A POTEM DO ARGENTYNY .
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

bEggqsbB
KOMENTARZE
(40)
POLACY
11 miesięcy temu
HITLER PRZEŻYŁ WOJNĘ W UCIECZCE POMAGAŁ WATYKAN KTÓRY ZA ZŁOTO I BRYLANTY FAŁSZOWALI DLA NAZISTÓW DOKUMENTY I POMAGAŁ ICH PRZERZUCAĆ DO HISZPANII A POTEM DO ARGENTYNY .
sosen
11 miesięcy temu
to jak to jest mamy teraz ubolewac ze hitlerowcy przegrali bo mroz ich zalatwil oj biedne te niemce(a armi zsrr jakos mroz nie przeszkadzal)
Mmm
11 miesięcy temu
Hitler byłby dumny z narodu niemieckiego , gdyż jak widać Niemcy tę wojne wygrały .Dzisiaj są potęgą w europie i na świecie , a ci co wygrali ??? no cóż usługujemy im , starym podmywamy pupy , więc chyba mam racje że wygrali.
bEggqsbT
mn n
11 miesięcy temu
Ford nie dawno wycofał się z produkcji wozów policyjnych ale za czasów III Rzeszy nie mięli problemów ze wspieraniem Nazistów.
Andre
11 miesięcy temu
Słaby materiał, moim zdaniem oczywiście. Owszem logistyka zawiodła, ponieważ Niemcy nie byli przygotowani na długą kampanię. Zakładali szybkie pokonanie ZSRR. ale, poza tym.. jesień i nieprzejezdne drogi o ile drogami można nazwać to co tam było. tak naprawdę dopiero mrozy pozwalały się przemieszczać. Poza tym brak jednoznacznego celu operacyjnego. Proponuję poczytać o działaniach wojsk pancernych które miały zapewnić głębokie przełamanie. Należy dodać, że sam atak na ZSRR był opóźniony z powodu zaangażowania się Niemiec w Grecji i Jugosławii. Do tego niedogadanie się z Japonią, co pozwoliło Rosjanom ściągnąć odwody z Syberii... wystarczy na tyle, każdy może sobie doczytać. Panom Redaktorom proponuje lepiej przygotowywać materiał. Pozdrawiam.
Najnowsze komentarze (40)
mundrol
11 miesięcy temu
Każdy ma w tej sprawierację, póóki nie wyparuje
zyga
11 miesięcy temu
kazdy kraj ma prawo do ochrony swoich obywateli. Jak dotad nie ma zadnych informacji o zapedach KRLD do atakowania innych. Koreanczycy to madry narod i dochodza do dobrobytu praca a nie rabunkiem
Spiety
11 miesięcy temu
w KOŃCU się ODPRĘŻYŁEM
ika
11 miesięcy temu
powinni ukarać kierowce za brak pomocy zwierzęciu
zadziwiony
11 miesięcy temu
Co to znaczy: "Niestety, fakty są inne". Autor ubolewa, że NIESTETY Niemcom się nie udało?
ooo
11 miesięcy temu
Może przestaniecie pisać o tym zbrodniarzu...mam wrażenie, że coś z wami nie tak...Przestanę was odwiedzać!!!!!
eryk
11 miesięcy temu
do czego prowadzi wegetarianizm...
Polak
11 miesięcy temu
Gdyby nie amerykańska i angielska pomoc Rosji to Hitler pokonałby Całą Rosję,ale społeczeństwo Rosji o tym nie wie ,bo Stalin zakazał tego ujawniać.
bEggqsbL
PC
11 miesięcy temu
Teraz k.. my
mn n
11 miesięcy temu
Ford nie dawno wycofał się z produkcji wozów policyjnych ale za czasów III Rzeszy nie mięli problemów ze wspieraniem Nazistów.
Rychu
11 miesięcy temu
Adolf byl "jednojajeczny" co oczywiscie ukrywano. A to ze Wermacht dotarl pod Moskwe w grudniu a nie w pazdzierniku to zasluga Jugoslawii ( zwiazala sily Niemiec bo Wlosi jak zwykle "nie radzili sobie sami " )
vicious
11 miesięcy temu
Do wyborców PiS - okupacja sowiecka - to było zniewolenie polityczne i częściowo gospodarcze. Okupacja hitlerowska - to ciała trupów przysypane wapnem w przydrożnych rowach lub kurorty w rodzaju Treblinki. Nie wiem czemu tę drugą opcję, Himmlera, uważacie za lepszą.
adam
11 miesięcy temu
z tą eugeniką miał racje bo już dziś można zaobserwować na skalę masową ile w społeczeństwie jest wrednych okularników. a przecież chore oczy to chora dusza jako ze te sa jej zwierciadłem. Mt6,22
loik
11 miesięcy temu
Brakowało żołnierzy? Emigrantów mogli wziąć.
bEggqscn
bEggqsbu
bEggqscu
bEggqscv