programy
kategorie

Inwazja Rosji na Ukrainę? Cimoszewicz zdradził, o co chodzi Putinowi

Joe Biden rozmawiał wczoraj z Władimirem Putinem o sytuacji na wschodzie Europy. Prezydent USA podczas spotkania miał wskazać, czym skutkować będzie atak Rosji na Ukrainę. Chodzi o bardzo dotkliwe sankcje oraz wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Czy do inwazji rzeczywiście dojdzie? – Jest oczywiście możliwa. Rosji chodzi o to, żeby sprawić wrażenie, że się przygotowuje do takiej inwazji. O tym świadczy zarówno dotychczasowa koncentracja sił zbrojnych, jak i planowana. Zrobiłbym coś, czego dyplomata nie powinien robić i bym zaryzykował pewne przypuszczenie: moim zdaniem do inwazji nie dojdzie, a Rosji chodzi o wiarygodne postraszenie. Ławrow rozmawiał z Blinkenem o strategicznej stabilności. Nic się nie zmienia na Ukrainie, Amerykanie nie dostarczają broni, a jednocześnie NATO nie przesuwa sił na wschodnią flankę. W zamian Rosja gwarantuje spokój na Ukrainie – mówił w programie "Newsroom WP" Włodzimierz Cimoszewicz.

