bDzNEgWI
bDzNEgWM
bDzNEgWQ
programy
kategorie
bDzNEgWJ

Inwazja rybików. Oto porady, jak się przed nimi bronić

Domy, ale także mieszkania w starych blokach często padają ofiarą szkodników. Niechciani lokatorzy zakładają swoje gniazdo w trudno dostępnych miejscach i nocami wychodzą, poszukując czegoś do jedzenia. Tak jest np. w przypadku rybików. Te małe owady nie lubią światła i żerują głównie w nocy, szukając swojego przysmaku: cukru. Choć nie są niebezpieczne dla człowieka, w poszukiwaniu cukrów potrafią przegryźć tapetę czy dobrać się do książek. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na te owady. Przede wszystkim warto regularnie wietrzyć mieszkania i spryskiwać je olejkiem cytrynowo-lawendowym. Rybiki nie lubią chłodu, a dodatkowo taki zapach będzie dla nich odstraszający. Można również sporządzić na nie pułapkę ze słoika lub tekturki nasączonej miodem. Pamiętajmy jednak, że te porady nie pokonają całej kolonii i jeżeli problem wymyka się spod kontroli, warto wtedy zainwestować w bezpieczne, ale profesjonalne środki owadobójcze.

11-01-2021
132 reakcje
41
57
34
Podziel się
Komentarze (34)
11-01-2021
4-13 znaków Poganiacz rybików Ja ostatni podniosłem im czynsz i opłatę za prąd. Wprowadziłem podatek cukrowy i same się wyniosły! Nawet, żadnej rewolty nie zrobiły.
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bDzNEgWV
KOMENTARZE
(34)
4-13 znaków
1 tyg. temu
Poganiacz rybików Ja ostatni podniosłem im czynsz i opłatę za prąd. Wprowadziłem podatek cukrowy i same się wyniosły! Nawet, żadnej rewolty nie zrobiły.
zoolog
1 tyg. temu
Informuję redakcję wp, że rybik cukrowy wcale nie jest pasożytem, tylko saprofagiem. Żywi się wyłącznie martwą materią organiczną, np. resztkami ze stołu i martwymi owadami. Może też uszkadzać książki, zjadając papier i klej. Ale nigdy na niczym nie pasożytuje!!!
MÓHA
1 tyg. temu
protestuje każda szanująca rodzina powinna mieć w domu rybiki , mówki , i pająki ....bo wtedy w domu jest ruch harmonia i dialektyka .....
bDzNEgXn
logiczny
1 tyg. temu
Zlikwidować im wszelki socjal i darmowe żarcie do może chociaż zaczną chodzić do roboty ! ;)
Ludw_K
1 tyg. temu
Cieszy mnie, że tak wielu komentujących nie jest wrogo nastawionych do rybików. Zapewne, gdyby w moim mieszkaniu pojawiały się stadami miałbym odmienne zdanie, ale rybiki widuje czasami tylko pojedyncze sztuki, nie wiem czy kiedyś widziałem dwa jednocześnie, więcej nigdy. Nie są szkodliwe, a być może nawet pożyteczne, jeśli prawdą jest, że niszczą roztocza. Jest to zwierzątko dość prymitywne, ale sądzę, że tak jak każde posiada jakąś formę świadomości i pragnienia życia. Jaki miałbym mieć powód, by zadawać mu cierpienie i śmierć?
Najnowsze komentarze (34)
Olo
1 tyg. temu
małe krewetki
Justyna
1 tyg. temu
U mnie przy 22-23 stopniach w mieszkaniu, włączonych grzejnikach i rekuperacji mają się całkiem nieźle. Codziennie widuję ok 4-8 okazów z czego zazwyczaj 2 trzy centymetrowe. Kot uwielbia na nie polować. Podobno ich naturalnym wrogiem jest skorek, kiedyś jednego miałam, ale wyprowadziłam go na balkon.
Ojej.
1 tyg. temu
Jak się kobieta nie myje, to i rybiki się zalęgną.
Hmmm.
1 tyg. temu
Trzeba zaprosić na Kolendę. Same się wyniosą.
Obeznany
1 tyg. temu
Rybiki wyglądają bardzo futurystycznie. Mają z przodu dwie antenki, a z tyłu trzy; tak jak niektóre routery obsługujące Wi-Fi z wyższym pasmem transmisji. Są poza tym pożyteczne, bo żywią się jajkami roztoczy, które mieszkają w kurzu. Mam w mieszkaniu rybiki o różnym ubarwieniu; od szarych po czarne.
Kildenas
1 tyg. temu
Rybik rybikowi nierówny. Są takie co nie rzucają sie w oczy i takie które szaleją. Należy im się przyglądac i jesli nie czynią krzywdy niechaj sobie spacerują do woli! Najwazniejsze, że zjadają to co niewidzialne i głupie
uchachana
1 tyg. temu
Już dawno tak się nie śmiałam czytając komentarze :)))). Stokrotnie dziękuję wszystkim , którzy nieświadomie podnieśli w ten sposób poziom moich endorfin :)))).
cameleon06
1 tyg. temu
W ubiegłym roku już ten temat był przerabiany na WP. Czyżby u Redaktorów się pojawiły te rybiki skoro przypominają? Jeśli u mnie się pojawi cała Armia rybików , to zadzwonię po Strażnika Texasu i powybija to wszystko . Zrobi z tych rybików jajecznicę bez jaj. :D A poza tym mam kociaka w domu i on to co zauważy, to miażdży łapą. Więc jako taką ochronę mam.
bDzNEgXf
Pozdro
1 tyg. temu
Przeczytałem komentarze i stwierdziłem, że powinienem zaprzyjaźnić się z moimi rybikami cukrowymi z łazienki. Już im nawet zgasiłem światło w łazience skoro światła nie lubią i nawilżyłem im gąbkę rzuconą na podłogę, gdyby zapragnęły trochę wilgoci. Jeśli dobrze zrozumiałem to kropla miodu na wilgotnej tekturce może spowodować że mnie nawet polubią.
hmm
1 tyg. temu
zwykle wystarczy wyeliminować wilgoć z łazienki - polecam zainstalować grzejnik
tatko
1 tyg. temu
chętnie bym się ich pozbył ale mój 5 letni synek je uwielbia, mówi że je lubi i że nie wolno ich krzywdzić. No cóż muszę poczekać aż synkowi przejdzie to zauroczenie.
stefan
1 tyg. temu
wybiłem szybe w oknie , bede miał spokoj
żab
1 tyg. temu
znaczy im więcej robactwa w domu tym zdrowiej , dla nich czy ludzi . u mnie sporo
mnich
1 tyg. temu
Nie wiem w czym problem? Ja mam dwa Rybiki: Maciusia i Kasię i nie widzę problemu, niech tam sobie kopulują w łazience. Ale gdyby to były dwa samce...oj nie darowałbym.
bDzNEgXH
bDzNEgWO
bDzNEgXO
bDzNEgXP