08-12-2021
400 reakcji
85
117
198
Podziel się
Komentarze (198)
08-12-2021
KrisPan Cimoszewicz to rzeczywiście wiarygodny autorytet. Informacje może mieć z tzw. pierwszej ręki.
zobacz więcej komentarzy (198)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(198)
Kris
2 lata temu
Pan Cimoszewicz to rzeczywiście wiarygodny autorytet. Informacje może mieć z tzw. pierwszej ręki.
wiki
2 lata temu
Będzie co będzie, a Unia i Nato i tak pozostaną bierne !Liczycie na coś wiecej?
waldi
2 lata temu
Putin to nieobliczalny facet ktory z nudy szantazuje europe
Falcon.
2 lata temu
Straszenie Putina nie robi juz wrazenia, robi to od lat. Biden to mizerny polityk I raczej nie nadaje sie do zadnych negocjacji moze jedynie przy niedzielnym stole obiadowym z bliskimi.
mmm
2 lata temu
Wschód czy zachód, nieistotne! Ten zawsze najbliżej koryta!
Najnowsze komentarze (198)
Zenek
2 lata temu
Sami banderowcy na tym portalu. Czy macie jakies wczasy integracyjne, że tak naparzacie tego Cimoszkę? Powiedzcie coś z sensem, a nie kopiecie leżącego. Tez satysfakcja. Ale trudno od banderowców wymagac kultury.
Zen
2 lata temu
Ludzie, co wy byście zrobili, gdyby Putin nigdy się nie narodził? Przecież już wiadomo, że jak się dostaje zatwardzenia albo biegunki, to też jest wina Putina. Ja pier... ale nawet za komuny nie było tyle głupot na temat tzw. imperializmu amerykańskiego, ile teraz kitu jest o Rosji, Ukrainie i tak dalej. Tymczasem Zełeński jest przerazony tą propaganda, bo mu z Ukrainy uciekają firmy zagraniczne i kraj juz utracił półtora miliarda dolarów. Jak tak dalej pójdzie, to z Ukrainy zostaną tylko stepy i pomniki BANDERY.
niezależny
2 lata temu
Rosja i tak wejdzie na Ukrainę przez zielone ludziki i się wyprze że to jego żołnierze USA nic nie zrobi bo ma słabego prezydenta który na dodatek ledwo chodzi a zachód wiadomo tylko pogrozi palcem na nic wiecej nie ma siły
Dert
2 lata temu
Wprowadźcie Rosji podatek emisyjny ten UE co by ludzie mieli droższe rachunki może się zgodzi haha tyle mu możecie zrobić jeszcze drugi ns2 gazociąg zróbcie to co wszędzie jest pisane to aż zabawne co komu możecie zrobić jak grzejecie i smażycie na jego surowcu był czas się uniezależnić teraz to możecie tylko jak już to prosić tak się kończy uzależnianie of czyjegoś
Polish
2 lata temu
Chłopki i kobity powiem wam tyle, że gacie macie już pełne, ale dla waszego spokoju Cimoszewicz ma rację.
Proletaryusz
2 lata temu
Putin jest zatrzymany w dojrzewaniu nie wyrósł mentalnie z dzielnicowego chuligana, gdzie zdobywał autorytet budząc strach. Tylko teraz widzi świat jako dzielnicę, ale nadal orgazmów władzy dostarcza mu wzbudzanie strachu w przeciwnikach. Nie jest zdolny do partnerskiej współpracy, czy przyjaznych relacji. Jest zero jedynkowy. Myśli że relacje międzynarodowe polegają na budzeniu strachu. Nie znał normalnego życia. Bo wychowywała go ulica, która ustala hierarchię według klucza budzenia strachu. Potem stał się częścią totalitarnego systemu który też buduje hierarchię według klucza strachu. Jest niebezpieczny szczególnie jako już stary człowiek ale wiedzący że naród go nie szanuje a jedynie jest zastraszony w części, a w części ogłupiony powszechnym alkoholizmem dumą matuszki rasiji i wielkiej wojny ojczyźnianej.
Wawiak
2 lata temu
Ukraina jest niepodległym państwem i ma prawo wiązać się z kim zechce. Putinowi to nie w smak, bo w takiej sytuacji jakiekolwiek jego działania na Ukrainie mogłyby przynieść bardzo przykre konsekwencje. Zadajcie sobie pytanie: po co państwa takie jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia dołączają do NATO? Odpowiedź jest prosta: by mieć ochronę PRZED Rosją. Wiadomo, że atak na członka paktu to ryzyko wojny z całym sojuszem, więc się to Putinowi mocno nie podoba... 8-]
jan
2 lata temu
zaden polityk nie mówi prawdy a zwłaszcza ten
Pol
2 lata temu
Cimoszewicz nigdy nie mówił prawdy.Rosja jak rozpocznie wojnę na Ukrainie, to Chiny uderzą na daleki wschód i odbiorą Rosji ziemię która nie jest przez Rosję użytkowana.
oczarowany
2 lata temu
Jaki, ten tow. comoszewicz poinformowany! Normalnie, towarzysz wielkiej wiedzy. No, i jaki niedyskretny. Zdradził, o co chodzi, jego sojuznikowi.
Kris
2 lata temu
Zdanie tytułowe jest prawdziwe tylko w pierwszej części. mianowicie ,,Cimoszewicz zdradził..."
park jurajski
2 lata temu
Ale ...znalazł się komentator rzeczywistości.Tacy to zawsze muszą zaistnieć w mediach, a kiedy była wielka powódź w Polsce,to był jako "gospodarz" kraju, niby premier bezradny- radził się ubezpieczyć,zamiast realnie pomagać rodakom..Taka była recepta człowieka z wysokim "ego",100 % wiarygodnego z PRL i 100% demokraty z Brukseli.Pytanie ,czy w tych skrajnościach jest miejsce dla działań dla Polski????
RN.
2 lata temu
2 psy duży i mały wpadną do zagrody innego średniego i dojdzie do walki. Ten napadnięty zacznie uciekać w panice w stronę furtki z zagrodą innego średniego, który przerażony atakiem także na jego zagrodę ruszy na pomoc napadniętemu. Gdy ruszy wówczas po chwili ruszy też z za tych zagród duży, szybki pies, który przeskoczy nad psem ruszającym na pomoc i rzuci się na agresywne psy. Dojdzie do szybkiej krwawej jatki w której duży pies agresor okaże się słaby i zostanie powalony na ziemię. Do leżącego zakrwawionego doskoczy wówczas ten średni, który wcześniej ruszył na pomoc i wyrwie mu jeden z zakrwawionych kłów. I taka to będzie walka , która się rozpocznie w ostatnich dniach lutego.
ASS
2 lata temu
Agent "Carex" nadaje...
...
Następna strona